Skocz do zawartości
4djmc

Komputer nowy zamiana z i7 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie mam leciwego już i7 4790k z 2014 roku. Wszystko chodzi ok ale lubię być na czasie i myślę o zmianie platformy. Dokładnie posiadam

i7 4790k +chłodzenie Maczo

Asrock Killer Extreme 

8 GB Ram

Zasilacz OCZ 700W

Obudowa Crossair Z11

Resztę zostawiam czyli dysk SSD, Grafika 970 GTX. Chce coś nowszego i szybszego żeby miało to sens nie ma znaczenia może być AMD i Intel w gry nie gram nic obecnie. Jedynie co robię to jakieś obróbki wideo itp. Żebym odczuł coś szybkości mimo iż ten procek jeszcze daje radę. Budżet wiadomo jak najmniej powiedzmy 2500 zł za płyte, procka, pamiec, obudowę i zasilacz oraz chłodzenie.  Ile bym dostał za mój obecny bez grafiki i dysku koło 1000 zł ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

tak trochę ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na twoje zapytanie , w cenie 2500pln zakup, CPU, chłodzenie CPU, płyta główna, pamięć Ram, zasilacz, i jeszcze obudowa, oraz aby było wydajniej podczas obróbki wideo XD 

Intel Core i5-11400, 2.6GHz, 12 MB, BOX

MSI MAG B560M BAZOOKA

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG (SPC261)

SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W , o ile pozostaniesz przy obecnej karcie graficznej. 

i cos trzeba by poszukać w skarbonce jeszcze na chłodzenie CPU, bo podczas obróbki video to 11gen Intela to się trochę będzie grzała ... 

CPU Arctic Freezer 34 eSports Duo

CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan 

 

a wycena obecnego zestawu jest mocno uzależniona od posiadanej płyty głównej , potrzebne jest dokładnie oznaczenie jaki płyt głównej.   

 

 

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 19:53, Mr.T... napisał:

Witam 

tak trochę ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na twoje zapytanie , w cenie 2500pln zakup, CPU, chłodzenie CPU, płyta główna, pamięć Ram, zasilacz, i jeszcze obudowa, oraz aby było wydajniej podczas obróbki wideo XD 

Intel Core i5-11400, 2.6GHz, 12 MB, BOX

MSI MAG B560M BAZOOKA

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG (SPC261)

SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W , o ile pozostaniesz przy obecnej karcie graficznej. 

i cos trzeba by poszukać w skarbonce jeszcze na chłodzenie CPU, bo podczas obróbki video to 11gen Intela to się trochę będzie grzała ... 

CPU Arctic Freezer 34 eSports Duo

CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan 

 

a wycena obecnego zestawu jest mocno uzależniona od posiadanej płyty głównej , potrzebne jest dokładnie oznaczenie jaki płyt głównej.   

 

Ten I5 troszkę słabo taktowany nawet wolniej jak obecny to takie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nie chce cudów ale żeby był chodź trochę lepszy jak obecny. MSI nie chce nie lubię tej marki jakoś zawsze ostatnio brałem Asrocka mam z nim dobre doświadczenia. Płyta głóna moja to Asrock Killlrt Z97 jedna z lepszych jakie były wtedy pod ten procek. Da się go kręcić bo sam procek ma K ale nigdy tego nie robiłem. 

     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr.T... napisał:

skoro uważasz ze 4r/8w w posiadanej i7 jest tak samo wydajne, jak 6r/12w w nowej i5 to albo popatrz na testy ale zwiększ budżet na  i9 XD

Jak kolega "wie lepiej" to mu nie dogodzisz, niech kupi co uważa 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KvaN napisał:

Jak kolega "wie lepiej" to mu nie dogodzisz, niech kupi co uważa 😉 

od co najmniej 1.5 roku lub dłużej, na alledrogo mam w obserwowanych i7 6700K i zadałem pytanie sprzedającemu, bo to jakiś sklep, czy obecnie  mógł by uargumentować taka cenę za i7, która w grach już zaczyna być słabsza od i3 10100 itp. i o ile mnie pamięć nie myli, to rok temu na BF była w promocji za 199PLN , to w odpowiedzi dostałem ze i3 to taki Fiat Panda , a i7 to Ferrari, no to co można powiedzieć na takie podejście ?, bo możeś ktoś zamiast patrzeć na testy i realna wydajność patrzy na cyferki bo to przecież  jest i7 ...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr

9 godzin temu, Mr.T... napisał:

zadałem pytanie sprzedającemu, bo to jakiś sklep, czy obecnie  mógł by uargumentować taka cenę za i7, która w grach już zaczyna być słabsza od i3 10100 itp., to w odpowiedzi dostałem ze i3 to taki Fiat Panda , a i7 to Ferrari,

Wielu tak myśli. Taki zielony ojciec mojego kolegi to samo i7, i7, i7, bo i5, nie mówiąc o i3 to już takie SUABE SOM (a pc a'la biurowy miał być, żeby było zabawniej).

