Skocz do zawartości
MaTiX_lama

Jeden komputer w sieci nie może uzyskać dostępu do udostępnionych folderów.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z udostępnianiem plików i folderów w mojej sieci domowej. Mam komputer stacjonarny i laptop. Komputer stacjonarny łączy się po kablu z routerem, a laptop po WiFi. Problem polega na tym, że na laptopie przy próbie dostępu do folderów udostępnionych na komputerze stacjonarnym pojawia się błąd, że system windows nie mógł uzyskać dostępu do np. \\desktop\e. W drugą stronę problemu nie ma. Komputery widzą nawzajem swoje zasoby, choć laptop widzi obydwa komputery, a stacjonarny nie widzi siebie w folderze Sieć. Zauważyłem też, że na stacjonarnym mogę podłączyć się do laptopa w pulpicie zdalnym, a gdy podłącze się z laptopa do stacjonarnego widzę tylko rozmazane tło i nie mogę nic zrobić. Jak to naprawić, próbowałem wszystkiego; włączania różnych usług, zmianę nazw komputerów i ich grup roboczych, zmianę typów sieci i nic. Najciekawsze jest to, że z laptopa mogę wejść bez problemu w folder publiczny na stacjonarnym. Na obydwu urządzeniach jest windows 11. Na laptopie zainstalowany kilka dni temu, na stacjonarnym prawie od razu po premierze. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...