Skocz do zawartości
ndru

Problem z Duronem 800 na ECS K7VZA i 133 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

nie chcialbym nikogo zdenerwowac tutaj moim pytaniem jako ze temat byl juz poruszany na tym forum. Problem w tym ze przegladnalem archiwum i nie wszystko u mnie wychodzi jak powinno w zwiazku z tym mam pytanie:

 

mam plyte ECS K7VZA rew. 3.0 (133 suported), bios najnowszy v 3.7, i chcialem puscic procesor (Duron 800) na FSB 133 Mhz. Podnioslem napiecie na procesorze (malowanie mostkow) na 1,85 V. Komputer sie uruchamia na 1,065 GH jednak w czasie ladowania windows wychodzi albo "Blad rejestru" albo "Blad ochrony Windows"

 

czy to jest wina slabej serii procesora czy cos moze zle robie, ustawilem spowrotem FSB na 100 Mhz i na takim napieciu pracuje nie przekraczajac 47 st.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co w tym dziwnego ??? duron nie byłmistrzem podkręcania, moja osiemsetka szła na 133 ale tylko post, spokojnie chodziło na FSB 125 czyli równo 1 GHz ale musiałem podnosić napięcie do 1.725V.

jeśli chcesz mieć pamięci synchronicznie 133 MHz (pewnie o to ci chodzi) i troszkęwięcej MHz'ów na procku to radzę ci zmienić mnożnik na 7.5 i wtedy dać FSB 133. na 1 GHz powinno chodzić dobrze.

ale chłodzenie przydałoby się lepsze. temp wzrośnie o nawet 10*C. więc jeśli nie masz to dorzuć z tyłu pod zasilaczem wyciągający wiatrak lub/i z przodu wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...