Skocz do zawartości
Maciej_S85

Arctic Liquid Freezer II 280 czy 360?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz chodzi normalnie na 4,7 bo jak daje większe napięcie przy 5,0 to już ciepło jest a chłodzi go raczej dobry bq dark rock pro 4. Myślałem po prostu, że te 2x140 będą starczyć bo pewnie cichsze są niż 3x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiejś większej różnicy w temperaturze nie będzie (między Twoim dark rock a arctic), natomiast będzie ciszej jak zmienisz fabryczne wentylatory.

Z resztą, zobacz sobie: https://www.purepc.pl/test-chlodzen-arctic-liquid-freezer-ii-360-i-240-czy-legendy-okaza-sie-prawda-czy-szwajcarzy-oferuja-najlepsze-aio-na-rynku?page=0,8

Te AIO nie są jakoś bardzo wydajne i są trochę upośledzone bo PWM bada temperaturę procka, nie cieczy przez co trzeba je ręcznie ustawić na jakieś tam obroty, to i owszem, jest ciszej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. u mnie jest tak jakoś dziwnie, że przy tym dark rock dużo ciepła gromadzi się w okolicach tego wentyla (szyba boczna w obudowie jest naprawdę ciepła) mimo, że jest wentyl na tyle obudowy. 

A i takie może głupie pytanie, czy takie aio można zamontować w ten sposób, ze wentylatory są do górnej ramy  obudowy przymocowane od dołu a chłodnica od góry (rozdzielnie wentylatorów od chłodnicy). Bo łączny wymiar chłodnicy i wentyli to chyba 65 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem ale może dlatego że nie mam tego przed oczami 😉 Ale jeżeli chcesz z jednej strony zamontować wentylatory a z drugiej chłodnicę to się da.

PS. Mam  Dark Base więc system mocowania podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...