Skocz do zawartości
farmakognozja533

Czarny ekran zamiast windowsa. Wcześniej błąd direct.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio chciałam pograć w battlefielda 1. Klikam w ikonkę, gra się odpaliła, po czym wyskoczył jakiś błąd direct i grafika zaczęła wariować. Zrestartowałam komputer i grafika zwariowała totalnie ekran podzielił się na pół, jakieś kwadraty paski itp. Po kolejnym restarcie windows już się nie odpalił. Za to zamiast windowsa jest czarny ekran który się jakby mieni.

Komputer można odpalić w trybie awaryjnym. Próbowałam odpalić komputer na pendrive z linuxem slax, ale zamiast systemu pojawia się czarny ekran z niebieskimi paskami pionowymi. Bez problemu można wejść do biosu, pojawia się symbol płyty głównej i logo wczytującego się windowsa, oraz napisy wczytującego się slaxa. W trybie awaryjnym nie ma żadnych problemów z grafiką. 

Co może być przyczyną problemu? 

Dodam jeszcze, że jestem pierwszą właścicielką tego komputera od nowości, komputer zawsze był stabilny i nie sprawiał problemów, regularnie odkurzam wnętrze, temperatury procesora i karty graficznej nigdy nawet nie zbliżyły się do wartości niebezpiecznych.

Komputer:

i5 2500k@4,5 + scytche mugen

Asrock p67 pro 3

3x4GB DDR3 Goodram 1333

Radeon xfx 6870 1gb

ssd 64GB kingston

hdd 1tb seagate

dvdrw lg

Zasilacz Thermaltake 650W

windows 10 pro

 

Dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadacza kultowego CPU , ale w dzisiejszym czasie 4r/4w do ogrywania nowszych tytułów dostaje już zadyszki.

co do opisywanych problemów, to tak:

najprawdopodobniej karta graficzna Radosław mówi pass, tzn. zrobiła już swoje, naprawa-diagnostyka, raczej przekroczy jej wartość, chyba ze masz jakiegoś znajomego co zrobi po znajomości twz. "reballing bga" dla GPU i pamięci , tylko proszę nie idź na skuty i na pałę nie wkładaj jej do piekarnika ... ,  jak karta działa w środowisku 8bit czyli np. wyświetlanie biosu to jest jeszcze ok, natomiast jak ma się załadować system i sterownik ma ustawić odpowiedni tryb prac , czyli podnieść zegary, załadować grafikę np. 32bit itd. , win/linux to efekt czorny ekran .

jak masz zrobiony OC sam mnożnik 45x100 ? , tak się pytam, bo nie pamiętam czy na P67, podnosząc magistrale od CPU nie zwiększ się szybkość magistrali dla szybu PCI-E ?, a starsze Radosławy bardzo nie lubią jak szyna jest ustawiona szybciej niż 100MHz. 

tak aby Tobie pomoc, np. uruchomić system, to trzeba posiadać inna kartę graficzna bo twój CPU, na zintegrowana kartę igpu, ale posiadana płyta główna nie ma wyjścia VGA, nie ładnie ASrock ... 

spróbuj poczarować i magistrale ustaw 45X98 potem 45x95 , 45x90 , zobacz czy da to jakiś pozytywny efekt.       

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winna okazała się karta graficzna. Zamieniłam radeona hd6870 na hd4350 z hdmi kupionego za 20zł na olx 😉

Minus tej karty jest taki, że po odpaleniu windowsa trzeba za każdym razem ustawiać skalowanie (po hdmi), bo są czarne pasy o szerokości 1cm dookoła ekranu. No i trzeba było się pobawić ze sterownikami pod win 10.

Na przeczekanie wystarczy. Procesor, ram i płytę już kupiłam. Teraz zastanawiam się nad dyskiem (założę temat w dziale "co kupić").

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...