19 godzin temu, 4djmc napisał:

Ten I5 troszkę słabo taktowany nawet wolniej jak obecny  

Po pierwsze gdyby tylko taktowanie odpowiadało za wydajność, to nadal Szmelcjum 4 byłoby dobrym CPU. Po drugie po ściągnięciu limitów mocy z CPU (to nadal NIE jest OC wg. firmy Intel) to ten i5 jest wyżej taktowany od Twojego i7 4xxx:

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-11400f/22.html

Twój i7 ma max turbo 4 GHz (pewnie na jednym rdzeniu?), a ten nowy i5 na wszystkich rdzeniach ma 4,2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 13:03, 4djmc napisał:

Chce coś nowszego i szybszego żeby miało to sens

W dniu 15.12.2021 o 13:03, 4djmc napisał:

Budżet wiadomo jak najmniej powiedzmy 2500 zł

Wybierz jedno.

Edytowane przez Morguliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można tez zaproponować inne rozwiązanie dla autora wątku, pod obróbkę wideo.

https://huanan.pl/sklep/2666v3-x99-tf-turbo-unlocked-32gb/

Miyconst  kanał na YT

czyli kanał z YT zajmujący promowaniem i omawianiem takich platform czyli z czym to się wiąże, jakie są ograniczenia takich rozwiązań, czyli płyt główny, tak nie wszystko jest tak pięknie i nie wszystko działa tak jak przy normalnych platformach, biosy niczym laptopów,  czyli trzeba troszkę poświecić swojego czasu na zapoznaniem się z materiałem, czy warto rozważyć taki zakup.  

co do wyceny posiadanego mobo  

CPU +/- 600PLN , po tyle są wystawiane na alledrogo, ale czy w takiej cenie faktycznie się sprzedają , czy tylko leżakują ?

płyta główna 300-350PLN , dla mnie przeszkoda było by to ze niby jest gniazdo M.2 ale dyski NVMe nie są obsługiwane.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 20:21, Mr.T... napisał:

skoro uważasz ze 4r/8w w posiadanej i7 jest tak samo wydajne, jak 6r/12w w nowej i5 to albo popatrz na testy ale zwiększ budżet na  i9 XD

Nie nie uważam sorrki wypadłem trochę z tematu.

W dniu 17.12.2021 o 23:30, KvaN napisał:

Jak kolega "wie lepiej" to mu nie dogodzisz, niech kupi co uważa 😉 

Nie wiem lepiej dziękuje za pomoc 

W dniu 18.12.2021 o 09:49, Kyle napisał:

@Mr

Wielu tak myśli. Taki zielony ojciec mojego kolegi to samo i7, i7, i7, bo i5, nie mówiąc o i3 to już takie SUABE SOM (a pc a'la biurowy miał być, żeby było zabawniej).

Po pierwsze gdyby tylko taktowanie odpowiadało za wydajność, to nadal Szmelcjum 4 byłoby dobrym CPU. Po drugie po ściągnięciu limitów mocy z CPU (to nadal NIE jest OC wg. firmy Intel) to ten i5 jest wyżej taktowany od Twojego i7 4xxx:

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-11400f/22.html

Twój i7 ma max turbo 4 GHz (pewnie na jednym rdzeniu?), a ten nowy i5 na wszystkich rdzeniach ma 4,2GHz.

Mój ma Turbo 4.4 ale wiadomo starszy już procek i konstrukcja więc napewno nowy i5 będzie leszy.

W dniu 18.12.2021 o 20:42, Mr.T... napisał:

zawsze można tez zaproponować inne rozwiązanie dla autora wątku, pod obróbkę wideo.

https://huanan.pl/sklep/2666v3-x99-tf-turbo-unlocked-32gb/

Miyconst  kanał na YT

czyli kanał z YT zajmujący promowaniem i omawianiem takich platform czyli z czym to się wiąże, jakie są ograniczenia takich rozwiązań, czyli płyt główny, tak nie wszystko jest tak pięknie i nie wszystko działa tak jak przy normalnych platformach, biosy niczym laptopów,  czyli trzeba troszkę poświecić swojego czasu na zapoznaniem się z materiałem, czy warto rozważyć taki zakup.  

co do wyceny posiadanego mobo  

CPU +/- 600PLN , po tyle są wystawiane na alledrogo, ale czy w takiej cenie faktycznie się sprzedają , czy tylko leżakują ?

płyta główna 300-350PLN , dla mnie przeszkoda było by to ze niby jest gniazdo M.2 ale dyski NVMe nie są obsługiwane.  

 

Co do wyceny to spoko ja nie chce kokosów nawet 1000 zł za całość z budą, zasilaczem, ram i chłodzeniem Maczo i by było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 15:25, 4djmc napisał:
Mój ma Turbo 4.4 ale wiadomo starszy już procek i konstrukcja więc napewno nowy i5 będzie leszy.

 

Faktycznie, ma 4,4 GHz, jednak raczej nie na wszystkich rdzeniach (4,4 to jest max turbo, czyli raczej na jednym rdzeniu - przy obciążeniu wszystkich rdzeni taktowanie będzie zapewne niższe, np. 4,2 GHz itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 15:25, 4djmc napisał:

Nie wiem lepiej dziękuje za pomoc 

Zestaw od Mr T... wydaje się ok, chociaż ja bym polecał zdobyć trochę środków i kupić jakiś lepszy zasilacz który da rade jak zmienisz grafikę i np dołożysz ramów. Polecałbym też jakiś dysk M.2 dołożyć, co prawda nie robię nic w obróbce video ale czasami obrabiam zdjęcie oraz audio i naprawdę widzę różnicę w pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...