Skocz do zawartości
niko2003

DS3H + Athlon i nie widzi dysku na M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tak. Zrobiłem aktualizacje na bios z listopada. Dysk jest na M.2 PCIE. Zestaw wziąłem z tej strony. Tylko mnie zastanawia czy to dysk uszkodzony czy Athlon nie obsługuje M.2 PCIE. Karty graficznej nie mam żadnej więc linie PCI-E są wolne.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakładamy ze jednak dysk jest sprawny.

jak masz w biosie ustawiona opcje 

CMS support ? , jest to dosyć istotnem bo w przypadku Enabled, czyli wsparcie dla starszych kart graficznych nowe dyski pod M.2 nie będą widoczne w biosie, taki myk ...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie CMS wyłączyłem, ale bios nadal nie wykrywa dysku. Karty graficznej nie mam żadnej.

 

Czyli jedyna opcja to zepsuty dysk, bo nie mam jak go sprawdzić, bo to złącze M.2 PCIE. Myślałem, że ten Athlon nie obsluguje i coś miesza. 

Doczytałem: Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niko2003 napisał:

Właśnie CMS wyłączyłem, ale bios nadal nie wykrywa dysku. Karty graficznej nie mam żadnej.

 

Czyli jedyna opcja to zepsuty dysk, bo nie mam jak go sprawdzić, bo to złącze M.2 PCIE. Myślałem, że ten Athlon nie obsluguje i coś miesza. 

Doczytałem: Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™

a jak by tak poczarować ?

https://allegro.pl/oferta/adapter-pcie-x16-m-2-m-key-ssd-nvme-radiator-jeyi-7916106113 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niko2003 napisał:

U. Czyli to wkładam w PCIE i płyta traktuje jako ssd? Hm. Dobre.

to trzeba sprawdzić empirycznie, na konkretnym pacjencie , ja testowałem na 3 gen. Intela to płyta główna widzi dysk, instalator widzi dysk , ale daje info ze nie może tego dysku wykorzystać jako pod instalacje, a nie kombinowałem z mod biosem,  dla mnie to był żaden problem, bo SSD na SATA miałem pod system, a po przez taka przejściówkę/adapter wykorzystałem dysk M.2 pod gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji na tej płycie i procesorze odpalić dysku NVME.

Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b450m_ds3hrev_10#sp

 

Jest już o podobnym problemie temat

https://forums.tomshardware.com/threads/m-2-ssd-pci-e-is-not-working.3635107/

Edytowane przez Zuhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, niko2003 napisał:

Dzięki za pomoc. Kupiłem adapter PCI-e i płyta i athlon widzą dysk M.2 Ale żeby się nie bawić w adaptery zamieniłem na Ryzena. Dzięki jeszcze raz.

fajnie ze działa , ale to nie Athlon widzi dysk pod M.2 tylko połączenie jest realizowane przez chipset płyty głównej, bez udziału CPU. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niko2003 napisał:

OK. Dobrze wiedzieć. Dzięki.

Mam pytanie. Bo dysk jest na PCI-e 4x (ten kc2500) i zamówiłem, Ryzen, ale w wersji 2600 i widzę taki opis, że Ryzen 3600 obsługuje x4 szybkość, a 2600 tylko x3.

Interfejs:M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 dla KC2500 a nie NVMe 4.0 , powinno to działać razem z CPU czyli w M.2, a jak nie to masz adapter XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...