Jump to content
Dawid360

problem z pamiecia ram w laptopie

Recommended Posts

Cześć kupiłem ostatnio pamię ram laptopa . Mam jedno wejśćie więć kupiłem 16 gb 3200mh włożylem i mam wieksze spadki fps np w fortnite .Czy może być to problemz tym że mam maksymalne taktowanie w laptopie 2400mh pomóżcie >?     Pozdrawiam

Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?

Zapuść jakieś benmarki czy to ogólne czy to samego ramu i zobacz jak pracuje lapek .

Fortnite ma spadki w jakieś konkretnej lokacji / sytuacji czy ogólnie są spadki ?

Jakie jeszcze gry mają spadki ?

W międzyczasie były aktualizacje gier czy sterowników ?

CPU-Z ci pokaże jakie są taktowania i timingi ramu .

Model laptopa i jego konfiguracja też by się przydała .

4 minuty temu, reyden napisał:

Zapuść jakieś benmarki czy to ogólne czy to samego ramu i zobacz jak pracuje lapek .

Fortnite ma spadki w jakieś konkretnej lokacji / sytuacji czy ogólnie są spadki ?

Jakie jeszcze gry mają spadki ?

W międzyczasie były aktualizacje gier czy sterowników ?

CPU-Z ci pokaże jakie są taktowania i timingi ramu .

Model laptopa i jego konfiguracja też by się przydała .

Wszwedzie mam spadki fps. Model laptopa Lenovo ideapad L340 cpu-intel cory i5 9300HF gpu-gtx 1050 ram .Przed dołożeniem ramu miałem spadki ale były mniejsze.

22 minuty temu, wysio napisał:

Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?

Znaczy w menadżerze zaedań jest napisane że 2400mhz. W biosie byłem ale niezauważyłem nic .

Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nieaktualizowalem sterownika karty graficznej od kąd go mam czyli rok i czy jest taka możliwość że te spadki FPS są przez stary sterownik ?A i jeszcze jak aktualizuje sterownik to mam co chwilę spadek FPS i jak go odinstaluje to jest lepiej.