Skocz do zawartości
Vendeur

Czym odtwarzać pliki 4K, h.265, HDR i jednocześnie wyprowadzić analogowy sygnał audio 5.1...? Tani PC czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od tygodnia boli mnie głowa od myślenia, jak podłączyć mój stary amplituner Technics SA-AX7, który ma wyłącznie analogowe wejścia sygnału i jednocześnie skonfrontować to z sygnałem 4K, h.265, HDR. Dodatkowo musi to mieć możliwość zainstalowania aplikacji UPC TV GO, aby odtwarzać TV z internetu.

Przeglądałem różne oferty htpc, nawet coś znalazłem, ale nie wiedziałem, że bitrate filmu może mieć taki wpływ na wydajność odtwarzania i jakkolwiek mój stary laptop z i7-2630QM odtwarza filmy 4K w h.265 (zajmujące do 15GB i na swojej matrycy 1600x900), tak pewnie przy filmach z większym bitrate, np. 50Mb/s wzwyż zacznie mieć problemy z racji braku sprzętowej obsługi h.265...

Chciałbym prosić o pomoc i nakierowanie, w którą stronę mam iść.

1. Jakim najtańszym kosztem mogę złożyć mini PC do odtwarzania filmów, a dokładniej jaki najtańszy procesor z wbudowaną kartą graficzną spełni moje wymagania. Na ten moment wydaje mi się, że minimum to Pentium G4500 lub G4600, które mają wbudowane karty HD 530 lub HD 630. Tylko nie potrafię znaleźć informacji, czy one obsłużą HDR... Niestety instalacje z kartą graficzną GT 1030 odpadają, z racji jej chorej ceny obecnie... Chociaż gdybym znalazł w dobrej cenie htpc, to może i mógłbym taką kartę za 350 zł dokupić, aby go dostosować do odtwarzania filmów, niezależnie od mocy samego htpc... No i takiego Pentiuma G trzeba jeszcze umieścić na płycie z analogowym wyjściem 5.1, co też nie jest częste...

2. Czy istnieje jakaś alternatywa? Żadna przystawka TV, jaką widziałem, nie ma możliwości wyprowadzenia dźwięku analogowego. Musiałbym wtedy kombinować albo z jakimiś przejściówkami SPDiF/HDMI => 5.1 RCA albo zmieniać amplituner na taki, który posiada jakieś wejścia cyfrowe. Ale czy wtedy nie będzie z tym jeszcze więcej zabawy i czy nie wyjdzie to drożej?

Generalnie nie chciałbym na taką instalację przeznaczać więcej, niż 500-700 zł, im mniej, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na Canal+ Box. Ma wyjście optyczne do dźwięku. Wtedy konwerter audio do analoga. Czy TV nie ma możliwości wypuszczenia audio przez chinch? Dźwięk musiałbyś wtedy dekorować do PCM na odtwarzaczu.

Niestety większość nowoczesnych urządzeń nie ma analogowego toru. Szczególnie tych tańszych.

4K i HDR jest i tak ciężkie do uzyskania dla większości producentów. Dorzuć do tego DV i dźwięk atmos to wybór staje się bardzo ograniczony. Kodek AV1 obecnie wchodzi i jest bardzo wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...