Skocz do zawartości
VikLin

Jaka płyta główna pod socket 1151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Jako że niedawno przypadkowo uszkodziłem płytę główną AsRock z370 Pro4 poszukuje zamiennika, co ważne musi to być nowa płyta, gdyż zależy mi na gwarancji. Kolejna kwestia, płyta nie może być gorsza od poprzedniej, choć wiem że z serii z już praktycznie nie dostane, i w zasadzie taki chipset do mojego procesora jest trochę nad wyrost, więc aż tak mi na tym nie zależy. Natomiast zależy mi na sporej ilości różnych wejść, dobrą sekcją chłodzenia, możliwie jak najlepszy układ audio, czy wymiar ATX, choć jak sam patrzyłem najwięcej jest tych w wymiarze mATX, więc może być ciężko. Mile widziane rgb. 
Koszt max 650 zł

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

patrząc na to co chciał byś zakupić przy stawianych wymaganiach oraz podanej cenie, to obecnie taki projekt jest nie możliwy do realizacji. 

nowa, XD ...

nie gorzej wyposażona, ten ASrock to nie jest jakaś płyta na bogato...

rozbudowana sekcja zasilania 

spora ilość wejść , lepszy kodek audio , i obsługa RGB 

i to wszystko w magicznej cennie 650 PLN ?

to takie pytanie, gdzieś ty się uchował do tej pory, patrząc na obecne cenny podzespołów nowe/używane ? 

coś co spełni twoje oczekiwania tylko nie ta cenna i nie nowa a i trzeba poszukać na innych portalach typu olx czy na alledrogo jak ktoś wystawi , bo skąd niby maja być te nowe płyty główne ? ,jakieś leżaki magazynowe ?, co mam napisać ?, "zejdź na ziemie".  

Gigabyte Z390 AORUS Master

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-z390-aorus-master-8-9-gen-najnowszy-bios-11535453090   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sprzedać procka który masz obecnie , dołożyć kasę i kupić nowego I5 10gen/11gen ?

Płyta na B560 + I5 10400f / 11400f , 10400f to koszt 650 zł .

Będziesz miał nową platformę i płytę na gwarancji , procek trochę szybszy niż twój obecny I5 , 10400f ma wydajność nieco mniejszą niż  I7 8700 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam

patrząc na to co chciał byś zakupić przy stawianych wymaganiach oraz podanej cenie, to obecnie taki projekt jest nie możliwy do realizacji. 

nowa, XD ...

nie gorzej wyposażona, ten ASrock to nie jest jakaś płyta na bogato...

rozbudowana sekcja zasilania 

spora ilość wejść , lepszy kodek audio , i obsługa RGB 

i to wszystko w magicznej cennie 650 PLN ?

to takie pytanie, gdzieś ty się uchował do tej pory, patrząc na obecne cenny podzespołów nowe/używane ? 

coś co spełni twoje oczekiwania tylko nie ta cenna i nie nowa a i trzeba poszukać na innych portalach typu olx czy na alledrogo jak ktoś wystawi , bo skąd niby maja być te nowe płyty główne ? ,jakieś leżaki magazynowe ?, co mam napisać ?, "zejdź na ziemie".  

Gigabyte Z390 AORUS Master

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-z390-aorus-master-8-9-gen-najnowszy-bios-11535453090   

Nie zrozumiałeś do końca tego co napisałem, i częściowo nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi, chodziło mi możliwie najlepsze w tej cenie. Nie oczekiwałem Bóg wie czego. Nowe znalazłem na xkom czy morele, na allegro są praktycznie tylko leżaki. Ale mniejsza już z tym, zdecydowałem że zmienię procesor na 11 generację, i dobiorę jakąś płytę główną do niej. Macie jakieś propozycje w takim razie na chipsecie B560 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, VikLin napisał:

