Skocz do zawartości
Kamilek9322

Jakie dokonać zmiany w moim sprzęcie który służy mi do gier ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Uzbierałem trochę pieniędzy na upgrade mojej maszynki która ma w sobie :

Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK)

 

Płyta główna ASRock B560 PRO4

Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB, BOX (BX8070110400F)

Pamięć Mushkin Redline, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (MRA4U360JNNM8GX2)

Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/1000G)

Dysk Toshiba 1 TB 3.5" SATA III (DT01ACA100)

Zasilacz SeaSonic CORE Gold GC-650 (SSR-650LC)

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Mój budżet to 5tys. na upgrade. 

Co doradziliście zmienić  by muc grać w 2k 60fps?

Gry w jakie celuje grać w 2k to Cyberpunk 2077 i Battlefield 2042 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

trzeba być świadomy na co się wydaje pieniądze 

Asrock najsłabsza sekcja zasilania limit mocy 120W. , dopłacił bym do  "MSI MAG B560M BAZOOKA"

i5 10gen. czyli pierwsze gniazdo pod CPU dla dysków pod  M.2 będzie nie aktywne ,zarezerwowane dla CPU 11 gen., czysty marketing a nie ograniczenia platformy...

wybrane pamięci Ram nie są na liście kompatybilnych z wybrana płyta główna , i klikasz na "lista obsługiwanych pamięci (Comet Lake) i z lewej strony rozwijasz listę , ja tam nie widzę Mushkin , tu chodzi o to aby po wybraniu profilu XMP i restarcie, nie zobaczysz zamiast ze pamięć ram ustawiła się na szybkość 3600MHz i działa, tylko może być scenariusz , "ciemność, widzę ciemność"  

https://www.asrock.com/MB/Intel/B560 Pro4/index.pl.asp#MemoryCML

dysk ok, tani i dobry  

zasilacz ok ale, za 400-450PLN można mieć zasilacz z odłączanymi kablami czyli w pełni modularny.

RTX 2060 nie zapewnia odpowiedniej  mocy aby utrzymać stałe 60FPS w tych tytułach chyba ze detale na średnie , lub DLLS ustawiony na wydajność i rozmazany obraz...  pies ich je..bał, zamiast optymalizacji zachwalają rozmazane tekstury ...   

chłodzenie ok ciche i wydajne ale obecnie cena mocno podskoczyła , jak kupisz poniżej 200 pln to ok , a jak nie to można rozważyć CPU "Arctic Freezer 34 eSports Duo" lub CPU SilentiumPC Fera 5 Dual Fan

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie szukać karty graficznej typu :

1.Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC PRO LHR 8GB GDDR6

2.Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti AORUS Elite LHR 8GB GDDR6

i zmienić tą RTX 2060 6GB 

tylko doradzasz mi wymienić ramy chłodzenie i płytę główną .

Tylko że ten sprzęt który jest opisany wyżej to sprzęt który już posiadam. Myślałem aby teraz kupić coś z RTX 3060ti i najwyżej za rok zmienić procesor oraz płytę główną na 12 generacje . Powtarzam jeszcze raz abyśmy się zrozumieli to lista rzeczy która jest opisana powyżej to nie propozycja kupna tylko lista elementów PC którego używam na co dzień i teraz chciałem cos w nim poprawić by osiągnąć mój cel czyli grać w gry  na 2K w ustawieniach wysokich lub ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i co do ramu faktycznie sknociłem nigdy nie myślałem że ramy tez muszą być kompatybilne z płyta . Dziękuję za to że się czegoś od ciebie nauczyłem  . Ale ramy chyba tak strasznie nie wpływają na FPS w grach. Czekam jeszcze na odpowiedź czy faktycznie wymienić procesor ramy i płytę główna na 12 gen. czy po prostu całość zainwestować w grafikę a resztę zostawić na następny rok. Bo jeżeli chodzi o mojego PC to staram się co rok lub dwa coś w nim ulepszać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kamilek9322 napisał:

A i co do ramu faktycznie sknociłem nigdy nie myślałem że ramy tez muszą być kompatybilne z płyta . Dziękuję za to że się czegoś od ciebie nauczyłem  . Ale ramy chyba tak strasznie nie wpływają na FPS w grach. Czekam jeszcze na odpowiedź czy faktycznie wymienić procesor ramy i płytę główna na 12 gen. czy po prostu całość zainwestować w grafikę a resztę zostawić na następny rok. Bo jeżeli chodzi o mojego PC to staram się co rok lub dwa coś w nim ulepszać .

