Skocz do zawartości
neomagnet

12-14" przyzwoity ekran, dobra bateria ~1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję laptopa dla młodego początkującego pisarza. Coś tam już na swojej pracy zarobił, ma do przeznaczenia ok 1000zł z możliwością dołożenia 200-300 jeżeli będzie warto. Ekran w rozmiarze 12-14", na pewno nic większego, sprzęt ma być mobilny i łatwy w transporcie, w torbie czy plecaku. Na pewno musi mieć sensowną klawiaturę w dobrym układem (więc thinkpady odpadają). Z nowych sprzętów absolutnie nic ciekawego w tej cenie nigdy nie znajdzie, więc target to laptopy poleasingowe.

Główne wymagania:

  • niewielki
  • lekki
  • dobry ekran (rozdzielczość min 1600x900, jasność 250+)
  • bateria trzymająca minimum 5h pracy z tekstem i wifi
  • przyzwoita klawiatura
  • port HDMI (lub możliwość zastosowania przejściówki)
  • w wolnych chwilach musi sobie poradzić z netflixem 😉

Bajery, które byłyby mile widziane, ale konieczne nie są

  • możliwość ładowania przez port USB-C, żeby nie wozić kilku ładowarek
  • dobra współpraca z Linuxem (chodzi głównie o to, żeby nie mielił procesorem jak wściekły)

Rzeczy nieakceptowalne:

  • ekran nieczytelny na zewnątrz
  • napęd CD
  • upośledzone pentiumy czy celerony udające procesory

Myślałem również o jakimś chromebooku, ale nie miałem na tyle styczności jeszcze, nie wiem jak te apki z Andorida działają na chromebookach, bo bez nich sam system jest raczej mało użyteczny. Chętnie wysłucham opinii. CloudReady niestety nie pozwala na uzycie sklepu play, więc ciezko sprawdzić na własną rękę bez zakupu. Dlaczego z góry odrzucam Pentiumy? Przeszło mi przez ręce trochę tego i wiem jak srogo potrafi przymulić nawet przy prostych zadaniach.

Z tego co zdążyłem się zorientować i znaleźć:

  • Dell E7250 
  • HP Elitebook 840 G3
  • HP 430 G5 (ekran IPS, ale najwyższa cena, przekraczająca budżet)

Polecicie coś konkretnego? Idealny byłby pewnie Dell XPS 13, ale nie ta cena xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat użytkuję Lenovo Thinkpady serii T oraz X, i dla twoich wymagań idealny będzie 14-calowy T470s oraz 12-calowy X270. Chyba najlepsze klawiatury na rynku, nie boją się pracy w terenie, port USB-C obsługujący ładowanie, matowe matryce idealne na zewnątrz. W używkach niejako loterią jest czas pracy na baterii. Jeżeli nie wymagasz wyglądu zewn. klasy A, to spokojnie poleasingowego X270 kupisz w założonym budżecie z i5 7gen, 8GB ramu i SSD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, umknęło mi to... Z ciekawości - co jest takiego złego w układzie klawiatur Thinkpadów? Bo imho są najlepsze w porównaniu do biznesowych HP i Dell... Może chodzi o same zamienione klawisze CTRL i FN? Ja się do tego szybko przyzwyczaiłem, ale można je najłatwiej w świecie "zamienić" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie jest dla mnie, ze mnie żaden pisarz xD Raczej czytelnik. A co do thinkpadów to młody właśnie ma jakiegoś starszego 15" i narzeka właśnie na ctrl i fn, że aż kłują w oczy 😉 Osobiście również nie rozumiem co miało na celu takie ich umiejscowienie poza zwyczajnym utrudnieniem, ale dla mnie to akurat wszystko jedno.

Do X270 spróbuję go przekonać jednak, bo faktycznie spełnia wymagania i spokojnie mieści się w budżecie, nawet taki w bardzo dobrym stanie.

A powiecie coś na temat chromebooków z aplikacjami z androida? Pytam głównie z ciekawości, są dostępne za grosze i myślę, czy nie wziąć dla dziewczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...