Skocz do zawartości
I3obaS

Opłaca się kupić taki zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanko znajomy chce sprzedać kompa ale dokladnie nie wie co w nim jest nie chce rozkręcać mówi bo na gwarancji jeszcze tylko co mi powiedział to

Płyta główna nazwy nie zna ale socket 1200

Procesor Intel core i5 10400f

16 GB ram

Dysk 512gb

Karta graficzna gtx 1660s

Monitor jakiś iiyama 165hz

Zasilacza nazwy nie zna itp

Chce za to 4000zl opłaca się coś takiego kupić do gry?

Chciałbym później ulepszyć ten komputer min wkładając lepsza kartę jakiegoś rtx 3080 i Ramu 32gb

Będzie to dobra baza do tego czy dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jakoś niecały rok temu kupował a teraz nie ma czasu go używać cały czas stoji i chce sprzedać 

Mógłbym też procka wymienić ale to już chyba się wiąże z nową płytą główną itp 

Chodzi mi czy opłaca się to brać za taką kasę może 200zl jeszcze by zszedł nie jestem jakimś zapalonym graczem ale te 100fps żeby miały gierki takie jak cs:go gta5 czy jakiś medal of honor albo farcry. A później bym go ulepszył tylko czy to dobra baza czy cały komp będę musiał wymieniać. 

Czy za tą cenę coś lepszego złożę sam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z nim on kupował go z RTV Euro AGD i tam nie ma na fakturze jakie dokladnie podzespoły itp 

A tak jak pisałem wczesniej da radę coś przyszłościowego na intelu złożyć za powiedzmy 7000-7500 czy to nie ma sensu ładować takiej kasy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, I3obaS napisał:

Witam mam do was pytanko znajomy chce sprzedać kompa ale dokladnie nie wie co w nim jest nie chce rozkręcać mówi bo na gwarancji jeszcze tylko co mi powiedział to

Płyta główna nazwy nie zna ale socket 1200

Procesor Intel core i5 10400f

16 GB ram

Dysk 512gb

Karta graficzna gtx 1660s

Monitor jakiś iiyama 165hz

Zasilacza nazwy nie zna itp

Chce za to 4000zl opłaca się coś takiego kupić do gry?

Chciałbym później ulepszyć ten komputer min wkładając lepsza kartę jakiegoś rtx 3080 i Ramu 32gb

Będzie to dobra baza do tego czy dać sobie spokój?

Witam 

czyli chciał byś kupić kota worku ?, skoro jest na gwarancji to, w dzisiejszych czasach, to nie jest problem uzyskać informacje co zawiera komputer z sklepu w którym się kupowało, tylko komuś musiało by się chcieć ruszyć 4 litery, skoro dokument w formie papierowej zaginał..., i tak, cześć osób właśnie , ma na to wywalone, a gdzie jest paragon albo FV to zaczyna się dopiero poszukiwania, jak jest potrzeba dodać sprzęt na gwarancje  ... , a jeśli kompiuter się włącza można już coś posprawdzać np. za pomocą programu AIDA64 ,nuuu oprócz zasilacza, ale miej więcej można cos podejrzeć i zrobić wycenę, i jak by to wyglądało gdybyś chciał wydać te 7-7.5 tys., czyli co będzie bardziej opłacalne od znajomego, kota w worku ? czy jak sam zakupisz sprzęt ? i będziesz przynajmniej wiedział na co wydajesz piniedzory.

to tak jak byś się pytał:

panowie doradźcie czy warto kupić to auto ? 

a co wiesz na temat tego auta ?

ze jest czerwone i ma 4 koła  

może przedstawiłem to trochę groteskowo, ale skoro masz na coś wydać pieniądze to przynajmniej trzeba wiedzieć za masz co zapłacić, poruszam ta kwestie bo już nie raz widziałem te ulepy od środka tzw.. zestawy z Marketów nawet swego czasu z "Stonki"        

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co byś polecił pojść gdzieś do sklepu komputerowego poprosić zeby mi złozyli kompa za taka kwote ? Bo ja zbytnio się nie znam na tym a 7 tys to sporo dla mnie.

