Skocz do zawartości
FrankY19

Współpraca i5 10400f z PCIe 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie 

Posiadam obecnie i5 10400f na płycie  ASRock B460 PRO4 z PCIe 3.0

musiałem kupić nową kartę graficzną (gdyż stara padła ) padło na rx 6500 xt 

Pytanie czy wymieniając płytę główną na B560 z PCIe 4.0  karta będzie mieć 100%  

czy stary procesor nie obsługuje lub będzie  blokować  prawidłowe działanie PCIe 4.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FrankY19 napisał:

Mam pytanie 

Posiadam obecnie i5 10400f na płycie  ASRock B460 PRO4 z PCIe 3.0

musiałem kupić nową kartę graficzną (gdyż stara padła ) padło na rx 6500 xt 

Pytanie czy wymieniając płytę główną na B560 z PCIe 4.0  karta będzie mieć 100%  

czy stary procesor nie obsługuje lub będzie  blokować  prawidłowe działanie PCIe 4.0 ?

Witam

zgodnie z specyfikacja płyt głównych z B560 gniazda PCIe "pierwsze" jest uzależnione od CPU czyli 10gen. 3.0, a 4.0 będzie pracować przy wykorzystaniu CPU 11gen. i przy szybkości x16 , natomiast kolejne gniazda PCIe są zarządzane przez chipest B560, wsparcie jest dla standardu PCIe 3.0 oraz szybkości x4.  

zakupiona karta graficzna i tak jest PCIe 4.0/3.0 i szybkości x4 bo to taki kastrat , na YT są już testy o ile karta zwalnia przy korzystaniu z PCIe 3.0

także zakup płyty głównej z B560 bez wymiany CPU na 11gen. tak trochę mija się z celem, to samo tyczy się chipsetów Z490 czy Z590, taki skok na kasę nowa karta graficzna to i "nowy" CPU, dobrze ze nie wprowadzili jeszcze że aby karta działała z PCIe 4.0 wymagany CPU 12gen. ...     

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RX6500XT to fatalny wybór. W sumie karta może będzie kiedyś sensowna (bo obecnie ceny GPU w kosmosie) tylko na najnowszych (obecnie) CPU i płytach. Także na Twoim miejscu wybrałbym po prostu inny model, najlepiej od nvidia, bo oni nawet do GTX1650 dali PCI-E x16.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę już kupiłem ( bo musiałem Procesor z literka f a sesja idzie ) i jestem świadomy, że jest to dyskusyjny wybór, ale za 1400 zł dostanę nową kartę, która teoretycznie powinna być wydajniejsza od 1650.

ale myślałem że w przyszłość będę mógł za ok 300 zł podnieś jej wydajność.  Okazuje się że wymian płyty jest bez sensowna  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...