Skocz do zawartości
Prezik

Upgrade komputera - wybor obudowy pod chlodzenie AIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowilem ulepszyc swoj juz prawie 10 letni komputer. Uzywam komputera z regoly do malych biurowych prac i grania (FPS: CS Go, BF-y,  simracing z VR-HP reverb g2: Dirt 1/2 i ACC): 

Obudowa: Silentium Regnum L50

Zasilacz: XFX 80Bronze 650W

Plyta: asrock Z77 Extreme 4

Procesor: I5 3570k

Grafika: GTX 1080Ti

Dyski: HDD 1TB, SDD 128 GB + 1TB

Chlodzenie: Cooler Master Hyper 612

Pamieci: DDR3 - 1600Mhz 4x4 GB

Zakupilem juz nastepujace komponenty:

Procesor: i5 12600K

Plyta: Gigabyte Z690 AORUS ELITE DDR4

Pamieci: Kingston DDR4 FURY Renegade 2x16GB 3600

SDD: WD Black SN850 1TB M.2 SSD

Chlodzenie: Arctic Liquid Freezer II 280

 

Pytanie mam odnosnie obudowy i wybranego chlodzenia AIO. Wyglada na ze na dlugosc mogloby sie zmiescic ale odstep pomiedzy gora obudowy i plyta glowna jest zbyt maly aby zmiescic tam bardza gruba chlodnice Arctica. Przegladalem obudowy Silentium i w specyfikacji z regoly podana jest tylko dlugosc chlodnicy a nic nie wspomianaja o grubosci.

Prosilbym o porade jaka nowa obudowe zakupic: nie interesuje mnie RGB, przeszklone scianki  - celuje w dobra wentylacja i stosunek jakosc/cena?  Budzet to ok. 500-600zl, jesli bedzie taniej to super.

Dodatkowo w przyszlosci mam zamiar kupic nowa karte graficzna: cos w stylu GTX4080. Czy jak praktycznie z planowanego malego upgradu skladam calkiem nowy komputer, to czy nie byloby warto wymienic tez zasialacza? Jesli tak to na jaki model i moc?

 

Z gory dzieki za porade,

Prezik

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Obudowa to indywidualna sprawa, zależy co komu się podoba. Ja na twoim miejscu wybrałbym taką, żeby chłodnica była na górze, a na przód wrzucić wentylatory 2x140mm. Full Towera sobie daruj bo to zbyt duży gabaryt jest, weź coś z mid tower, najlepiej z meshem na przodzie. Ja bym ci polecił Meshify 2 Compact, Phanteks ECLIPSE P500A lub Corsair 4000D Airflow. Ale upewnij się dokładnie czy wejdzie chłodnica na góre, ale raczej tak.

Odnoście zasilacza i jego mocy to ok na chwilę obecną, ale do karty typu xx80 warto kupić 750W, jakiś markowy oczywiście.

Edytowane przez DaffyDuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za porade. Tak jak proponujesz celuje w montaz AIO na gorze obudowy. Wszystkie 3 proponowane przez ciebie obudowy mi sie podobaja, niestety Meshify i Corsair ma za malo miejsca pomiedzy plyta a gora obudowy. Phanteks moze byc na styk - wedlug info z internetu jest tam 65mm a Arctic ma 63mm grubosci. Ogolnie dziwi mnie ze zadko kiedy w specyfikacjach obudow mozna znalezc parametr dotyczacy odleglosci miedzy plyta a gora obudowy. Znalazlem tez opcje Cooler Master H500p, AIO powinno wejsc ale ogolnie Phanteks pasuje mi lepiej.

Poczekam jeszcze na jakies inne pomysly, pogrzebie tez w necie. Jak nic pewniejszego nie znajde to wybiore Phanteksa.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...