Skocz do zawartości
williusz

Laptop do grania w kwocie do 4500 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam laptopa do grania w granicach 4500 pln. Zastanawiam się nad tym laptopem https://www.x-kom.pl/p/658385-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-md-i5-11400h-16gb-512-rtx3050ti-144hz.html ewentualnie nad tym https://www.x-kom.pl/p/677398-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-r5-5600h-32gb-512-rtx3050-144hz.html. Być może idę w niewłaściwym kierunku, dlatego z góry dziękuję za konstruktywne sugestie. Pod uwagę biorę również wykonanie, trwałość obudowy oraz sprawność i hałas chłodzenia.

Edytowane przez williusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nitro to strzał w stopę - to laptop z funkcją płyty indukcyjnej.

Gigabyte, którego podesłałes jest bardzo poprawnym laptopem i jakbym miał brać to postawiłbym na niego. Ewentualnie jeśli gdzieś trafi się jakaś promocja/dostępność dołożyłbym do wersji z RTX3060 (115W) wydajnościowo będzie bez porównania do 3050Ti.
https://www.x-kom.pl/p/649178-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-i5-10500h-16gb-512-rtx3060p-144hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4500 PLN to bardzo nieszczęśliwy przedział -  zdecydowanie warto dołożyć te +/-500 PLN do laptopa z RTX 3060 który będzie dużo szybszy. Wspomniany G5 bywa ostatnio czasem po 4699, nawet Legion 5 jest czasem w okolicach 5000, po świętach pewnie będzie też sporo nieudanych prezentów po zwrocie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, budżet wzrasta do 5000 pln, ale chyba ciężko będzie znaleźć coś sensownego aby nie przekroczyć tej kwoty. Jakby ktoś gdzieś trafił na lapki wspomniane przez przedmówców (w preferowanej cenie) to proszę o info w temacie.  .... i szukam dalej .... 

Edytowane przez williusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, williusz napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zakupiłem laptopa zaproponowanego przez Sapera11. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć tańszego lapka z 6 GB pamięci karty graficznej.

Przyzwoity wybór, mam takiego samego. Pewnie czytałeś lub sam zauważyłeś że chłodzenie czasem lekko niedomaga - polecam unieść tył laptopa na 1-2cm (lub zastosować podstawkę chłodzącą), temperatury spadną o kilka stopni i można wtedy zmniejszyć prędkość wiatraków tak do 80% przy 80 stopni w Custom profilu, robi się znośnie z hałasem. Ponoć dużo daje też wymiana pasty ale to większa zabawa, kwestia gwarancji itp. - ja nie musiałem.

obraz.thumb.png.41915010499f2f0871f8899caae7dd48.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...