Skocz do zawartości
nosilence

Przejście z 19" Samsung SyncMaster na monitor następcę 24" Samsung SyncMaster czy może EIZO?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, posiadam monitor Samsung SyncMaster TN 19" 931BW 2MS 1440x1900 75Hz, do dzis nie mam z nim najmniejszych problemow jesli chodzi o wzrok. Zalezy mi na tym, bym nie mial problemow ze wzrokiem a chcę mieć 24" monitor. Następcą mojego monitora jest Samsung SyncMaster 24" TN P2450h 2ms FULL HD ale również LCD i CCFL. Posiadam aktualnie w domu uzywany kupilem LG FLATRON TN W2453v 2MS FULL HD też LCD CCFL i na nim odczuwam, że coś jest nie tak z moim wzrokiem. Dlatego zastanawiam się nad używką Samsung SyncMaster 24" TN P2450h 2ms FULL HD, czy jest w tym sens, czy będą te same dolegliwości co na LG FLATRON? Czy nie wiecie? Bo mam namiar na taki monitor i moge kupic , ale ryzykuję , że będzie to samo co na LG FLATRON. Następnym moim pomysłem jest spróbowanie kupienie używki monitora z matrycą IPS LED , którego jeszcze nie miałem, IPS jeszcze moje oczy nie ujrzały i nie widziały, nastomiast LED TN tak - była to totalna porazka, od razu zmęczenie oczu, szczypanie oczu delikatne itp. - monitory zwrocilem. Pomysłem jest Eizo FlexScan EV2450 Full HD 24" 5ms, są to monitory japońskie i zwane królewskimi, mam możliwość kupienia używki ale w granicach 650zł, ponoszę ryzyko związane z kosztami wysyłki i zwrotu- bo tutaj mam opcję zwrotu tego monitora w razie gdybym odczuwał dolegliwości z oczami jak zmęczenie, szczypanie oczu czy może slaby czas reakcji 5ms, który może nie będzie nadawał się do gier? Bo tego nie wiem, dotychczas testowalem monitory 1ms 144hz , oraz od lat pracowalem na 2ms 19" LCD CCFL jak wyżej Samsung 931bw i się nadaje do wszystkiego.

Wiec poproszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...