Skocz do zawartości
Niezdecydowany

Asus tuf f15 3050 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Proszę o opinię, czy asus tuf gaming f15 i5-11400H, NVIDIAGeForce RTX 3050 jest warty uwagi. Chciałam kupić dobry laptop do użytku domowego i gier. W Media expert mogę go nabyć za 4500 zł, ale w żadnych nowych rankingach nie występuje. Czy może lepszy lenowo legion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Niezdecydowany napisał:

Chciałam kupić dobry laptop do użytku domowego i gier.

17 godzin temu, Niezdecydowany napisał:

4500 zł,

To do użytku domowego czy gier? Jakie konkretne gry? Jeśli interesują Cię najnowsze tytuły na full detalach to musisz dołożyć co najmniej drugie tyle. Jeśli myślisz o niskich detalach to lepiej przejść na starszą grafikę od 2060 w górę.

17 godzin temu, Niezdecydowany napisał:

w żadnych nowych rankingach nie występuje.

W sensie chcesz rankingu laptopa zamiast rankingu podzespołów, które wpływają na jego wydajność? Bo porównywarki RTX 3050 już mają go w bazie.

2 godziny temu, zeus1985 napisał:

Jak do użytku domowego i gier, to 17,3"

No pewnie. Wielki grzmot, który musi przetworzyć grafikę na większy ekran przy słabej grafie vs mniejszy ekran, który w zupełności wystarcza do grania, a nie obciąża tak grafiki i przy okazji jest tańszy.

Edytowane przez Morguliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 22:08, Niezdecydowany napisał:

Dobry wieczór. Proszę o opinię, czy asus tuf gaming f15 i5-11400H, NVIDIAGeForce RTX 3050 jest warty uwagi. Chciałam kupić dobry laptop do użytku domowego i gier. W Media expert mogę go nabyć za 4500 zł, ale w żadnych nowych rankingach nie występuje. Czy może lepszy lenowo legion?

W tej cenie mało opłacalny zakup. Od czasu do czasu trafia się np. Gigabyte G5 za 4699, Acer Nitro 5 w podobnych pieniądzach - oba ze znacznie mocniejszym RTX 3060, nawet mimo ograniczonego TGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu nigdzie nie wspominał że chce 17,3", a wielkiej różnicy między 10 i 11 gen nie ma - na pewno nie takiej żeby odpuszczać sobie nawet ograniczone 3060 jeśli ma być grane cokolwiek w miarę nowego.

Dziś w promocji: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-nitro5-r5-16gb-512ssd-3060-no-os.bhtml

Można wziąć na raty, wtedy 4665 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...