Skocz do zawartości
killmann

Windows 7 / 8.1 Pro czy Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosiłbym was o pomoc w wyborze systemu który z tych trzech 7 / 8.1Pro czy 10 będzie najlepszym wyborem na starszego laptopa z 4gb ram słyszałem że obecnie Windows 8.1 Pro jest najlepszy ale chciałbym poznać wasze zdanie. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy koniecznie potrzebujesz jakieś nowe programy które mogĄ nie działać z Win 7 np.To jedyny problem Win 7 który może się tobie przytrafić w ostateczności.Na pewno jednak Win 7 wygrywa z apetytem na RAM.W Win 10 sama telemetria ma spory apetyt na pamięciach.Nie wypowiem się na temat Win 8.1 bo kiedy wchodził ja już miałem Win 7 i nie było sensu przechodzić przynajmniej dla mnie.Dodatkowo na 8 lat siedzenia na Win 7 nie miałem ani jednej reinstalki system.System skała.Z tego co czytałem Win 8.1 reaguje ździebko lepiej od Win 7.Choć Win 7 ma mniejsze wymagania systemowe.Win 8.1 jest jest bardziej responsywny ale to zależy od konfiguracji kompa czy laptopa.Oba jednak mogĄ z czasem zapchać się na RAMie jak to w Windowsach bywa.Inna sprawa że nie podałeś jaki masz procek w tym lapku.Nie jestem specem ale między prockiem a ilościĄ RAMU jest korelacja jednak :-).Ostatecznie jednak jeśli nie odpychajĄ cię kafelki w Win 8 to to bym brał.Win 10 to za wiele na twojego lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy typ tam mam Intel core 2 duo 2.60ghZ jakos 4gb ram dysk 1tb karta graficzna 256mb i to wszystko co wiem. 

Bo gadałem że znajomym też i on mi wpiera nie wiem czy to prawda że win10 jakoś lepiej sobie rozkłada ta pamięć ram ale nie wiem tak myślę że zainstaluje jeden zrobię test a potem drugi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Win 10 lepiej sobie RAM dzieli wcale nie oznacza że sobie  nie weźmie 20-25 % z 4 GB w twoim lapku.Moim zdaniem skończysz na tym że będziesz kastrował z rozszerzeń przeglĄdaki żeby nie zamulały RAMu i codziennie sprawdzał co tam w pod proceach się dzieje.Dodatkowo Win 10 często po wyłĄczeniu pewnych pod procesów z czasem włĄcze je sobie ponownie.Ot tak.Z tego co czytałem najlepsza porada na problem zbyt małego RAMu w przy Win 10 to zwiększenie go :-).Czy testy coś tobie powiedzoĄ?Myślę że Win 8.1 wygra.Powodzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, co kolega wyżej. Dodatkowo mam w tym doświadczenie, bo dość często zdarza mi się reaktywować starsze laptopy, które naprawdę nieźle sobie radzą z Win10 na dysku SSD z 4GB RAM. Również na C2D.

Win 8.0 czy 8.1 też bym omijał  z daleka, a Win7 to już taki.... nieświeży jak kanapka z przed 4 dni. 

W ostateczności nawet na zwykłym HDD wrzuciłbym 10-tke. Tylko pamiętaj, żeby była w wersji 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 21:28, killmann napisał:

To chyba tak zrobie zainstaluje 10 tke i poszukam dysku. 

A tak z ciekawości dlaczego 8.1 Pro omijać szerokim łukiem? 😁 

To system pozbawiony wsparcia już lub lada moment.Dokładnie jak w przypadku Win 7.W sumie nie ma różnicy który z tych dwóch systemów byś wybrał.Oba majĄ już swoje braki w postaci braku wsparcia.Z tego co pamiętam Win 8 słabo sobie radził i Win 7 pokonał tylko,przy dużej pomocy M$,dopiero Win 10.Ja dalej siedzę na Win 7 Profesional.Jak do tej pory jedyne co straciłem to JEDNA gra której już nie odpalę na Siódemce.System skała dlatego na nim siedzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...