Skocz do zawartości
GSI

Help athlon xp 1800+ 67 C w stresie :(( !!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

nie wsadzałem ale muszę się przejść jutro do serwisu i u nich wsadzić tego procka. wszystkie programy podaj napięcie 1.63V więc nie jest znowu aż tak wysokie żeby miał się przegrzewać.

boję sięzdjąć CS bo jak ukruszę to po gwarancji ale radiator jes tgorący więc raczej dobrze dotyka. po zdjeciu coolera na jego spodzie widać odciśnięty rdzeń i w tym miejscu nie ma prawie pasty - została wyciśnięta przez przylehający rdzeń więc CS raczej nie jest za gruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesz mam antka 1800+ i muj mam temp max 43 C w stresie ale otwarta obudowa i w upalni dzien jak jest chlodno na polku to w windzie mam nawet 34 C po podkreceniu 12x166 mam temp do 50 C

 

ASUS A7V8X-X antek 1800+ sapphire 9100 256mb kingston 300W CODEGEN :-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. jużprocek wróciłz serwisu i proc jest sprawny - to nie jego wina. ale w międzyczasie zdechł mi caviar (caviar = ścierwo totalne, nie kupujcie tego szajsu) i zmieniłem dysk na maxtora 6.4 GB. instaluję windę itp i procek się nie grzeje !!! myślę - mam to z głowy, to była wina dysku. ale teraz dorzuciłem kilka programów i sterowników i znowu się grzeje :/ czyli to jednak nie to. będę doinstalowywał sterowniki i programy pojedynczo i po każdym zapuszczał demo 3d marka. teraz wyłaczyłem sieciówkę w biosie, po jakimś czasie włączyłem i na razie proc chłodny :D sam nie wiem.

 

a co do 3d marka to też niezłe jajo jest : wszystkie możliwe tryby graficznje działają spoko ale jak właczę 1024x768 i 32 bitowy kolor to dźwięk rwie. jak przełaczę na 16 bitowy kolor to spox. ale żeby było trudniej zgadnąć to w 800x600 32 bity jest ok. dziwne, nie ? nie wiem od czego to, może sterowniki ? ale ostatnio miałem 30.82 i było to samo, teraz mam standardowe od karty. ale olać to, ważne że to nie proc bo bym przez 3 tygodnie nie miał w co stukać.

 

pozdroofka, ECS wymiata każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona XP1700 (0,13) JIUHB Thoroughberd i temp w idle=48st na ECS K7VTA3 chlodzenie mam woda ... blok wydaje sie byc temp 28st (sprawdzalem termometrem laserowym) czy to mozliwe zeby ta plyta zawyzala temperature ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO więc z tego co rozgryzałem ten temat to płyta jak najbardziej może zawyżać temp. Istotna jest różnica między startem i nagrzaniem. Sprwadź ile masz na starcie i np po 15 min. no a poza tym 48 stopni to żadne zmartwienie. Ja mam 66 i sie nie martwie.

 

Poza tym termometrem chyba nie jesteś w stanie sprawdzić temp jądra porcesora - no chyba że wsadziłeś go pod cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem sadze ze moj epox zawyza temp. czasem dochodzi do 75 stopni a nawet do 80 :evil: i postanowilam sprawdzic temp. w innych programach typu Speedfan i Sisoft Sandra i temp w biosie jest taka sama jak w Sandrze i Speedfanie. Ale to raczej niemozliwe zeby byla tak wysoka 75 stopni by parzylo :wink: chyba a rdzen jest cieply, przy wskazaniu 50 stopni rdzen jest zimny!! Wiec sie zastanawiam czy moge jakos sprawdzic jaka jest prawdziwa temp?? i czy te epoxy mialy sklonnosc do zawyzania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...