Skocz do zawartości
Glutek

Kopanie a wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wykorzystując jedna kare graficzna do "wydobycia" można to traktować tylko i wyłączne jako eksperyment, aby sobie potestować-sprawdzić, jak to działa, bo o opłacalności czy zyskach to możesz zapomnieć, chyba ze miesiąc kopania i masz na kebaba ..., wszystko zależy jaki algorytm w danym momencie będzie "obliczany", inne pytanie ale nie dla mnie, tylko dla ciebie jaki program ? jaka platforma ? , tzn. jaka nagroda i po jakim czasie otrzymujesz nagrodę za wydobycie, za blok ? czy tylko wystarczy czas i robią przelew w PLN na konto, czy zapłatę otrzymasz w jakiejś krypto i masz sobie ja sprzedać ?, a portfel do krypto ty posiadać ?, co ile myto dla producenta programu ?, to czy cos "zarobisz" ma na to wpływ sporo czynników, a jeśli chodzi o twoje pytanie to wszystko zależy od tego jaki algorytm będzie wydobywany bo przeważnie te programy "darmowe" to kartę GPU czy CPU to wykorzystują na 100%, teraz pytanie, czy szybciej padnie rdzeń GPU czy pamięć VRam z karty graficznej, także używając prywatnego sprzętu do wydobycia, a nie specjalnie pod taki projekt zakupiony to będzie to , nie opłacalne , nic nie zarobisz, uszkodzisz i wyeksploatujesz kartę graficzna. 

popatrz na oferty koparek np. z alldrogo , osoby/firmy które sprzedają tzw. zestawy pod wydobycie czyli koparki krypto walut najczęściej oferują pomoc w ustawieniu kopiarki pod dany projekt, możesz napisać do takiej osoby/firmy i zadać pytanie , najwyżej nic tobie nie odpiszą, ale jeśli odpiszą, to info będziesz mieć z "pierwszej ręki" o opłacalność takiego projektu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤣trudno to inaczej skomentować. 

Do autora wątku - obecnie na 1060 niewiele zdziałasz. Popatrz na kalkulatory opłacalności dla konkretnych kryptowalut. Czasy kiedy opłacało się na tych kartach kopać to było jakieś 3-4 lata temu. Teraz możesz użyć jej aby zrozumieć jak to skonfigurować do kopania np. XMR albo ETH. Tzn. jak się zakłada portfel, na którym pool'u warto kopać, jak sprzedać to co się wykopało.  Nie jest prawdą, że 1 karta to na kebaba. Kolega wyżej występuje chyba w co drugim wątku. Coś tam wie ale zamienia to w potok słów... chyba stawia na ilość nie na jakość. Na 1 karcie (na początku 1060, potem 1070) wykopałem sobie obecnego RTX3070. Ten kupiony rok temu już dawno zarobił na siebie, na prąd i na kolejnego RTX 3070 (gdybym sprzedał te 0,5 ETH które mam).  Jeżeli będziesz eksploatował to z głową to jedyne co może paść to wentylatory na karcie bo będą kręciły się non-stop. 

Zarzuciłem szybki search - wyjdzie Ci ~1 USD dziennie 

whattomine.com/gpus/32-nvidia-geforce-gtx-1060

minerstat.com/hardware/nvidia-gtx-1060

 

 

Edytowane przez Chloru
Linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...