Skocz do zawartości
OlliHarrell

KUPIĆ LAPTOPA?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jeśli ktoś ma chwile czasu i jest bardziej obcykany prosił bym o małą rade. Zastanawiam sie nad kupnem laptopa do 6k, interesuje mnie 17cali i7 gtx1660ti  16gb ram ssd500gb i dyskhdd 1gb (bez systemu). Najbardziej przystepnym wydaje mi sie msi gl75 z taką konfiguracją. Teraz pytanie. Chce zamówić tylko nie wiem który sklep bylby najoptymalniejszy, na mediaexperty i inne takie słysze tylko problemy z oddaniem na gwarancji. x-kom? morele? xtreem? Co polecacie, jesli chodzi o ewentualną gwarancje i serwis. loginjet.net

Edytowane przez OlliHarrell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie stwierdzić w którym sklepie najlepiej kupić sprzęt bez obaw o problemy w przypadku roszczeń gwarancyjnych.U mnie w takich przypadkach wszystko sprowadza się to do tego ile negatywnych przypadków majĄ poszczególne sklepy co można sprawdzić na różnych forach.I niestety takie morele i X-kom sĄ wysoko na tej liście.To samo Media Expert.Ostatecznie jednak nikt tobie nie da gwarancji gdzie możesz spokojnie i bez obaw na przyszłość kupić drogiego laptopa w danym sklepie.Ostatecznie gdzie miałbyś go nie kupić wybierz sztukę z najświeższej produkcji co można sprawdzić bezpośrednio w sklepie stacjonarnym.W ten sposób minimalizujesz szansę że jakiś sklep wciśnie tobie laptopa ze zwrotu lup po jakiejś naprawie gwarancyjnej np.Bo do tego sprowadza się problem o który pytasz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten xtreem, to ekstremalna padaka. Polecam przeczytać sobie wątek:
https://www.pepper.pl/dyskusji/ostrzezenie-przed-xtreempl-228144

Po drugie to gwarancji nie rozpatruje sklep, tylko producent, więc wybór sklepu to drugorzędna sprawa.

Wyjątkiem jeśli chodzi o gwarancję, może być x-kom gdzie oni rozbudowują laptopa o RAM albo dysk i wtedy wyraźnie jest napisane, że gwarancja sklepu x-kom. Nie wiem jak u innych, ale jak w mojej Toshibie padł dysk, to zadzwoniłem, oni wysłali kuriera, a wszystko w terminach odbyło się D2D 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sama obsługa reklamacji zależy nie tyle od sklepu, co od serwisu producenta, bo tam trafia sprzęt, a sklep jest tylko pośrednikiem, natomiast moim zdaniem lepiej kupować w sklepach typowo komputerowych niż w marketach.

W tej cenie, co prawda z jednym dyskiem, ale z możliwością dołożenia drugiego, no i z RTX 3060, powinien się sprawdzić ten MSI

https://www.x-kom.pl/p/679429-notebook-laptop-173-msi-gf76-i7-11800h-16gb-512-rtx3060-144hz.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też sprawdzić sobie ten model:

https://allegro.pl/oferta/laptop-dreammachines-17-i5-rtx-3060-1-tb-ssd-16gb-11408724475

Ma dość dobrą ogólną jakość wykonania. Ma RTX3060 i i5 11 gen.

System chłodzący jest wydajny i stosunkowo cichy. Wydaje mi się, że warto sprawdzić sobie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...