Skocz do zawartości
Tomeckit

Coś do programów AI. Potrzebne dużo vramu.

Rekomendowane odpowiedzi

Programy, których używam służą np. do wyodrębniania konkretnych instrumentów z plików audio, odszumiania nagrań itd. Najlepiej działają na kartach graficznych, ale wymagają sporo vramu, tak od 8gb. Z drugiej strony to nie jest praca typu tworzenie modeli dla neuronowych różności, nie trzeba katować gpu dziesiątkami godzin. Z reguły wystarczy kilka, czasem kilkanaście, rzadko kilkadziesiąt minut na sesję. Sprzęt więc nie musi bić rekordów szybkości, jednak słabych gpu z dużym ramem raczej nie ma więc trzeba brać coś z rtx3080, a że rynek się rozwija wolałbym wziąć nawet wersję z 16gb vram na wszelki wypadek. Znalazłem Asusa ROG Strix SCAR 15 G533QS z taką grafiką za jakieś 12k z 1tb ssd i 32gb ramu, ale wyczytałem, że jakkolwiek gpu daje radę i nie grzeje się przesadnie to ponoć procek potrafi przythrottlować, co akurat nie bardzo mnie uszczęśliwia. Wolałbym już mieć coś z obniżonym tdp na gpu, bo mimo wszystko procka używam częściej i wolałbym aby był dobrze zaopiekowany. Czytałem również, że obudowa nie nagrzewa się przesadnie więc wychodzi na to, że jakieś podkładki z dodatkowym wentylatorem w tym przypadku nie muszą się sprawdzić. Wspomniany Asus to już dla mnie i tak absolutna granica finansowych możliwości, więc jakieś Dream Machines raczej nie wchodzą w grę. Tak, wiem, że jest jeszcze 17-stka, która pewnie ma nieco mniejsze problemy z wentylacją, ale pytanie czy faktycznie dużo mniejsze, bo wolałbym mieć jak majmniejszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 14:29, zeus1985 napisał:

Możesz sobie jeszcze sprawdzić np. MSI GP66 z RTX 3080. Niestety tam też grzeje się procek.

W sumie w połączeniu z kartą RTX3080 w laptopie to każdy proc będzie się pocił. To gorąca karta jest. W 17 calowej obudowie nawet pokazuje co to znaczy mieć "diabelski kocioł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie też sprawdzić RS3080-17PL26 od DM.

Po dołożeniu Thermal Grizzly powinien sobie dawać radę. Ma ekran QHD 165Hz do pracy bardzo fajny.

Do tego daje możliwość rozszerzenia pamięci RAM do 64 GB RAM.

Ma aluminiową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, iSkul napisał:

Możesz sobie też sprawdzić RS3080-17PL26 od DM.

Po dołożeniu Thermal Grizzly powinien sobie dawać radę. Ma ekran QHD 165Hz do pracy bardzo fajny.

Do tego daje możliwość rozszerzenia pamięci RAM do 64 GB RAM.

Ma aluminiową obudowę.

Całkiem fajny ten RS. Sam się nad nim zastanawiałem swego czasu. Pytanie tylko jak z temperaturami? W tak cienkim laptopie Karta RTX 3080 to chyba tylko Max-Q no a jak Max-Q to i niższe TGP.

Edytowane przez Getwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...