Skocz do zawartości
falcoon84

Instalacja Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie mam zainstalowany Windows 10 w UEFI CMS przez co nie mogę zaktualizować systemu do jedenastki i tu moje pytanie. Czy jak zainstaluje Win 11 w trybie UEFI bez wcześniejszej aktualizacji Win 10 do 11 to czy po czystej instalacji system sam zaciągnie serial przypisany do płyty głównej (wersja OEM) czy muszę najpierw zainstalować Win 10 w trybie UEFI a potem wykonać aktualizację?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możesz zaktualizować 10 do 11? Jaki jest komunikat przy probie aktualizacji?

Zasadniczo można obejść wszystkie wymogi Windowsa 11 przy upgrade (brak TPM, brak secureboot, niewspierany CPU), wiec możesz to zrobić jeszcze jak ci się nie chce stawiać systemu od nowa.

Jeśli hardware obsłuży win 11, to możesz zainstalować 11 na czysto bez upgrade z 10 do 11.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ze stopki, sprawdzony programem MS i jedynym problemem właśnie jest tryb CMS, reszta spełnia wymagania. Szczerze nie chce mi się i nie mam czasu bawić w obchodzenie tych zabezpieczeń zwłaszcza ze sprzęt spełnia wymagania. Chce tylko wiedzieć czy jak zainstaluje Windowsa 11 na czysto w trybie UEFI to aktywuje się za pomocą klucza Win 10 przypisanego do mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli 10 jest legalnie zaktywowana to 11 powinna ruszyć z od razu.

Mamy tak, ze do firmy przychodzą nowe komputery z preinstalowanym windows 10. W ogóle ich nie uruchamiamy, po wyjęciu z pudelka od razu pendrive z win 11 i instalacja na czysto. Po pierwszym uruchomieniu 11 jest już zaktywowana.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...