Skocz do zawartości
Faveta242

Monitor 27" (75%gry/25% praca) IIYAMA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że jest masa pytań na ten temat ale poszukuje monitora głownie do gier przeglądania Internetów i trochę pracy głownie w dokumentach excel/word. 

Uwagę moją przykuła iiyama G-Master GB2770QSU zbiera całkiem fajne opinie ale ciężko znaleźć cos o nim na forum. Tudzież pytanie czy jest on zatapiany czymś ciekawszym w podobnej cenie ?? Jeśli tak to co możecie Państwo polecić ?? 

moje wymagania generalnie to: 

przekątna: 27'

rozdzielczość: WQHD

odświeżanie min. 120

Panel: generalnie chyba wole IPS chociaż dobrym sprawdzonym TN też bym nie pogardził

budżet: max tee 1700-1750 PLN co kosztuje powyższy 

 

Dodam jeszcze tylko ze gram na karci Nvidi a iiyama chyba nie ma Gsync ale jakoś go tam podobno wspiera tudzież pozwala działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu, wybierz sobie coś:

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-grudzien-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,16

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie recenzji monitorów które Cie interesują na rtings.com

BTW mam kilkuletniego IPSa i nowy monitor VA. Jeżeli czasami oglądasz filmy albo grasz w ciemniejszym pomieszczeniu to dobre VA daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M27Q miałem już go kupić ale ze względu że ma on strukturę BGR, a jego odpowiednik M32Q standardową RGB, ten pierwszy odpada ze względu na to że nie będzie to jedyny ekran. M32Q jest raczej jedna z lepszych ofert w tym zakresie cenowym, ale trochę przerażają mnie 32 cale... 

Swoją drogą, powie mi ktoś czemu na rtings nie ma żadnych monitorów z IIyamy ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą konkretną iiyama nie miałem przed sobą, ale moge powiedzieć co nieco o LG 27GL850-B.

Mam ten monitor już chyba dwa lata i wykorzystuje go praktycznie w taki sam sposób, jak opisałeś to we wpisie.

Jest to matryca IPS, właściwie nanoIPS, czyli dokładnie, to co stosują w swoich TV. Obraz jest mega ostry. Nie widać żadnych poszarpanych fontów, czy skośnych linii.
Monitor jest bardzo jasny - dlatego ja polecam wyłączyć HDR w windowsie, bo pierwsze działa beznadziejnie, nie jest to, co można zobaczyć np. na OLEDowych telwizorach, a po drugie taki monitor wypala oczy. 350cd/m2 to zdecydowanie za dużo w średnio naświetlonym pomieszczeniu.

Co do samych wad IPS, to BLB jest i zawsze na zupełnie czarnym ekranie będzie widoczne. Mam wrażenie, że ludzie trochę przesadzają. Przerobiłem w ostatnim czasie kilka monitorów i absolutnie w żadnym nie przeszkadzało mi to podczas oglądania seriali, grania itd. Więc jeśli nie widać żółtych plam na jasnych scenach to absolutnie nie ma się czym przejmować.
https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

Ja od siebie gorąco go polecam, ewentualnie możesz rozejrzeć się za nową rewizją tego samego monitora. Ma nieco cieńsze ramki i wyższe odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc można zamknąć temat. Na dzień dzisiejszy wstrzymam się jeszcze od zakupu. Poczekam co przyniosą na rynek modele z pierwzego kwartału 22r. 

Ale jeśli ktoś by jeszcze śledził temat to dodam ze jeśli bym miał kupic to: 

1. LG 27gl850 

2. Gigabyte m32Q ( czemu nie wersje 27" ? Ponieważ ta używa struktury BRG co może się trochę gryźć z wyświetlaniem tekstu mając 2/3 różne ekrany na biurku) 

To tyle. Raczej skleśliłbym Samsunga G5 i G7, G5 ma srędnie recenzje a G7 moze i spoko ale curve 1000r przy 27 calach to przegięcie a 32" odjeżdża z budżetem. Aczkolwiek z drugiej strony według mnie to jakie maja ludzie problemy z tymi monitorami raczej powiedziałbym że są po prostu przereklamowane) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...