😅 uniknęło to mojej uwadze

jeśli ram pracuje stabilnie na profilu XMP to spoko, czy był tylko wsadzony w gniazda i działa z jakąś domyślna prędkością ?, trochę jest różnica w FPS po miedzy 2133MHz a 3600MHz ...

grając już w 2k czyli jak ja , narzut obciążenia jest na kartę graficzna wiec ten i5 10400f jest optymalnym wyborem , myślę ze nawet kupując RTX 3060Ti nie utrzymasz w CB2077 stałych 60 FPS, będę się prognozował w okolicach 48-58 ale mogą i są miejsca ze i 60 parę FPS wskoczy a i takie miejsca ze spadnie do 40,  ale na pewno będzie wincyj nisz na RTX 2060.

także uważam ze więcej zyskasz na kupieniu trochę wydajniejszej karty graficznej , niż zmieniając mobo na 12 gen.

ok idąc dalej odnośnie pytania czy wymienić ram i płytę główna ?

nie wiem z jaka obecnie szybkością u Ciebie pracuje pamięć Ram ?

 jeśli po mimo ponad 2h grania CPU nie zrzuca zegarów to nie nie ma takiej potrzeby aby wymieniać płytę główna, tutaj głownie chodzi o to czy sekcja zasilania na płycie głównej się nie przegrzewa , żadna filozofia sprawdzić i nie trzeba zaraz inwestować w pirometr laserowy... , otwierasz bok obudowy, grasz co najmniej 1h i wierzchnia strona przykładasz palce do radiatora na sekcji zasilania, ino swetra nie miej założonego co by iskra jakowąś nie przeskoczyła... najlepiej przed wkładaniem rak do pracującego PC odprowadzić możliwy zebrany ładunek na ciuchach czy na ciele na po przez coś metalowego np. kaloryfer, bo ? bo w normalnej sieci powinien być uziemiony , radiator ciepły ok , radiator parzy , warto przemyśleć czy ręcznie w biosie nie zbić zegarów o 500MHz , 800MHz a może i do wartości bazowych 2.9GHz , trzeba to sprawdzić empirycznie.

aby np. sprawdzić jak pracuje CPU czy podczas giercowania  nie zrzuca zegarów polecam program "msi afterburner" , jak go ustawić instrukcje bez problemu znajdziesz na YT. 

a aby na szybko sprawdzić z jak prędkością pracuje pamięć ram to np. CPU-Z  zakładka Memory pozycja DRAM Frequency i ta wartość mnożymy x2             

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, topdog napisał:

Znowu wymyślasz frazesy,

Zmiana tej płyty nie ma najmniejszego sensu, nic z nią nie jest nie tak

Górne gniazdo m.2 nie działa bo procesory 10 GEN mają tylko 16 linii PCIe więc nie można przydzielić żadnych linii PCIe dla dysku nvme, muszą one pochodzić z chipsetu

Listę QVL ze strony producenta się ignoruje, bo jeśli pamięci nie ma na tej liście to to nic nie znaczy. Naprawdę myślisz że producent przetestował wszystkie kości dostępne na rynku?

 

Autor po prostu musisz zmienić kartę graficzną na np rtx 3070 albo wyżej. Ceny są jakie są.

Reszta podzespołów jest jak najbardziej OK.

czyli zamiast coś samemu dla siebie i swojej wiedzy posprawdzać aby miech większa wiedze o posiadanym sprzęcie i jego możliwościach lub ograniczeniach, według Ciebie lepiej jest lepiej rzyć w błogiej nieświadomości opierać się tylko na paplaninie marketingowca ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za aby ludzi uczyć lub chociaż przestrzegać przed niektórymi pułapkami składania PC . Jedni posłuchają a drudzy wiadomo .Przecież po to jesteśmy na tym forum po to by dzielić się pomysłami i wiedzą wiec dlaczego tego nie robić ? Nie rozumiem oburzenia  topdog ?

