Skocz do zawartości
Dawid360

problem z pamiecia ram w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kupiłem ostatnio pamię ram laptopa . Mam jedno wejśćie więć kupiłem 16 gb 3200mh włożylem i mam wieksze spadki fps np w fortnite .Czy może być to problemz tym że mam maksymalne taktowanie w laptopie 2400mh pomóżcie >?     Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść jakieś benmarki czy to ogólne czy to samego ramu i zobacz jak pracuje lapek .

Fortnite ma spadki w jakieś konkretnej lokacji / sytuacji czy ogólnie są spadki ?

Jakie jeszcze gry mają spadki ?

W międzyczasie były aktualizacje gier czy sterowników ?

CPU-Z ci pokaże jakie są taktowania i timingi ramu .

Model laptopa i jego konfiguracja też by się przydała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, reyden napisał:

Zapuść jakieś benmarki czy to ogólne czy to samego ramu i zobacz jak pracuje lapek .

Fortnite ma spadki w jakieś konkretnej lokacji / sytuacji czy ogólnie są spadki ?

Jakie jeszcze gry mają spadki ?

W międzyczasie były aktualizacje gier czy sterowników ?

CPU-Z ci pokaże jakie są taktowania i timingi ramu .

Model laptopa i jego konfiguracja też by się przydała .

Wszwedzie mam spadki fps. Model laptopa Lenovo ideapad L340 cpu-intel cory i5 9300HF gpu-gtx 1050 ram .Przed dołożeniem ramu miałem spadki ale były mniejsze.

22 minuty temu, wysio napisał:

Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?

Znaczy w menadżerze zaedań jest napisane że 2400mhz. W biosie byłem ale niezauważyłem nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nieaktualizowalem sterownika karty graficznej od kąd go mam czyli rok i czy jest taka możliwość że te spadki FPS są przez stary sterownik ?A i jeszcze jak aktualizuje sterownik to mam co chwilę spadek FPS i jak go odinstaluje to jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spadki wynikają z temperatur, które po czasie rosną w laptopach z powodu kurzu i gubienia właściwości pasty chłodzącej i termopadów, a nie zmiany ramu? Zrób testy jak pisał reyden i podaj nam wyniki.
Nie możesz w biosie ustawić XMP żeby ram pracował w tym 3200mhz? Bo inaczej to bezsens w ogóle wydawać więcej kasy i nie używać ramu w pełni możliwości..
Sterowniki zaleca się aktualizować szczególnie kiedy chcemy grać w jakieś nowe gry, dzięki którym karta jest przystosowywana do nich. Nie powinny źle wpływać na jej pracę, ale mogą się zdarzać jakieś fuck-upy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...