Skocz do zawartości
geforc

Następca Dla GTX780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Procesora (i5 4670k) nie będę wymieniać bo wiąże się to z wymiana płyty głównej więc duże koszty. 

Ramu mam 16GB odpowiednią ilość na ten czas.

Zostaje więc karta graficzna 10 letnia, to chyba najsłabsze ogniwo tego komputera.

Potrzebuję ją wymienić na coś nowszego, w najnowsze gry nie gram, no może wyjątkiem są Forza Horizon 5, World War 3 i Escape From Tarkov, Battlefield 4, Lost Ark, no ale te tytuły to na obecnym antyku działają, da się płynnie pograć w 2560x1440 na niskich/średnich.

Chciałbym kupić coś do plus minus 1000zł no bo tak, za tą moją wezmę z 500zł i drugie tyle dołożyć. Wiem, czasy są jakie są...

 

Trochę poczytałem i wypada na GTX1060 6GB no ale są ostrzeżenia że wiele z nich jest z koparek no i przekraczają budżet... Może jakiś GTX970? Bo chyba na 1060 ale wersje 3GB nie ma sensu zmieniać? dużej różnicy nie będzie ?

 

Co wy polecacie, sądzicie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Chesz wymieniac 780 na 970, ktore ma taka sama wydajnosc? Piles?

Zeby wymiana miala sens musisz znalesc karte co najmniej 50-100% wydajniesza od obecnej wiec celowalbym w 1070 conajmniej, ktora to nota bene demonem wydajnosci w 1440p nawet 5 lat temu nie byla (mialem ja w 2017 roku i czesc wymagajacych gier w 1440p przycinala na wyzszych detalach).

 

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz więcej ramu na karcie to możesz wyższą rozdzielczość tekstur włączyć, jak masz za mało to gra ci na to nie pozwoli, ale jak gpu jest za wolne to w niczym ci to nie pomoże że masz więcej ramu, 1060 jest szybszy o jakieś 30 mooże 40% od 780.

Już sam sobie zdecyduj czy ci sie to "opłaca".

Moim zdaniem nie ma to kompletnie sensu ponieważ 780 sprzedaż pewnie tanio gdyż chyba nie jesteś zawodowym mirkiem handlarzem, a 1060 kupisz pewnie jakiegoś paździerza drogo gdyż chyba nie jesteś zawodowym mirkiem handlarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@geforc

Mi się sfajczyła 780OC. Procek mam identyko jak Ty. Stając przed dylematem, co kupić, wybór padł na jedyną słuszną opcję - GTX 1660Ti. Serce mnie bolało, jak płaciłem 2,5k za kartę wartą 1k, ale co było robić... Teraz myślę o wymianie procka, czyli właściwie całości kompa, ale za to karta zostanie i do 1080p jeszcze powinna spokojnie wystarczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...