Skocz do zawartości
Thomas1999PL

Jakie AiO 360 kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

AiO do procesora Ryzen 9 3900X na sztywno 4,2Ghz. Będzie zamontowanie na bocznym panelu obudowy Corsair 5000D (chłodnia max 360mm).Liczy się dla mnie stosunek wydjaności/ do ciszy + żeby dobrze było wykonane. Początkowo chciałem brać be quiet silen loop 2 360mm, ale zaskoczyło mnie że taka niska gwarancja względem takiego Lumena S36.

Który z tych trzech będzie najlepszy ? 

1) be quiet! Silent Loop 2 360mm 3x120mm

be quiet! Silent Loop 2 360mm 3x120mm - Chłodzenia procesorów - Sklep komputerowy - x-kom.pl

2)Fractal Design Lumen S36 RGB 3x120mm

Fractal Design Lumen S36 RGB 3x120mm - Chłodzenia procesorów - Sklep komputerowy - x-kom.pl

3) Corsair iCUE H150i RGB PRO XT 3x120mm

Corsair iCUE H150i RGB PRO XT 3x120mm - Chłodzenia procesorów - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

Proszę o pomoc w wyborze, z tych 3  (lub inne ) które będzie najlepsze pod 12 rdzeniowym CPU po lekkim OC w dobrze wentylowanej obudowie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 
Mogę odpowiedzieć że swojego przykładu.
Corsair iCUE H150i RGB PRO XT 3x120mm
Posiadam. Chlodze nim i9-10850k w obudowie- be quiet silent base 801 także lekko nie ma. Przy stresie w programach syntetycznych procek dochodzi do 83-86°C. Przy 3 wiatrakach na przodzie i jednym wyciągającym z tyłu. Chłodnica na topie wyciąga również powietrze ciepłe. W grach maksymalną temperaturę zauważyłem 63°C. Pozdrawiam. Chłodzenie mam prawie rok czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja wolałbym jednak nie przekraczać 80 stopni zwłaszcza że proc nie jest wyżyłowany bo stabilnie działa przy 4,4Ghz przy napięciu 1,4V, ale temperatury są na pograniczu i boję się o degradację CPU po czasie X lat a te 200Mhz nie robi wielekiej różnicy w wydajności za to w kulturze pracy już owszem. 

Obecnie jest AiO 240, ale to chce dać pod Ryzena 7 do innego PC a tu dopakować coś mocniejszego bo ten cpu i 240 mm AiO to jednak za mało .

A jak sprawuje się bloko-pompka w twoim AiO ? Słychać ją czy nie wybija się z hałasu innych komponentów przykładowo GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się przysluchasz, to słychać pompkę (wyciszone inne dźwięki otoczenie, oprócz tego z komputera.. Ale szczerze mówiąc tylko, kiedy jest odpalona na maks obrotow. W trybie balance jest wzorowo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to bym powaznie rozważył Alphacool Eibaer Aurora - wszystko z miedzi więc jeśli chodzi o możliwości powinien zostawić daleko w tyle wszystkie takie zabawki.

również za ok 800-900 zł można już myśleć o składaniu custom loop'a na budżetowych elementach - wtedy można łatwo np wymienić chłodnicę albo blok jakby czegoś brakowało. Moje doświadczenie jest takie że custom loop o tych samych parametrach co AiO (rozmiar chłodnicy, ilość wentylatorów) jest znacznie wydajniejszy - osobiście zamieniłem Corsaira H60 (który uchodzi za bardzo wydajne chłodzenie w swojej klasie) na małą loopę z miedzianym blokiem i chłodnicą 1x120mm - z marszu 15 stopni w dół w stresie na ryzenie 2600X.

Swoją drogą może być trudno zbić procesor poniżej pewnej tempratury - jest pewna granica możliwości odbioru ilości ciepła przez blok wodny - jak procesor dużo tego generuje to pod obciążeniem będzie ciepły nawet jakby przez blok płynęła woda w temperaturze kranówki.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, joorvishoon napisał:

W tych pieniądzach to bym powaznie rozważył Alphacool Eibaer Aurora - wszystko z miedzi więc jeśli chodzi o możliwości powinien zostawić daleko w tyle wszystkie takie zabawki.

również za ok 800-900 zł można już myśleć o składaniu custom loop'a na budżetowych elementach - wtedy można łatwo np wymienić chłodnicę albo blok jakby czegoś brakowało. Moje doświadczenie jest takie że custom loop o tych samych parametrach co AiO (rozmiar chłodnicy, ilość wentylatorów) jest znacznie wydajniejszy - osobiście zamieniłem Corsaira H60 (który uchodzi za bardzo wydajne chłodzenie w swojej klasie) na małą loopę z miedzianym blokiem i chłodnicą 1x120mm - z marszu 15 stopni w dół w stresie na ryzenie 2600X.

Swoją drogą może być trudno zbić procesor poniżej pewnej tempratury - jest pewna granica możliwości odbioru ilości ciepła przez blok wodny - jak procesor dużo tego generuje to pod obciążeniem będzie ciepły nawet jakby przez blok płynęła woda w temperaturze kranówki.

 

Zdaje sobie z tego sprawy z ostatnim akapitem. Jednak mam dość dobrą sztukę tego Ryzen'a 9 (wygrałem na loterii krzemowej, przynajmniej na tle innych 3900X, bo mało który robi na sztywno 4,4Ghz na all core i jest w pełni stabilny ), a przy 4,2Ghz jest i napięciu 1,29V jest max. 75 stopni w Prime 95 po 40 minutach z tym że 40 decybeli przynajmniej AiO ( w grach też 36+, nie mam miernika, ale tak intuicyjnie szacuje bo jestem dobrze obeznany ze skalą 😛 ) ma. Wyszedłem z założenia że trzeba po prostu chłodnicę 360 mm żeby było ciszej znacznie. 

Edytowane przez Thomas2021PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...