Teraz zobaczylem cos takiego za 800zł prawie caly komp. Tylko czy jest sens kupowac .....

Płyta główna MSI B360M (mATX, Socket 1151, 4xDDR4, USB 3.2 Gen. 1, USB Type-C, M.2) + Prcessor Intel Core i5-8400 (6x2.8-4.0 MHz, L3 9Mb, Intel UHD Graphics 630) + Chlodzenie Cooler Master Hyper 412S (120 mm, 1300 obr/min, 3 pin) + RAM 16Gb 2400 MHz (Adata + GoodRam Iridium CL17) + Dysk HDD Hitachi 500 Gb (SATA 3.0 GB/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, I3obaS napisał:

To co byś polecił pojść gdzieś do sklepu komputerowego poprosić zeby mi złozyli kompa za taka kwote ? Bo ja zbytnio się nie znam na tym a 7 tys to sporo dla mnie.

Teraz zobaczylem cos takiego za 800zł prawie caly komp. Tylko czy jest sens kupowac .....

Płyta główna MSI B360M (mATX, Socket 1151, 4xDDR4, USB 3.2 Gen. 1, USB Type-C, M.2) + Prcessor Intel Core i5-8400 (6x2.8-4.0 MHz, L3 9Mb, Intel UHD Graphics 630) + Chlodzenie Cooler Master Hyper 412S (120 mm, 1300 obr/min, 3 pin) + RAM 16Gb 2400 MHz (Adata + GoodRam Iridium CL17) + Dysk HDD Hitachi 500 Gb (SATA 3.0 GB/s).

ten zestaw za 800 pln to jest spoko, ale do przeglądania Internetu, tylko coś dużo Ramu ma  , bo możliwe ze ktoś pozbył się karty graficznej i jest tylko zintegrowana z procesora , cos tam można odpalić, ale jakieś mocno starsze tytuły.  

to może najpierw, sam określ jaki chciałbyś komputer, nowy ze sklepu i w co chciał byś grać, oraz jaki planujesz zakupić monitor tzn. o jakiej rozdzielczości 1080p czy 1440p , coś z 16:9 czy coś 21:19 ,a jak używany do jakiejś ceny, bo taka rozpiętość 800-7000 tys. to ciężko coś doradzić.

a za 7tys z używanych, często jeszcze na gwarancji np. z olx, to można już coś fajnego sobie do giercowania znaleźć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wolałbym że sklepu za 7-8 tys max ale nie wiem czy coś sensownego jest bo się zbytnio a nie chce kupić tego "kota w worku". 

Jakimś super gamerem nie jestem ale chciałbym pograć w takie tytuły jak gta5 / cs:go / medal of honor jakiś cod mafia itp głównie chodzi mi o to żeby komp miał solidna podstawę cała żeby te gierki i może jakieś nowesze tytuły chodziły na full detalach i żeby można go powiedzmy za rok czy dwa zmodernizować delikatnie np wkładając lepsza grafe może więcej ramu itp

Monitor chce kupić jakiś z tych lepszych ale to dopiero jak będę miał skrzynkę narazie mam starego samsunga HD nawet nie Led ale jak już miałbym skrzynie to miesiąc góra dwa i kupilbym monitor. 

A tu chciałem taki zestaw wziąść za 4 koła ale to taki przeciętny a do rozbudowania potem połowę trzeba by było wymienić chyba. 

Też większość tych gierek by normalnie mi poszła myślę. 

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-komputer-pc-z-monitorem-klawiatura-myszka-CID99-IDMTVW7.html

Edytowane przez I3obaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, I3obaS napisał:

Najlepiej wolałbym że sklepu za 7-8 tys max ale nie wiem czy coś sensownego jest bo się zbytnio a nie chce kupić tego "kota w worku". 

Jakimś super gamerem nie jestem ale chciałbym pograć w takie tytuły jak gta5 / cs:go / medal of honor jakiś cod mafia itp głównie chodzi mi o to żeby komp miał solidna podstawę cała żeby te gierki i może jakieś nowesze tytuły chodziły na full detalach i żeby można go powiedzmy za rok czy dwa zmodernizować delikatnie np wkładając lepsza grafe może więcej ramu itp

Monitor chce kupić jakiś z tych lepszych ale to dopiero jak będę miał skrzynkę narazie mam starego samsunga HD nawet nie Led ale jak już miałbym skrzynie to miesiąc góra dwa i kupilbym monitor. 

