Skocz do zawartości
Astec

Co myślicie o karcie RTX 3070 Aorus Master

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy możecie polecić Aorusa Master (3070)? Jakie ma wady, a jakie zalety? Ile wynosi TDP? Jak zbudowana jest sekcja zasilania? Jakie temperatury osiąga karta podczas pracy (gry komputerowe)? Jak wygląda kultura pracy? Często można trafić na piszczące cewki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Aorus Master to generalnie najlepsza seria od gigabyte. Ale rozważ także Gaming X od MSI i TUF od Asusa. Wszystkie te modele to taka równa pólka, maja świetnie opinie i temperatury będą na podobnym poziomie. Nieważne którą byś kupił będziesz zadowolony. Cenowo też podobnie.

 

W komputroniku mają Msi za 5690zl, natomiast gigabyte jest w morele za 5699zl.

Edytowane przez DaffyDuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DaffyDuck napisał:

Witam! Aorus Master to generalnie najlepsza seria od gigabyte. Ale rozważ także Gaming X od MSI i TUF od Asusa. Wszystkie te modele to taka równa pólka, maja świetnie opinie i temperatury będą na podobnym poziomie. Nieważne którą byś kupił będziesz zadowolony. Cenowo też podobnie.

 

W komputroniku mają Msi za 5690zl, natomiast gigabyte jest w morele za 5699zl.

 

Dziękuje za opnie. TUF też mi się podoba, ale nie jest nigdzie dostępny. A co do MSI to rozważam też Suprima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale MSI Gaming X to nie jest półka Mastera ani Suprim ani Asus TUF -> www.youtube.com/watch?v=N3lfXsa08CY&t=1125s

Mam od roku Mastera - bez uwag co do karty. Tak czy inaczej polecam zrobić UV bo jest sporo chłodniej. Z minusów - soft od Gigabyte jest słaby i potrafi spowodować BS. Nie jest niezbędny do działania - obsluguje ekranik + RGB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś porównanie Mastera z Trio i TUFem? Na jakich ustawieniach były karty? Jak była mierzona kultura pracy? Zauważyłeś, że w Trio jest najsłabszy VRM ze wszystkich 3070?

Gaming X Trio jedzie na opinii poprzednich generacji i jest przepłaconym modelem (jak kupowałem to różnica między Masterem a Gaming Trio to było 50 PLN na korzyść Mastera 😆). 

@Astec jak masz pieniądze to kupuj to co jest dostępne - Ja bym brał w tej kolejnosci Strix (ale pewnie bedzie b. drogi) -> Suprim/Master -> TUF -> Trio. Chyba, że po drodze trafisz jakiegoś GameRocka/FTW3. 

 

Edytowane przez Chloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów masz od groma na yt, tak jak pisałem co by nie kupił będzie dobre. Ja na pewno nie kupiłbym strixa ani suprim przeplacając. Jeszcze jedno gaming x nie jedzie na zadnej opini, bo od tego są testy i pokazują że jest dobra serią kart wprowadzoną chyba do sprzedazy od serii gtx 900 albo nawet 800. Na takim newegg,com master ma najgorsze opinie w porównaniu do tuf i gaming x.

Astec jezeli chcesz tufa to jest dostępny 5249,00. Ale jakis januszowy sklep. Sprawdz sobie w ceneo. Więc lepiej chyba kupić z tych co wymieniłem w pierwszym poście. Decyzja podejmij sam.

Edytowane przez DaffyDuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DaffyDuck napisał:

Testów masz od groma na yt,

To podaj link do wiarygodnego testu potwierdzającego to co piszesz... jak od groma to łatwo znajdziesz.

 

3 godziny temu, DaffyDuck napisał:

Ja na pewno nie kupiłbym strixa ani suprim przeplacając.

Nie ma sensu za nic przepłacać tylko to czy przepłaciliśmy czy nie może okazać się po tygodniu, miesiącu, roku. Ja na przykład na początku myślałem, że przepłaciłem (3150 PLN). Po roku okazało się, że to były jedne z lepiej wydanych pieniędzy na graty do kompa. 

 

3 godziny temu, DaffyDuck napisał:

Jeszcze jedno gaming x nie jedzie na zadnej opini, bo od tego są testy i pokazują że jest dobra serią kart wprowadzoną chyba do sprzedazy od serii gtx 900 albo nawet 800.

Właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. 🤣 Specyfikacja tej karty pokazuje, że kupujesz Ventusa z trochę lepszym chłodzeniem... 

3 godziny temu, DaffyDuck napisał:

Na takim newegg,com master ma najgorsze opinie w porównaniu do tuf i gaming x.

Kolejny ROTFL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co? chipset chipsetem tu się wielce nic nie zmienia, jedyna różnica to lepsze chłodzenie, kultura pracy którą się różnią poszczególne modele.

Nie gadam wiecej z tobą bo widzę, że zawsze masz ostatnie zdanie.

Kolega niech kupi co uważa, wszystkie wymienione są godne uwagi i może śmiało brać.

Edytowane przez DaffyDuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...