Skocz do zawartości
adramel

Dir-853 prędkość WAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam router Dir-853 aktualnie podpięty gigowym kablem do ruoutera światłowego orange 300Mbit. Gdy podłączam kabel bezpośrednio do komputera mam ponad 300Mbit downloadu na speedtest. Ale gdy podłącze kabel do WAN rutera transfer spada poniżej 100Mbit. Między Dlinkiem a komputerem mam 1Gbit.
Podłączałem kabel w Lan1-4 i wszędzie jest 1000Mbit ale max 100Mbit transferu, jakby WAN pracował tylko na setce.
A wg recenzji WAN daje radę nawet do 800Mbit.

 


image.thumb.png.304cd26c168ec58eda86dadff5c34927.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz 3 urzadzenia na wifi i 1 na kablu, to zaburza wszelkie testy.

Przede wszystkim sprawdzilbym czy wylaczenie zbednych opcji w routerze jak np firewall, jakieś reguly forwardu/trigerowania itp. nie maja wplywu na wydajność.

warto sprawdzic tez na innym przewodzie.

Można pokusic sie o factory reset routera, inny firmware (nowszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bull_Byk napisał:

Widze ze masz 3 urzadzenia na wifi i 1 na kablu, to zaburza wszelkie testy.

Wyłączyłem w ogóle Wifi, bez zmian. W firewallu tez nie nie mam dodanego.
Kabel jest dobry. Ale po WiFi tak samo. Max 95Mbit/a z internetów.

Telefon łączy się w AC na 866Mbit. Transfer ftp z telefonu na komputer idzie ponad 500Mbit/s. Tylko transfer od WAN jest ucięty do 100Mbit
Firmware jest najnowszy dostępny. Factory Reset na razie nie chce robić bo musiałbym znowu konfigurować chromecasta.

3 godziny temu, Zabuza napisał:

Tesety iperf wszystko na kablu - inaczej jak kolega napisał testy nie miarodajnie. Chyba że sprawdzasz WIFI...

Ale ten ipref pozwala na testy WAN? Jak czytam to klient/serwer wiec tylko w siecie lokalnej. A lokalna działa dobrze.

 

Edytowane przez adramel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz rade zrobić konfig: komp1 -> wan routera -> lan routera-> komp2.  adres kompa np. z twojej podsieci 192.168.1.x a po stronie lanu 192.168.0.x łaczysz sie do serwera 192.168.1.x klientem z kompa2. Ewentualnie otwórz port 5001 tcp.

http://www.wrobelmaciek.info/blogs/maciek-wr-bel/testowanie-jako-ci-po-czenia-iperf

https://www.speedtest.pl/wiadomosci/administracja/iperf-sieciowy-benchmark/

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...