Skocz do zawartości
Mateusz97

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam komputer opisany niżej. Zaznaczę że chciałbym wyciągnąć więcej z gier, aktualnie zagrywam się w forzę horizon 5 czy assassin's creeda

Mój PC:
Procesor: Core(TM) i3-10105F CPU @ 3.70GHz | chłodzenie Intel E97378-001

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB

Ram: VENGEANCE® LPX 8GB DDR4 DRAM 2400MHz

Płyta Główna: Asus PRIME B560-PLUS

Dysk HDD: Seagate BarraCuda 1TB 3,5" SSD: Gigabyte 256GB

Zasilacz: Corsair CV450

 

Domyślam się że z tym zasilaczem za wiele nie uda mi się zwojować ale co wy myślicie? 

Jeśli chodzi o cenę nie mam jakichś większych progów, po prostu chcę mu dodać trochę więcej mocy żeby radził sobie lepiej z grami. 

Ale wstępnie załóżmy że chcę na to przeznaczyć około 2/3 tysięcy złotych. Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana procka na jakiś CPU 6C , dołożenie ramu i lepszej karty .

I5 10400f to koszt ~650 zł

Najtańsze 8GB ram 2400 mhz to jakieś 137 zł , taki sam corsair co masz z CL14 kosztuje 159 zł , ew. zmiana ramu na 16GB 3200 CL16 mhz czy szybsze - na tej płycie i tak zwolnią do 2666 mhz ale może być dość niskie CL .

Co do GPU - to ze względu na obecne ceny kart lepiej zostawić na razie tego 1650 , jak ceny spadną to można kupić 1660 Super albo wyżej czy jakiś RTX , nawet używane 1660 Super z allegro to koszt ponad 2k zł .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, reyden napisał:

na tej płycie i tak zwolnią do 2666 mhz

Na B560 można przy dziesiątej generacji i o 4000MHz się pokusić. Pamięć można kręcić. Przy jedenastej w trybie G1 udało mi się tylko 3600 wyciągnąć.

W tym zestawie to GPU będzie głównym hamulcowym. Może za 3k uda Ci się jakiegoś np RX6600 wyrwać jak dobrze poszukasz... No i szybszy RAM w dwóch kościach przede wszystkim byłby potrzebny. CPU może jeszcze obleci, w zależności od gierek w jakie pogrywasz i rozdzielczości. A jak możesz przekroczyć zadany budżet to 10400 lub 11400.

EDIT:

No i za innym zasilaczem w sumie też mógłbyś się rozejrzeć.

Edytowane przez goral2099
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, może uda mi się ustrzelić jakąś fajną okazję z tą kartą graficzną, na razie faktycznie poszukam jakiegoś lepszego zasilacza i poszperam więcej o pamięci RAM, jeśli chodzi o procesory nie warto szukać raczej używanych, co nie? Chodzi mi teraz o myśl kupna lepszego za cenę takiego 11400 bądź nawet 10400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 16:57, reyden napisał:

Zmiana procka na jakiś CPU 6C , dołożenie ramu i lepszej karty .

I5 10400f to koszt ~650 zł

Najtańsze 8GB ram 2400 mhz to jakieś 137 zł , taki sam corsair co masz z CL14 kosztuje 159 zł , ew. zmiana ramu na 16GB 3200 CL16 mhz czy szybsze - na tej płycie i tak zwolnią do 2666 mhz ale może być dość niskie CL .

Co do GPU - to ze względu na obecne ceny kart lepiej zostawić na razie tego 1650 , jak ceny spadną to można kupić 1660 Super albo wyżej czy jakiś RTX , nawet używane 1660 Super z allegro to koszt ponad 2k zł .

 

Modyfikacje to chyba nie jest odpowiedni dział na pytania o upgrade?

😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...