Skocz do zawartości
NaBu1908

Podkręcanie R7 2700 bez X na MSI B450 Carbon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to moje pierwsze OC więc proszę o małą wyrozumiałość. Przejrzałem parę poradników w Internecie na temat OC oraz OC tego konkretnego modelu. 

Wykręciłem mój model na 4GHz przy napięciu 1.365V z peak 1.375V na jednym rdzeniu. Pozostałe miały peak 1.369V. Wszystko według programu HWInfo. Temperatura max jaka została zarejestrowana w trakcie testu 1h OCCT to 77C max. Normalnie w trakcie zwykłego użytkowania to 40/50C. Dodatkowo ustawiłem Load Line na poziomie 5 z 8 na płycie MSI B450 Carbon. Podkręcanie typu override.

Przetestowałem CPU w OCCT (1 godzina), cinebench R20 + parę godzin w grze Hearts of Iron 4, 3 godzinny stream na Twitchu na x264. Zero crashy wszystko działa jak powinno.

 

W związku z tym chciałem Was prosić o jakiś komentarz. Czy wszystko zrobiłem poprawnie? Czy powinienem zbić napięcie? Czy coś byście dodali? Itd. Sorry głupie pytania, ale robię to pierwszy raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się robi tak, że ustala się minimalne napięcie procesora potrzebne do jego poprawnej pracy. No ale chyba to już robiłeś, bo pewnie musiałeś podbić napięcie przy OC?
Ogólnie to dużo Ci dało w testach to OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przy niższym napięciu CPU robi crash. 

Próbowałem też wyciągnąć 4.1 GHz, ale nie dało się już. Myślałem czy by się nie pobawić Load Line Calibration ale chyba nie warto tego robić żeby mieć z 4.0GHz na 4.1GHz. 



Nie dużo, niektóre gry jak CS GO/Hoi4 chodzą troszeczkę lepiej. No i jak steamuje amatorsko na Twitchu to mam troszkę lepszą wydajność (wszystko jest jakby lekko płynniejsze). 

Edytowane przez NaBu1908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszą propozycję.

Zamaista charatać go na 1.365v zejdź z taktowaniem o 100MHz i zjedź z napięciem.

Stracisz nie zauważalnie na wydajności a będzie chłodniej i nie będzie tak papu z gniazdka brał.

Ja mam swojego na 3.9 i na 1.2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...