Skocz do zawartości
witek_p

Upgrade starocia do ok 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Z tematu sprzętu wypadłem chyba koło 2006r, doradźcie proszę tak na szybko, w tej chwili to co w podpisie, grafa musi zostać i tymczasowo dysk, potrzebuję wymienić płytę/ ram / proc tak żeby w opcji jak stanieją (o ile to się stanie kiedyś) 3060/3070 lub coś zbliżonego do tego dołożyć + może jakiś M2

Wstępnie myślałem:

1. i3-10100F/10105F   vs i5-10400F - skłaniam się ku I5

2. G.Skill RipJaws 16GB 4000 vs Crucial Balistic MAX 16GB 4400 - skłaniam się bardziej do Cruciali

3. Tu raczej coś z MSI (sentyment) i tak po przejrzeniu kilku wydaje mi się że wystarczy mi B560M PRO, lub do czego bardziej się przekonuję B560M PRO VDH ?

4. WIN 10 / 11 ?

5. Chłodzenie, coś do 150-200 zł, głównie dla wyciszenia, nie toleruję głośnego kompa.

 

Głównie net/ biuro/ jakieś starsze simy typu GTR/ rF2/ RBR + może coś z nowszych w jakichś średnich detalach 1080p ?

Ten komp oczywiście to ciągnie, ale że dawno nic nie było zmieniane to może czas go trochę odświeżyć i przy okazji wyciszyć, bo i3/i5 pewnie bedą chłodniejsze od tego X5460

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.  i3 4r/8w lub i5 6r/12w przy obecnej karcie graficznej w grach nie będzie żadnej różnicy, ale patrząc z perspektywy czasu to wydając już pieniądze lepiej dołożyć do i5.

2. pamięci nie oczekuj ze przy zakupie i3/i5 gdzie kontroler pamięci ram jest zintegrowany z CPU,a lepszejsze kontrolery są montowane w i7/i9, będą one pracować stabilnie 4000MHz ? , szklana kula podpowiada ze 3200MHz, może jak powalczysz w biosie z ustawieniami i się dobrze trafi to 3600MHz. 

3. MSI B560M PRO-VDH WIFI, nawet fajna opcja, a może już wraz z Wi-Fi ?, obecnie to fajne udogodnienie.

4. zdecydowanie win10 

5. chłodzenie "SilentiumPC Fera 5 Dual Fan (SPC304)" lub trochę wydajniejsze "SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)"

6 zdecydowanie dysk pod M.2 , ja stosuje rozwiązanie jeden pod system drugi na gry, tańsze ale nie znaczy gorsze

SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-512GT-C)

tylko trzeba ten śmieszny radiatorek/blaszkę przesuwając w bok i odkleić aby zastosować np. radiator z płyt głównej

SSD Kingston SKC2500 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SKC2500M8/1000G)

albo dobrać coś z dysków Samsunga 

 

 

    

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czyli rozumiem że mogę też kupić 3600 jeżeli będzie coś ok i różnicy nie poczuję przy i5 - nie da rady ramu wyżej podkręcić  ?

3 WiFi staram się nie używać do PC/ Laptopów/ innego sprzętu które ma gniazdo RJ45 i jakąś kartę, jeżeli musiał bym użyć to mam coś na USB to na chwilkę wystarczy.

5 Zajrzałem w jakieś testy i chyba wybiorę SilentiumPC Fortis 5

6 to za jakiś czas, ale raczej tylko na system, gry polecą z SU900, muszę tylko rozkminić instalkę W7 i W10 na jednym/ 2 dyskach/ partycjach żeby dało się zamiennie odpalać.

Dzięki za sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, witek_p napisał:

2 czyli rozumiem że mogę też kupić 3600 jeżeli będzie coś ok i różnicy nie poczuję przy i5 - nie da rady ramu wyżej podkręcić  ?

to jest już trzeba rozpatrywać dla każdej platformy indywidualnie, z jaka prędkością będzie pracować stabilnie, na auto czyli profil XMP ? , 3200MHz jest zgodnie z kontrolerem i5, natomiast wszystko powyżej to już jest OC a tego nikt nie gwarantuje, także kupując pamięć 3600MHz czy w twoim przypadku będzie pracować na XMP ?, czy już trzeba będzie  kombinować w biosie to trzeba już samemu sprawdzić empirycznie.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc wymieniłem kilka gratów z zestawu z podpisu już została tylko grafa GTX1050Ti i tu pytanie, w co pójść przy konfigu aktualnym jn:

Zasilacz CORSAIR RM650x 650W 80 Plus Gold

Asus TUF Gaming B550-plus wifi ii + Ryzen 5 5600X + Fortis 5

GOODRAM IRDM Pro 32GB (2x16GB) 3600Mhz Deep Black

KINGSTON KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1024 GB SKC3000S/1024G

Ograniczeniem jest (lub nie) MODECOM Oberon Pro i zasilacz jw. oraz budżet - nie wiem najchętniej max 1200-1500, ale jak napiszecie że +500 i mam 100% przyrost wydajności to nie wykluczam dołożyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no to muszę się zastanowić i posprawdzać (YT) te 2 karty jak zachowują się w simach typu ACC / AC/ rF2/ GTR/ iR itp bo po to będzie wymiana właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...