Skocz do zawartości
Danio31b

Wentylatory obudowy 120mm a dołożenie 140mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam obudowę Silentium PC ArmisAr6X Evo TG ARGB. Obudowa ma 3 wentylatory wlotowe 120mm i dwa wylotowe 120mm, jeden z tyłu jeden na górze.

Planuje dokupić dwa wentylatory 140mm i założyć je na gorze obudowy bo są tam 2 miejsca na nie. Teraz pytanie... czy dołożenie takich wentylatorów nie zaburzy/popsuje mi jakoś  cyrkulacji w obudowie??

Na gorze jest już 1 wentylator  120mm i planuje go właśnie wymienić  na  140mm i dołożyć kolejny 140mm.

Podzespoły to i9 10900K i RTX 3080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaburzy. Wentylatory będą lepiej radzić sobie w opróżnianiem obudowy z gorącego powietrza, przez co te wlotowe będą pracować wydajniej i będzie właśnie lepsza cyrkulacja. Daj znać, czy temperatury Ci spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trochę eksperymentowałem z dodatkowymi wentylatorami w moim Gladiusie swego czasu.Zatem całkiem spora obudowa.Moja doświadczenia sĄ takie.Dwa 140 mm wentylatory dałem do przodu a jeden 120 u góry bezpośrednio nad prockiem.Mi dwa 120 wiatraki u góry raz że nic nie ujeły temp to dla mnie były już dodatkowo słyszalne.Pierwszy wentylator u góry zasysał chłodne powietrze i był chłodny.Czyli zero efektu tak naprawdę.Dopiero drugi był wyraźnie ciepły.Trzeba pamiętać że dwa 140 mm wentylatory z przodu będĄ efektywniejsze od trzech 120 mm.Ja bym na twoim miejscu sprawdził najpierw jeden 140 mm wentylator nad prockiem.Ewentualnie jeden nowy 140 mm do przodu i dwa 120 na górę.Oczywiście wypowiadam się tylko co do wentylacji w obudowie a nie efektów RGB takowych.Ja z definicji nie ufam wydajności wentylatorom RGB względem tych bez RGB.Dla mnie to już oddzielna kwestia :-).Ale oczywiście dla samego efektu można dać dwa dodatkowe wentylatory z RGB.Ale zasada co do przepływu powietrza będzie taka jak opisałem na na swoim przykładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...