A tu chciałem taki zestaw wziąść za 4 koła ale to taki przeciętny a do rozbudowania potem połowę trzeba by było wymienić chyba. 

Też większość tych gierek by normalnie mi poszła myślę. 

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-komputer-pc-z-monitorem-klawiatura-myszka-CID99-IDMTVW7.html

no no z ta rozbudowa w gotowcu, to bym pierwej się zainteresował co tam faktycznie jest w środku, jaka płyta główna , jaki zasilacz, marka/ moc.

i5 10400f czyli 6r/12w sparowany, wedle oferty z olx z GTX 1660 super, zapewni w każdym tytule, nawet nowym, dosyć przyzwoita wydajność. 

patrząc realnie aby kupić nowy to tak właśnie wyjdzie to samo ale bez monitora XD , tylko masz czarno na białym za co płacisz 

Intel Core i5-11400 około 900pln

MSI MAG B560 TORPEDO 700 pln

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-16GVK) 530 pln

chłodzenie dodatkowe dla CPU bo 11gen się grzeje 

CPU Scythe Fuma 2 (SCFM-2000) około 280pln 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 (GV-N166SOC-6GD) 3300pln , cena bez komentarza ...

Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG (SPC261) 323 pln

Zasilacz MSI MPG A750GF 750W 489 pln 

Dysk SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C) 489 pln

i zamykasz się w 7000 tys. , ja pier... taki trochę  średniak ,za sama skrzynkę XD 

oczywiście ze da się taniej wybierając komponenty z niższych półek cenowych, ale ja nie polecam ani nie przekładam ręki do komputerów tzw, "komunijnych" ... 

 a w jakim sklepie np. zestaw składać, to w takim w którym morza będzie odebrać osobiście, i przy obiorze koniecznie zestaw uruchomić !!! , bo w razie jak będzie z czymś problem, a ty się nie znasz, to będzie można zwrócić do punktu a nie wysyłkę robić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no bez przesady za 7 koła możesz mieć zestaw z rtx 360Ti - patrzyłeś na polecany zestawy PurePc?

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-grudzien-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,8

Ten od kolegi to kot w worku, pewnie gotowiec z marketu, czyli najsłabsza płyta, która nic nie obsługuje, słaby ram, zasilacz z czarnej listy. Dlatego tych danych nie ma podanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MiG29 napisał:

Nie, no bez przesady za 7 koła możesz mieć zestaw z rtx 360Ti - patrzyłeś na polecany zestawy PurePc?

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-grudzien-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,8

Ten od kolegi to kot w worku, pewnie gotowiec z marketu, czyli najsłabsza płyta, która nic nie obsługuje, słaby ram, zasilacz z czarnej listy. Dlatego tych danych nie ma podanych.

szczerze, polecane obecnie są dla mnie tyle samo warte pod względem dobierania podzespołów co komputery "komunijne" , aby zmieścić się w widełkach cenowych i zaproponować kartę graficzna , z miesiąca na miesiąc widać jak resztę podzespołów dobiera się z coraz niższego sygnetu cenowego, bida aż piszczy , czy to właściwy kierunek ? 

poczekajmy czy "górnikom" uda się zrealizować zamiary aby ETH zajęło wartościowo miejsce BTC ,to wtedy taki GTX 1050ti będzie w "czarny piątek" w promocji za jedyne 9999PLn ...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, I3obaS napisał:

Aha to co byś proponował zrobić? 