Ale dobra kupować te 3060 ti czy od razu dołożyć i celować w Gigabyte GeForce RTX 3070 AORUS MASTER 8GB lub Gigabyte AORUS GeForce RTX 3070 Ti MASTER 8GB GDDR6X 256bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o procesor to mam zablokowany mnożnik wiec nie bawiłem się w OC  a ramy działają na 2666mhz jeżeli chcę je podnieść do większych wartości to nie puszcza mi ich płyta i wraca do tych 2666. Zegary na procesorze są ok ale napięcie czasem skacze z 1.06 do 0.9 . Co do sekcji zasilania procesora temperatura jest wysoka bo czasem czuje ją przez obudowę ale nie parzy tylko jest ciepła. 

Mogę jeszcze dodać że ten procesor ma tryb fabrycznego podkręcania i jak gram w gry to działa w stałej wartości 4GHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamilek9322 napisał:

Ja jestem za aby ludzi uczyć lub chociaż przestrzegać przed niektórymi pułapkami składania PC . Jedni posłuchają a drudzy wiadomo .Przecież po to jesteśmy na tym forum po to by dzielić się pomysłami i wiedzą wiec dlaczego tego nie robić ? Nie rozumiem oburzenia  topdog ?

Ale dobra kupować te 3060 ti czy od razu dołożyć i celować w Gigabyte GeForce RTX 3070 AORUS MASTER 8GB lub Gigabyte AORUS GeForce RTX 3070 Ti MASTER 8GB GDDR6X 256bit ?

nie nie nie, jak pan sprzedawca mówi, ze masz się nie interesować, to masz się nie interesować , tylko korzystać i najlepiej jak najkrócej aby sprzęt po gwarancji wymienić na nowy...

fajnie ze sam to tez dostrzegasz

chcąc wymienić kartę graficzna na mocniejsza niż RTX 3060Ti , czyli RTX 3070 to już trzeba myśleć o zasilaczu 850W  natomiast RTX 3070Ti to trzeba myśleć nad 1000W , możliwe ze zaraz się ktoś kolejny udzieli, ze o takiej dużej mocy nie potrzebny ,a skąd moje takie twierdzenie?, bo ktoś popatrzy na intrenecie ze na kalkulatorze wychodzi ze o takiej mocy będzie wystarczający, tak? 

a co z chwilowymi tzw.. pikami poboru mocy ?, kto ma to zrekompensować ?,  efekt będzie taki ze w zasilaczu będzie się  włączać zabezpieczenie, czyli będzie się wyłączać, to lepiej mieć zapas mocy ? czy jechać na styk?, chyba ze można ta różnice we wiaderku albo konewce donieść ?

Godzinę temu, Kamilek9322 napisał:

Jeżeli chodzi o procesor to mam zablokowany mnożnik wiec nie bawiłem się w OC  a ramy działają na 2666mhz jeżeli chcę je podnieść do większych wartości to nie puszcza mi ich płyta i wraca do tych 2666. Zegary na procesorze są ok ale napięcie czasem skacze z 1.06 do 0.9 . Co do sekcji zasilania procesora temperatura jest wysoka bo czasem czuje ją przez obudowę ale nie parzy tylko jest ciepła. 

Mogę jeszcze dodać że ten procesor ma tryb fabrycznego podkręcania i jak gram w gry to działa w stałej wartości 4GHZ

no panie jak przez obudowę temperatura jest wyczuwalna to pomyśl co tam się dzieje w środku ?

jeśli chodzi o pamięć ram to zakładam ze masz obsadzone banki w slotach A2 B2 i ze bios masz wgrany co najmniej w wersji 1.8 ?  

a to ram jak próbujesz przestawić  ? czy będąc domyślnie po wejściu do biosu w trybie "EZ Mode" masz włączony tryb XMP czy na auto ?

