Skocz do zawartości
PTK89

Komputer dla grafika 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym Was prosić o pomoc w złożeniu komputera do projektowania. Głównie 2D (Photoshop, Illustrator, Affinity Designer, Affinity Photo), ale planuję za jakiś czas zacząć przygodę z 3D, więc można to wziąć pod uwagę.

Czas na zakup - powoli zbieram komponenty z okazyjnych ofert 🙂 więc nie spieszy się "na już". Chcę po prostu wiedzieć za czym się rozglądać, jakie części brać pod uwagę.

Na ten moment mam tylko płytę MSI B550 Tomahawk i dysk Crucial MX500 na dane. Do tego myślę by kupić jakiś dysk 256 GB na M.2 na postawienie systemu + 16/32 GB RAM na początek.

Do komputera planuję też podpiąć jakieś 2 monitory 24" lub jeden 27" (tu rozglądam się póki co na OLX za czymś używanym z szerokim gamutem). Jeśli chodzi o kartę graficzną, to zastanawiam się czy wziąć jakiś procesor ze zintegrowaną kartą, a dodatkową kartę graficzną kupić jeśli będzie jakaś fajna okazja i kiedy ceny będą może kiedyś "normalne" (tym bardziej, że na komputerze nie będę w ogóle grał, więc mocarna karta graficzna nie jest mi raczej na start potrzebna). Pytanie tylko czy lepiej pójść w procesor z integrą, czy kupić lepszy procesor + jakąś używaną kartę w rozsądnej cenie.

Dodatkowe info - nie zależy mi w ogóle na wizualnych wodotryskach komputera - obudowa ma być prosta, najlepiej bez "szkła". Żadnych RGB, itd.

Jeśli chodzi o budżet, to zakładałem ok. 3000 zł bez karty graficznej, jeśli to w ogóle realne. Mam nadzieję że o żadnej informacji nie zapomniałem. Z góry dzięki za pomoc 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...