Skocz do zawartości
palec911

Jak rozplanować urządzenia w domu?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zbliża się odbiór mieszkania i mam taki dylemat. W pokoju w prawym dolnym rogu będę pracował zdalnie + pogrywał na PC. Tam potrzebuje internetu po kablu, więc myślałem o zamontowaniu tam routera (niebieskie kółko). Czerwone - to ethernet poprowadzony w mieszkaniu. Czerwony kwadrat - to ta magiczna szafka z drzwiczkami w której będzie modem. Jednocześnie w po lewej stronie będzie TV i tam też jest wyjśćie ethernet rj45. Pytanie - jak to połączyć? Przygotowane to jest pod router w szafce i rozprowadzenie po kablu w prawo i w lewo, ale boję się, że wifi w tej skrzynce będzie żadne. Znam się tylko na podstawach sieci, mam router polecony przez to forum (AX50). Jakieś sugestie? Zostawić w szafce i wzmocnić jakimś meshem/repeaterem? Jakieś switche? Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. 
image.png.6ded5e3f83105b889395ef3bdd253c13.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo chociaż jaki dostawca łącza/technologia? Bo jeśli dostawca w skrzynce założy swój sprzęt z przynajmniej 2 portami ethernetowymi, to po prostu oba kable z gniazdek wpinasz tam i po kablu działa. Jeśli wifi z urządzenia operatora będzie słabe, to na nim wifi wyłączasz, swój router wpinasz w dowolne gniazdko i wyłączasz w nim dhcp, czyli służy tylko za wifi + switch kablowy do podpięcia komputera lub tv.

Jeśli potrzebujesz natomiast swojego routera bo operator tego wymaga, to trzeba router wstawić do skrzynki, aby móc korzystać z obu kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawca to UPC, będę tam przenosił obecną umowę. Router UPC pod kątem wifi jest słaby sam w sobie, więc z założenia wiem że można sobie go darować.
Jeśli dobrze rozumiem tą podpowiedź to po czerwonych ethernetach idzie internet bezpośrednio ze sprzętu UPC, który ma wyłączone Wi-Fi, a z niebieskiego AX50 do niego podłączeonego idzie wifi (plus ewentualnie po kablu coś lokalnie w danym pomieszczeniu, np jakaś konsola czy cokolwiek innego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...