Skocz do zawartości
watkem

Drugi monitor do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu drugiego monitora, ma on pomóc mojej żonie w pracy zdalnej, oraz mi w np. jednoczesnego grania + oglądania twitcha, nigdy nie użytkowałem dwóch monitorów i mam parę pytań technicznych:

1. Czy jak mój główny monitor lg 27gl850 ma 144hz to drugi też tyle powinien mieć??

2.Lg27gl850 + monitor panoramiczny, czy takie połączenie było by dobre??, nie będzie jakiś problemów technicznych??

3.Przy okazji czy jest jakieś urządzenie które ułatwi przełączanie dwóch monitorów, klawiatury, myszki między komputerem a laptopem??(na ten moment codziennie przepinam wszystkie kable).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ad 1. Drugi monitor nie musi mieć ani takiej samej rozdzielczości, ani takiego samego odświeżania. Taka sama rozdzielczość może trochę ułatwić pracę (np. brak konieczności zmieniania rozmiaru okien przy ich przenoszeniu miedzy ekranami).

Ad 2. Ewentualne problemy nie zależą od tego czy drugi monitor będzie panoramiczny, czy nie, ale od karty graficznej i rozdzielczości jakich chcesz używać. Jeśli podasz więcej szczegółów, to będzie można łatwiej określić, czy zestaw będzie działał, czy nie. Jaką masz kartę graficzną i jaka rozdzielczość drugiego monitora Cię interesuje? Czy laptop ma działać w konfiguracji trzy-monitorowej (ekran laptopa + 2 monitory)?

Ad 3. Tak, są urządzenia nazywane przełącznikami KVM (keyboard, video, mouse).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przełącznik_KVM

https://duckduckgo.com/?q=przełącznik+kvm&t=ffab&ia=web

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam wyposażony w rtx 3080, gorzej sprawa wygląda z laptopem żony bo tam jest intel hd 620. Co do rozdzielczości to nie mam jakiś wymagań, wiem że przy podłączonym laptopie(praca tylko przy użyciu tych dwóch monitorów, bez ekranu z laptopa) to nie mam praktycznie żadnych wymagań, po prostu żeby to działało.
Przy podłączonym komputerze to na jednym chciałbym żeby było to 2560x1440, na drugim nie jest to konieczne, wystarczy full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RTX 3080 możesz w zasadzie podłączyć dowolny drugi monitor.

W przypadku Intel HD 620, to zależy jak producent laptopa skonfigurował wyjścia, ale zasadniczo też nie powinieneś mieć problemów podłączeniem czegoś o dużej rozdzielczości np. panoramy 3440x1440. Z tym, że nie możesz za bardzo liczyć na uruchomienie wysokiego odświeżania na obu monitorach. Raczej nastaw się na 60 lub 75 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...