Skocz do zawartości
Bumbel

Komputer do 9000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach chce kupić nowy komputer, niestety jestem zmuszony zakupić go w którymś ze sklepów typu media expert. Nie piszcie mi, że lepiej x kom czy morele, że lepiej złożyć samemu. Wiem to ale nie dam rady tak go kupić. Proszę was o polecenie mi najlepszego zestawu do kwoty ok. 9000. Komputer służył będzie do grania i przeglądania internetu. Stawiam wydajność ponad wszystko mimo to gdyby zachował jakąkolwiek kulturę pracy jak i wyglądał jakoś też byłoby fajnie. Z góry wam dziękuję i liczę, że uda się nam razem znaleźć coś fajnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat media czy tam euro nie jest jakieś be, bo przynajmniej są tam raty 0%, u moreli i xkoma niet (kurde cały czas o tych ratach ostatnio jojczę..). Co do podzespołów to czemu nie spojrzysz na zestawy Sebastiana na styczeń i weźmiesz to co proponuje bądź coś podobnego co ma dany sklep akurat na stanie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby ktoś kto bardziej ogarnia się w temacie mi podpowiedział, zaproponował coś. Nie wiem czy xyz płyta główna jest dobra, czy xyz chłodzenie wystarczy do xyz procesora, czy xyz zasilacz nie rozsadzi połowy osiedla, czy ramy są wystarczająco szybkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zestawy z MM czy ME to zasadniczo nie opierają się TOP podzespołach tylko gdzieś trzeba ciąć koszty,oraz na stronie nie ma informacji odnośnie pełnej specyfikacji co jest dokładnie w środku, tylko trzeba by na miejscu poprosić sprzedawcę i ile będzie taka możliwość o zdjęcia np. boku obudowy, zajrzeć do środka i zobaczyć co tam za "wypasione" komponenty są.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-asus-rog-strix-g15dk-r5600x002t-r7-5600x-16gb-512gb-rtx3070-w10

RTX 3070+5600x za 7000zł? Powiedziałbym że wręcz podejrzanie tanio 🙂

Ogólnie w tej cenie szukałbym czegoś z RTX3070, ceny oscylują w granicach 9000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cochin Ale tak jak Mr.T. pisze tam nie ma podanej żadnej specyfikacji, więc będzie włożony zapewne najtańszy chłam, bo "przyjdzie głupi to kupi", zresztą 3070+5600x za 7k to tanio? To powinno połowę tego kosztować na normalnym świecie..

@Bumbel Składanie komputera to w tych czasach i przy ilości poradników w necie i na jutubie błahostka i niesamowita frajda. Większego speca od Sebastiana Oktaby nie znajdziesz, więc zaufaj wybranym przez niego komponentom w polecanych zestawach na styczeń i spróbuj złożyć taki sam zestaw w innym sklepie, a później w domu. Ewentualnie możesz dać podzespoły do poskładania do jakiegoś sklepiku komputerowego w okolicy z dobrymi opiniami albo po prostu u nich zamówić wszystko. Za dzieciaka miałem media marktowego składaka i był to przepłacony chłam, więc stanowczo odradzam takie twory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli "Bumbel" sam musiał by się określić czy chce nowy, czy używany ?,czy sam będzie składał i czuje się na siłach ?, zakup używanego wiąże się z koniecznością sprawdzenia komputera przy odbiorze, także też trzeba posiadać osobę która siedzi w tym temacie, ale nie ze tylko mówi ze się zna, tylko faktycznie spędzając 15-30 minut przy maszynie może cos wyłapać, nie wyobrażam sobie zakup używanego po przez wysyłkę XD 

z ciekawszych ofert z olx, sama skrzynka z karta graficzna lub bez, bo np. monitor 32cale na 1080p to raczej od pikselozy dostał bym oczopląsów.

https://www.olx.pl/d/oferta/pc-rtx-2080-super-i9-9900k-super-okazja-CID99-IDNa1kq.html#7945a79cf4 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 06:00, Bumbel napisał:

Tylko skrzynka

 

To nie lepiej Ci kupić tą skrzynkę z linku "Cochin" i masz 2k zł w kieszeni. Znając życie zasilacz i ramy są słabe. Na dzień dobry sprzedajesz i dokładasz troche z tych 2k do lepszego zasilacza i ramów i możesz się cieszyć z dobrego-mocnego PC 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...