 

 

  

przykładowy filmik tak na szybko z YT 

https://www.youtube.com/watch?v=OfrFqqR7oUQ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy są ustawione na auto bo xmp komp nie chce się włączyć i przywraca ustawienia do auto. Jeżeli chodzi o temperatury sekcji procesora to są na poziomie 40 C do 55C a jeżeli chodzi o inne radiatory po prostu mnie nie parzą tylko są ciepłe powiedział bym że mają mniej niż 36C bo mnie nie parzą. Teraz pytanie brzmi jaka wybrać:

https://www.x-kom.pl/p/666681-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-lhr-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/671352-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-lhr-8gb-gddr6.html (te są dobre jeżeli chodzi jakoś kontra cena i też podobno można je podkręcić do parametrów 3070 tylko nie wiem czym się różni wersja 2.0 od 3.0 jest ona jakoś znacząca czy jest znikoma ? Czytałem że wersja 3.0 jest mniejsza od 2.0 i tyle .... Ale wolę się zapytać jeżeli mam dokonać zakupu.)

https://www.x-kom.pl/p/671675-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-aorus-elite-lhr-8gb-gddr6.html ( Ta jest podobno najchłodniejsza z tych trzech i idzie ją podkręcić do parametrów porównywalnych do 3070 tylko czy warto dopłacać do tych kilku stopni Celsjusza. )

Dlatego postanowiłem zdać się na wasz osąd . Zamierzam je odrobinę podkręcić tak by podczas grania nie osiągały temperatur powyżej 70C ale by dawały jak najlepsze osiągi. Tylko nie wiem która będzie dobrym wyborem jeżeli chodzi o cenę kontra jakość. Jestem otwarty na inne propozycje kart jeżeli takie istnieją ale jak już powiedziałem szukam sprzętu do 5tys lub poniżej. Który pozwoli mi grać mniej więcej 2k 60fps bo też rozumiem że na 3060 ti w niektórych grach będzie to nie osiągalne zdaje sobie z tego sprawę . Czekam na propozycje

Edytowane przez Kamilek9322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamilek9322 napisał:

Ramy są ustawione na auto bo xmp komp nie chce się włączyć i przywraca ustawienia do auto. Jeżeli chodzi o temperatury sekcji procesora to są na poziomie 40 C do 55C a jeżeli chodzi o inne radiatory po prostu mnie nie parzą tylko są ciepłe powiedział bym że mają mniej niż 36C bo mnie nie parzą. Teraz pytanie brzmi jaka wybrać:

https://www.x-kom.pl/p/666681-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-lhr-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/671352-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-gaming-oc-lhr-8gb-gddr6.html (te są dobre jeżeli chodzi jakoś kontra cena i też podobno można je podkręcić do parametrów 3070 tylko nie wiem czym się różni wersja 2.0 od 3.0 jest ona jakoś znacząca czy jest znikoma ? Czytałem że wersja 3.0 jest mniejsza od 2.0 i tyle .... Ale wolę się zapytać jeżeli mam dokonać zakupu.)

https://www.x-kom.pl/p/671675-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-aorus-elite-lhr-8gb-gddr6.html ( Ta jest podobno najchłodniejsza z tych trzech i idzie ją podkręcić do parametrów porównywalnych do 3070 tylko czy warto dopłacać do tych kilku stopni Celsjusza. )

Dlatego postanowiłem zdać się na wasz osąd . Zamierzam je odrobinę podkręcić tak by podczas grania nie osiągały temperatur powyżej 70C ale by dawały jak najlepsze osiągi. Tylko nie wiem która będzie dobrym wyborem jeżeli chodzi o cenę kontra jakość. Jestem otwarty na inne propozycje kart jeżeli takie istnieją ale jak już powiedziałem szukam sprzętu do 5tys lub poniżej. Który pozwoli mi grać mniej więcej 2k 60fps bo też rozumiem że na 3060 ti w niektórych grach będzie to nie osiągalne zdaje sobie z tego sprawę . Czekam na propozycje

ok nie wywieszajmy jeszcze białej flagi, z tym Ramem , czy masz wgrany bios w wersji 1.8 ?

