Skocz do zawartości
kostek8

Jakość wydruku Brother vs HP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problemik z jakością wydruku. Jakiekolwiek zdjęcie czy obrazek drukowane na zwykłym papierze o gramaturze 80 jest nieporównywalne jakościowo na Brotherze w jakości najlepsza (mam model DCP-510W z oryginalnymi od początku tuszami) w porównaniu do nawet najsłabszej lub normalnej drukowanej na HP np. model 4530 jakiego używam w pracy. 

Wydruki z Brothera są wyblakłe - kolory a w szczególności czarny nie jest czarnym tylko wypłowiałym grafitowym. Zależy mi na tym żeby wydruk był ok bez zmiany rodzaju papieru na foto - czy to kwestia jakiegoś szczególnego ustawiania w konfiguracji ? Czy potrzebna próbka wydruku czy też to wada standardowa Brotherów i mam to olać i drukowac tylko teksty na niej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem problemu. 

Dwie różne firmy, dwie różne drukarki, dwa różne rodzaje tuszy jak mniemam, więc skąd zdziwienie, że jedna drukuje w lepszej jakości od drugiej? Brothery są tańsze w eksploatacji (tusze, części) i lepiej nastawione na zamienniki tuszy, więc wiadomo, że nie może być zbyt pięknie. Czy może chodzi o faktycznie jakieś ubytki, artefakty na druku?

A co do samego wywodu odnośnie jakości to może podaj jakiekolwiek informacje? Czy wspominana próbka wydruku? Drukujesz na tym samym papierze w obu przypadkach? Nie mówię tu tylko o gramaturze, a o firmie również. Tusze wiadomo muszą być inne. Stosujesz zamienniki? Zaktualizowana jest drukarka? 

4 godziny temu, kostek8 napisał:

Czy potrzebna próbka wydruku czy też to wada standardowa Brotherów i mam to olać i drukowac tylko teksty na niej ? 

Olać i drukować tylko teksty. 

Gdyby drukarki się między sobą nie różniły w różnych opcjach to by była jedna słuszna firma i jeden słuszny model, który każdy by posiadał.

Edytowane przez Morguliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brother to taki poczciwy wół roboczy, stworzony do ciężkiej harówki na tuszach za 2zł 😛 Drukuj na tym tekst tylko 🙂

Na HP no to masz taką jakość jakiej jakości był tusz bo na kartridżu jest dysza drukująca.

Najpiękniejszej jakości fotki widziałem z drukarek Canon Pixma, na papierze fotograficznym nie do odróżnienia od tych profesjonalnych od fotografa. Niestety zaschła mi tuż po gwarancji więc uważam ją za najgorszą drukarkę 😛Przycebuliłem przy zakupie tuszy więc cebulić nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...