Skocz do zawartości
M'cin

Klawiatura PS/2 z NKRO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, odrestaurowuje starego PC pod maszynkę do gier z epoki win 95 do XP i szukam klawiatury. Wymogi

- Średni skok klawiszy

- nie za duży opór klawiszy

- NKRO

-Standardowy amerykański układ klawiszy qwerty najlepiej z "płaskim enterem - gruby też może być, ale v-kształtny odpada.

- idealnie kremowa w stylu PC circa ~2000, ale wygląd przeboleje.

Problemem jest NKRO. Niby istniały "w epoce" klawiatury z NKRO, ale wyszukanie informacji, który model to wspierał, to męka... niemal zero info w sieci. Współcześnie mogę wziąć gamingowego mechanika pod USB, ale to zupełnie nie ten profil, co mnie interesuje.

z rzeczy, które na razie szukam:

- klawiatury chinony (rebrandowane czasem jako IBM) - mam jedną w domu, ogólnie miały opinię trwałych i b. wygodnych jak na membranówki, ale zero informacji o NKRO.

- Model F - oryginał odpada ze względu na układ klawiatury, są repliki, ale cena zniechęca - ponad 300 dolarów

- Stare Kalwiatury Fujitsu Siemens - 90% na co trafiam to jakieś dziwadła z japońskim ukaldem klawiatury i, tradycyjnie, zero info czy akurat ta ma NKRO czy nie.

- Cherry - na OLX/allegro czasem widzę, ale nie te które mają NKRO, albo dziwny układ klawiszy.

 - Zalman ZM-K600S - trochę nie "w klimacie", ale jak się poddam, to kupię. Jedyne co łatwo dostępne.

 

Na razie najlepszym źródłem wiedzy jest ten spis: https://member.keymusician.com/Help/KeyboardsSupportingMultipleKeys.html ale z tego zestawu cięzko cokolwiek dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...