Skocz do zawartości
SpiderMAN

Fridge - mój build w nietuzinkowej obudowie Silverstone

Rekomendowane odpowiedzi

We wrześniu 2021 postanowiłem nieco odświeżyć konfigurację kompa mojej córki, pożegnałem płytę na P67 i i7-3770, a trzy miesiące później GTX960 4GB od eVGA.

Na dzień dzisiajszy córka dysponuje wystarczająco wydajnym sprzętem do nauki (uczelnia) oraz rozrywki (gry, filmy).

Z racji posiadania monitora 1080p nie musimy pakować nie wiadomo jakiej kasy w sprzęt i tym o to sposobem polując po okazjach na olx i allegro lokalnie, skompletowałem poniższy budżetowy, aczkolwiek wystarczający do wielu zastosowań zestaw.

Komputer do tego jest bardzo cichy, temperatury są niskie, a to dzieki obiegowi powietrza dół -> góra.

Obudowa na dole posiada filtr pod zasilaczem i shroudem na którym zamontowany jest jeden z dwóch wiatraków Arctic Cooling P12 PWM PST.

Za chłodzenie i7-6700 odpowiada Fera 3 z zamontowaną białą blaszką na górze radiatora, taka mała fanaberia pod kolor wnętrza skrzynki, chłodzenie kupione praktycznie nieużywane na olx za 50zł. Ostatnio trafił na nie wentylator SilentiumPC Fluctus 120 PWM z mojej Fery 5, co skutkuje absolutną ciszą. Tego kompa z odległości 50cm nie słychać.

Ktoś pewnie zapyta, po co tyle dysków, otóż ja jestem z tych co odmiejscawiają ważne dane, a z racji, że nie mam warunków na NASa, backupy robią się po sieci pomiędzy PCtami, każdy PC ma kopię swoją i dwóch pozostałych, więc jak w którymś padnie ssd z systemem i ważnymi danymi to odtworzenie go zajmuje 30minut do godziny... 😄

Przejdźmy do specyfikacji

  • Obudowa Silverstone Fortress FT03
  • Wentylator Arctic Cooling P12 White PWM PST x2
  • Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ Gold
  • SilentiumPC Fera 3 V2
  • SilentiumPC Color Kit for Fera 3
  • Płyta główna MSI B250M MORTAR
  • Procesor Intel Core i7-6700
  • Pamięć RAM 16GB Kingston Fury Renegade DDR4 3000MHz
  • Karta graficzna eVGA GeForce GTX 980 4GB Founders Edition
  • Dysk nvme Apacer SX8200 Pro 256GB
  • Dysk sata Apacer SU800 256GB x2
  • Dysk sata WD Caviar 1TB
  • Dysk sata WD Caviar 750GB
  • Dysk sata WD Caviar 2TB

Nie byłoby w tym zestawie kompletnie nic interesującego, gdyby nie obudowa na jaką trafiłem na allegro lokalnie.

A trafił się biały kruk, w zasadzie nie spotykana skrzynka, która wyglądem przypomina lodówkę, a mianowicie srebrny Silverstone Fortress FT-03.

Obudowa z panelami z grubego aluminium, na stalowej polakierowanej na biało konstrukcji, dotarła do mnie strasznie brudna, więc trafiła do łazienki na spa.

Po dokładnym jej oczyszczeniu i wymyciu oraz suszeniu okazało się, że jej stan jest bliski nowemu, a to przecież obudowa sprzed dekady.

Zresztą zobaczcie sami...

Więcej zdjęć w lepszej jakości wrzuciłem na mój dysk sieciowy.

 

Zapraszam

SpiderMAN

IMG_20211123_174828.thumb.jpg.9022b9eae1bc9a4870783404f7d633ca.jpg

IMG_20211002_110542.jpg

IMG_20211002_110544.jpg

IMG_20220105_202707.thumb.jpg.36de841931b5e62d1604f3d44a5cdbe4.jpg

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Raptor napisał:

hej kupe lat 😄

 

zawsze lubiłem obudowy SilverStone 

 

zbierz te wszystkie dyski - postaw prosty/mały serwer na unRAID 😄

Nie mam warunków na kolejną maszynę, brak miejsca...

Spokojnie ogarniam tak jak jest 😛

Kopę lat Raptorku!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 09:55, _Vip_ napisał:

Kope let V3! 😛

Panie, mega fajna buda. 

Kopę lat stary byku!

A owszem, buda jest zajefajna.

Z jej plusów mogę przede wszystkim wymienić to, że sprzęt ma dobrą wentylację, przez małą ilość wentylatorów komputer jest bardzo cichy.

Jesienią planują wymianę leciwej już platformy na cos na 2giej lub 3ciej generacji Ryzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...