Skocz do zawartości
VikLin

wyłamane piny w Asrock z370 pro4, co zrobić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu miałem wyjątkowego pecha, i podczas montażu nowego chłodzenia, jakimś cudem wygięło się kilka pinów, podczas próby ich wyprostowania wyłamały się 2. Posiadam płytę asrock z370 Pro4. Chciałem oddać płytę żeby wymienić gniazdo, ale cenowo to od 170 zł w górę, więc tak średnio się opłaca, dodatkowo słyszałem już kilka razy, żebym się nie bawił, i kupił sobie inną. Jak sądzicie co powinienem zrobić ??

P.S. dodatkowo nie mam pewności czy wygięte piny spowodowały przepięcia na procesor, i czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poszukaj jakiegoś serwisu komputerowego w swojej okolicy i skonsultuj się z nimi.Z tego co ja doświadczałem w kontaktach z podobnymi lokalnymi serwisami nie policzĄ ci za samĄ opinię czy w ogóle warto próbować bawić się z tĄ płytĄ.W necie można spotkać wiele wiele przypadków że  piny socketów bywajĄ naprawiane ale każdy przypadek jest indywidualny oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym mieście, w odległości 100 km ode mnie nie ma nikogo kto naprawia płyty. Bardziej laptopy czy konsole. Wystarczająco się naszukałem. Znalazłem https://www.aid-serwis.com.pl powiedzieli mi 150 zł, ale ma się ze mną jeszcze skontaktować osoba odpowiedzialna za wycenę. To i tak wychodzi taniej, jak kupno nowej płyty, tym bardziej z chipsetem z370. A szkoda mi kupować gorszą płytę niż posiadam, jak dla mnie to bez sensu. Facet z komputerowego mówił, że nie kombinował by i kupił inną, ale szukając różnych płyt ceny są dość wysokie, a używane można się nadziać. Wydaje mi się że kilka wyłamanych pinów, kwalifikuje socket pod wymianę.

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej myślałem nad tymi pinami i ich naprawĄ ewentualnĄ.Wymiana socketu to już standardowa procedura jednak.Też uważam że to się jednak spina kosztowo te 150 zeta.W tej cenie jest  sporo samej robocizny.No cóż.Powodzenia życzę :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 22:01, Kronan napisał:

No ja raczej myślałem nad tymi pinami i ich naprawĄ ewentualnĄ.Wymiana socketu to już standardowa procedura jednak.Też uważam że to się jednak spina kosztowo te 150 zeta.W tej cenie jest  sporo samej robocizny.No cóż.Powodzenia życzę :-)

 

Przez tel facet mówił że koszt rzędu 150 zł, ale miałem napisać jeszcze email, tam skontaktuje się ze mną ktoś od wyceny. Okazało się że wymiana to koszt 369 zł. Wiec pozostało mi kupić nową płytę główną. Tyle że jak na razie, nawet nie mam jak sprawdzić czy procesor nie dostał przepięcia przez skrzyżowane piny. Albo ryzykuje i kupuje nową płytę i sprawdzam, albo szukam aż znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...