Nie zrozumiałeś do końca tego co napisałem, i częściowo nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi, chodziło mi możliwie najlepsze w tej cenie. Nie oczekiwałem Bóg wie czego. Nowe znalazłem na xkom czy morele, na allegro są praktycznie tylko leżaki. Ale mniejsza już z tym, zdecydowałem że zmienię procesor na 11 generację, i dobiorę jakąś płytę główną do niej. Macie jakieś propozycje w takim razie na chipsecie B560 ??

oczywiście ze przy takiej cenie bardziej opłaca się sprzedać obecnie posiadany CPU +/- 550PLN o ile w takiej cenie się sprzeda ? ,i zakupić nowsza platformę, co do wyboru płyt głównej , ja uwzględniam testy VRM czyli sekcji zasilania, oraz wyposażenie. 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_ZGSXi1deJEXhHZNcm3bGvP-r8KkNKKPdTuBoFPctH4/edit#gid=262608602

https://www.youtube.com/watch?v=HkiTA0XvXUM&t=577s    

ja poniżej "Gigabyte B560M AORUS ELITE" bym się nie pchał, i napisze od razu nie jestem zwolennikiem tanich płyt głównych, oraz takowych nie polecam.

pełń panel wyjść od karty muzycznej, sporo usb na tylnym panelu, 2x M.2, ale Gigabyte nie raczył podzielić się informacja na stronie z opisem płyty głównej z czy instalując 10 gen. CPU czyli właśnie i5-10400f, gniazdo M.2 pierwsze pod procesorem będzie obsługiwać dyski tylko PCIe 4.0 ? a to wymusza zakup 11gen. CPU, czy jest możliwość też pracy w trybie PCIe 3.0 ?

instrukcja PDF 8 strona, raczej to wyklucza.   

https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_b560m-aorus-elite_1002_e.pdf   

natomiast dopłacając +/- 100PLN do  MSI MAG B560M BAZOOKA

tylny panel bida aż piszczy... , trochę lepiej chłodzona sekcja zasilania, ale instalując 10.gen Intela można wykorzystać oba gniazda pod M.2, bo pierwsze gniazdo pracuje w trybie PCIe 4.0/3.0 dla 11 gen. i PCIe 3.0 dla 10 gen.

ojej czyli jednak można aby gniazdo pracowało w trybie PCIe 3.0/4.0 ...

chyba ze od razu będziesz planował zakup 11gen. Intel Core i5-11400F to kupował bym Gigabyte, ale tez cena za CPU inna, oraz chciał bym przypomnieć ze procesory z dopiskiem f nie posiadają zintegrowanej kary graficznej z CPU, czyli igpu, i w razie awarii kary dedykowanej komp stoi i zbiera kurz.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mr.T... napisał:

oczywiście ze przy takiej cenie bardziej opłaca się sprzedać obecnie posiadany CPU +/- 550PLN o ile w takiej cenie się sprzeda ? ,i zakupić nowsza platformę, co do wyboru płyt głównej , ja uwzględniam testy VRM czyli sekcji zasilania, oraz wyposażenie. 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_ZGSXi1deJEXhHZNcm3bGvP-r8KkNKKPdTuBoFPctH4/edit#gid=262608602

https://www.youtube.com/watch?v=HkiTA0XvXUM&t=577s    

ja poniżej "Gigabyte B560M AORUS ELITE" bym się nie pchał, i napisze od razu nie jestem zwolennikiem tanich płyt głównych, oraz takowych nie polecam.

pełń panel wyjść od karty muzycznej, sporo usb na tylnym panelu, 2x M.2, ale Gigabyte nie raczył podzielić się informacja na stronie z opisem płyty głównej z czy instalując 10 gen. CPU czyli właśnie i5-10400f, gniazdo M.2 pierwsze pod procesorem będzie obsługiwać dyski tylko PCIe 4.0 ? a to wymusza zakup 11gen. CPU, czy jest możliwość też pracy w trybie PCIe 3.0 ?

instrukcja PDF 8 strona, raczej to wyklucza.   