ustaw profil XMP, ustaw ręcznie napięcie 1.35V, oraz przejdź do następnej zakładki i ręcznie ustaw pamięć Ram na początek na szybkość 2400MHz i dopiero zapis ustawień i restart, i zobacz czy płyta wystartuje.

jeśli system win się załaduje to z powrotem przejdź do biosu i podnieś o jedna wartość szybkość Ramu na 2666MHz - itd.

tak aż do momentu gdy podczas ładowania się systemu zobaczysz "niebieski ekran śmierci",  wrócić wtedy do poprzedniego ustawienia , i wykonaj test pamięci np. memtest86+ lub pod systemem np. Aida64 i test stabilności systemu, tylko tak można określić na jakiej szybkość przez ciebie posiadany Ram będzie działać stabilnie. 

z "topdog" nie widzę sensu prowadzić dyskusji bo mamy odmienne podejście do eksploatacji PC

dla mnie wszystko co dobija lub przekracza 70 stopni to trzeba z tym walczyć, chyba ze sprzęt ma nam wytrzymać tylko do końca gwarancji, a zasilacz TAK najlepiej jak pracuje na pół gwizdka a nie na max obciążenia , natomiast podejście typu ze np. pastę wymienia się dopiero jak komp się resetuje a temperaturą nie trzeba się przejmować bo jest gwarancja, to, po prostu nie dogadamy się...   

jeśli możesz sobie pozwolić na zakup RTX 3070 to pod względem wydajności powinieneś być zadowolony.

 a ja będę cierpliwie wyczekiwał wpisu po jakim czasie posiadany zasilacz zacznie odmawiać współpracy.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamilek9322 napisał:

To jaki zasilacz w takim razie kupić by móc grać spokojnie na 3070?

ludzie lubią wrzucać linki z YT można popatrzeć jak budują zestawy z RTX 3070 jak parują to z najczęściej 850W i 80 Plus Gold  , ale ja zaproponuje inne podejście, czas gwarancji oraz, tylko trzeba popatrzeć w specyfikacji na stronie producenta, czyli na deklarowaną obciążalność dla linii 12V czyli miedzy innymi aby zasilać kartę graficzna.

np. 70A dla linii 12V 

gwarancja im dłuższa tym wyszła cena oraz im wyższa deklarowana sprawność to cena tez idzie do góry

dobre opinie posiadają zasilacze firmy Corsair czyli , Corsair HX850,  Corsair RM850X  i 10 lat gwarancji

lub Phanteks Revolt Pro 850W 12 lat gwarancji 

lub Super Flower Leadex III 850W  7 lat gwarancji

i  pytanie zasadnicze na które ciężko jest znaleźć jednoznaczna odpowiedz ile trzeba zapłacić za to że na zasilaczu jest  logo danego producenta ?

można tez celować w niszy segment cenowy ale według mnie te zasilacze są stosunkowo krótko na rynku, fakt producenci tez udzielają 10 letniej gwarancji  

np.  MSI MPG A850GF 850W , jakaś promocja w Morele jest za 599PLN a w Xcom tez w takiej cenie ale bez promocji XD

ADATA Core Reactor 850W  599PLN

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie jeszcze odnośnie moich zakupów jeżeli uda mi się dostać jedną z tych kart :

1.ASUS GeForce RTX 3070 TUF Gaming OC 8GB GDDR6 4 399,00 zł
2.Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC LHR 8GB GDDR6 4 699,00 zł
3.ASUS GeForce RTX 3070 ROG STRIX OC 8GB GDDR6 4 499,00 zł
4.Gigabyte GeForce RTX 3070 AORUS MASTER LHR 8GB GDDR6 5 499,00 zł

Oczywiście nie wieżę że dostane je w tych cenach po prostu to moja lista pożądanych kart z tego modelu .