Czekać aż może będzie lepiej czy teraz coś złożyć i kupić bo będzie jeszcze drożej. 

patrząc na to co się dzieje dookoła, ceny nośników energii , ceny gazu, możliwe wyłączenia energii, na jak długo ?, wszyscy chcą zarabiać na obecnej sytuacji , to chyba tylko jakiś wróżbita Maciej czy wróżka Jowita mogli by pokrętnie na to pytanie odpowiedzieć XD

może lepiej było by zakupić agregat prądotwórczy aby było na czym "zupę ugotować" ? 

czy idziemy z cenami w kierunku lat 90 tych gdzie zakup PC to był wydatek 8-9 wypłat normalnych ludzi, a taki z pazurem to i 10-12 wypłat, to przelicz średnio 3 tys. x12 ,czyli jest z czego jeszcze podnosić ...

jak chcesz grać, to potraktuj zakup nowego PC jako inwestycje im lepiej zainwestujesz, tym PC będzie sprawiał miej problemów.

gdybyś miał zaufanego człowieka, który by pomógł w oględzinach przed zakupem, aby nie wtopić kasy, to obecnie szukał bym bym używanego z płyta główna z listy TOP dla danej serii, i tak aby podzespoły był jeszcze co najmniej 6-8 miesięcy na gwarancji producenta.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym też problem ze nie mam nikogo takiego większość znajomych patrzy na PC z innej strony tzn działa CS czy tam inna gierka to dobrze reszta ich nie interesuje jakie mają podzespoły itp. 

A ja zbierałem na kompa pare miesięcy myślałem że za 6 koła kupię już petardę ale nie byłem w temacie że tak wszystko w górę poszło powiększyłem budżet do 7500 max 8 ale więcej jednorazowo nie wydam bo nie mam heh trzeba też żyć później wiadomo bym ulepszył kompa ale jak tu za 7 jest przeciętniak to aż odechciewa się wszystkiego a konsoli nie lubię PC to PC moje małe mazenie 😁 i teraz jestem w kropce bo jak pójdę gdzieś do serwisu żeby mi złożyli to znając życie w moim mieście zrobią to na odpier..... Aby jakiś sos wyrwać a nie znam się jakoś na tyle żeby samemu coś sklecić sensownego na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, I3obaS napisał:

No właśnie w tym też problem ze nie mam nikogo takiego większość znajomych patrzy na PC z innej strony tzn działa CS czy tam inna gierka to dobrze reszta ich nie interesuje jakie mają podzespoły itp. 

A ja zbierałem na kompa pare miesięcy myślałem że za 6 koła kupię już petardę ale nie byłem w temacie że tak wszystko w górę poszło powiększyłem budżet do 7500 max 8 ale więcej jednorazowo nie wydam bo nie mam heh trzeba też żyć później wiadomo bym ulepszył kompa ale jak tu za 7 jest przeciętniak to aż odechciewa się wszystkiego a konsoli nie lubię PC to PC moje małe mazenie 😁 i teraz jestem w kropce bo jak pójdę gdzieś do serwisu żeby mi złożyli to znając życie w moim mieście zrobią to na odpier..... Aby jakiś sos wyrwać a nie znam się jakoś na tyle żeby samemu coś sklecić sensownego na przyszłość.

zawsze można coś poszperać za opiniami z google dla danego sklepu stacjonarnego, który znajduje się w pobliżu twojego miejsca zamieszkania, np. jakaś historia od kiedy funkcjonuje itd. czy są jakieś opinie, idziesz, podajesz listę co chcesz mieć w środku i pytanie za ile ? , oraz czy serwis wykonuje usługę składanie z części używanych czy tylko nowe.

a to fakt z rzetelnością i uczciwością każdego trzeba traktować indywidualnie, jak na w stosunku do innych kierowców na drodze, "zasada ograniczonego zaufania" , zawsze się znajdzie osoba, co jak ktoś się nie patrzy na ręce to , przykleiło się, albo to już tak było ...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to szulernia sama szkoda gadać kit będę czekał aż kiedyś coś w tej cenie będzie w miarę dobrego a jak nie będzie to kupię jakiegoś laptopa za 2000zl i dam sobie spokój że skrzynkami i grami.. 

 

A tak patrze na lapki nie da rady byłoby złożyć coś takiego tylko na intelu?  Skrzynkę karta taka sobie ale pociągnie większość gier a później mógłbym wymienić na lepszą. Itp

https://www.x-kom.pl/p/670857-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-win10-rtx3060-120hz.html

Edytowane przez I3obaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...