https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_b560m-aorus-elite_1002_e.pdf   

natomiast dopłacając +/- 100PLN do  MSI MAG B560M BAZOOKA

tylny panel bida aż piszczy... , trochę lepiej chłodzona sekcja zasilania, ale instalując 10.gen Intela można wykorzystać oba gniazda pod M.2, bo pierwsze gniazdo pracuje w trybie PCIe 4.0/3.0 dla 11 gen. i PCIe 3.0 dla 10 gen.

ojej czyli jednak można aby gniazdo pracowało w trybie PCIe 3.0/4.0 ...

chyba ze od razu będziesz planował zakup 11gen. Intel Core i5-11400F to kupował bym Gigabyte, ale tez cena za CPU inna, oraz chciał bym przypomnieć ze procesory z dopiskiem f nie posiadają zintegrowanej kary graficznej z CPU, czyli igpu, i w razie awarii kary dedykowanej komp stoi i zbiera kurz.  

 

Tak, zamierzam brać 11 generację. I znam ten skrót f, posiadam własną kartę graficzną, więc nie specjalnie mnie to interesuje, czy ma czy też nie. I wiem jakie wiążą się z tym "problemy". I choć droższy jest 12 generacji, co o nim myślisz, opłaca się dopłacać ?? Przeglądając testy wydajność jest dość wyraźna, tak samo oszczędność energetyczna. Ale jak widzę to płyty są dość drogie więc chyba zostanę przy 11 gen. Chłodzenie mam fortis 5 argb,a co z amd opłaca się coś równoważnego z intelem 11 gen ?

 

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, VikLin napisał:

Tak, zamierzam brać 11 generację. I znam ten skrót f, posiadam własną kartę graficzną, więc nie specjalnie mnie to interesuje, czy ma czy też nie. I wiem jakie wiążą się z tym "problemy". I choć droższy jest 12 generacji, co o nim myślisz, opłaca się dopłacać ?? Przeglądając testy wydajność jest dość wyraźna, tak samo oszczędność energetyczna.

 

ja Cię proszę to czysty marketing, kto w warunkach domowych patrzy ile komputer bierze prądu ?

to co jak cały zastaw będzie się zamykał w 450W to Spoko, a jak 550W to absolutnie NIE ?

ale chcąc iść w 12gen to raczej trzeba głębiej do kieszeni zajrzeć, testy CPU już się pojawiają, ale aby polecić coś na B660 to tak raczej za jakiś czas jak się testy i opinie zwykłych użytkowników pojawia.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mr.T... napisał:

ja Cię proszę to czysty marketing, kto w warunkach domowych patrzy ile komputer bierze prądu ?

to co jak cały zastaw będzie się zamykał w 450W to Spoko, a jak 550W to absolutnie NIE ?

ale chcąc iść w 12gen to raczej trzeba głębiej do kieszeni zajrzeć, testy CPU już się pojawiają, ale aby polecić coś na B660 to tak raczej za jakiś czas jak się testy i opinie zwykłych użytkowników pojawia.     

Nie jestem teraz aż tak na bieżąco z nowymi generacjami podzespołów, a jak na tym polu wyglądają propozycje amd, oczywiście chodzi o konkurencje dla 11 generacji intela ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, VikLin napisał:

Nie jestem teraz aż tak na bieżąco z nowymi generacjami podzespołów, a jak na tym polu wyglądają propozycje amd, oczywiście chodzi o konkurencje dla 11 generacji intela ??

tak aby CPU było z pazurem w grach od AMD ? , to Ryzen 5 5600X i do tego płyta główna na B550, co by nie trzeba było cudować z pamięciami, np. coś takiego "MSI MPG B550 GAMING PLUS" tylko ręcznie trzeba bios najnowszy wgrać, lub zakupując w jakimś sklepie zapytać o możliwość wgrania najnowszego biosu.  

wiesz dla mnie to i tak jest takie kombinowanie i iście na kompromisy, bo ja mam takie podejście, i nie trzeba się z nim zgadzać, kupujesz CPU w podobnej cenie zakup płytę główna.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...