To czy jeżeli nie starczy mi pieniążków na zasilacz to jak uważasz ile mógł bym pociągnąć na tym starym po prostu nie wiem czy mam poczekać i kupić kartę i zasilacz czy kupić kartę a potem zbierać na zasilacz? Nie kryję że 1 rok zajęło mi zbieranie tych 5 tys. wiec jeżeli miał bym kupić nowy zasilacz to zajęło by mi to około 4 do 5 miesięcy . Więc kolejny zakup planuje miedzy kwietniem a majem . A wtedy kupił bym zasilacz, płytę główną (pod procesory 12 generacji ale też taką do której mógł bym włożyć mój stary w razie W jeżeli brakło by mi kasy na nowy procesor ), ramy (bo rzeczywiście sknociłem ), procesor ( jeżeli ten byłby za słaby).    Ja ten zestaw składałem w 2021-04-12 i teraz z tego co piszesz musiał bym wymienić wszystko. A po prostu fundusze mi nie pozwalają na tak nagłe zmiany .  

 

Edytowane przez Kamilek9322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamilek9322 napisał:

A mam takie pytanie jeszcze odnośnie moich zakupów jeżeli uda mi się dostać jedną z tych kart :

1.ASUS GeForce RTX 3070 TUF Gaming OC 8GB GDDR6 4 399,00 zł
2.Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC LHR 8GB GDDR6 4 699,00 zł
3.ASUS GeForce RTX 3070 ROG STRIX OC 8GB GDDR6 4 499,00 zł
4.Gigabyte GeForce RTX 3070 AORUS MASTER LHR 8GB GDDR6 5 499,00 zł

Oczywiście nie wieżę że dostane je w tych cenach po prostu to moja lista pożądanych kart z tego modelu .

To czy jeżeli nie starczy mi pieniążków na zasilacz to jak uważasz ile mógł bym pociągnąć na tym starym po prostu nie wiem czy mam poczekać i kupić kartę i zasilacz czy kupić kartę a potem zbierać na zasilacz? Nie kryję że 1 rok zajęło mi zbieranie tych 5 tys. wiec jeżeli miał bym kupić nowy zasilacz to zajęło by mi to około 4 do 5 miesięcy . Więc kolejny zakup planuje miedzy kwietniem a majem . A wtedy kupił bym zasilacz, płytę główną (pod procesory 12 generacji ale też taką do której mógł bym włożyć mój stary w razie W jeżeli brakło by mi kasy na nowy procesor ), ramy (bo rzeczywiście sknociłem ), procesor ( jeżeli ten byłby za słaby).    Ja ten zestaw składałem w 2021-04-12 i teraz z tego co piszesz musiał bym wymienić wszystko. A po prostu fundusze mi nie pozwalają na tak nagłe zmiany .  

 

jeśli chodzi o zasilacz to pewnie przez jakiś czas temat pociągnie, ale jak długo ?, miej to mocno na uwadze aby dozbierać mamony na zasilacz. 

co do karty np. TUF Gaming to XD

https://www.youtube.com/tobiewatch?v=HZPWkANEnwo

tak wygląda w dzisiejszych czasach produkcja nowych układów, a jaka podczas losowania się tobie karta trafi to ?

ja mam Asus Strixa 2070 Super , i moja przygoda XD

karta odebrana , zamontowana coś potestowałem, mowie na drugi dzień sobie pogiercuje, super wracam z joba, gram gram gram tak około 6h , i zamiast nacisnąć zamknij system, wcisnąłem uruchom ponownie , a tu płyta podaje post dźwiękowy brak karty graficznej ... , oddaje kartę na gwarancje karta wróciła po miesiącu i zaglądam oglądam z każdej strony WTF, a tam brakuje w jednym miejscu termopada po miedzy radiatorem a pamięcią ... , ponowna wysyłka na serwis, i tak cztery razy karta była wysyłana, bo komuś było nie po drodze aby ten brakujący termopad uzupełnić i już po 7 miesiącach od pierwszego zgłoszenia kartę mogę normalnie użytkować... brawo Serwis Asus ..uj im w du..ę i kamieni kupę... 

także mniej to na uwadze ze seria RTX 3000 jest jeszcze gorzej wykonana niż seria RTX 2000   XD  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...