Skocz do zawartości
Morguliusz

Ocena zestawu komputerowego za ok. 9-10k - czy może lepiej przeczekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

piszę kolejny raz na zacnym forum w sprawie oczywiście najwyższej wagi - czyli tematyce komputerowej.

Wcześniej się zastanawiałem nad ulepszeniem mojego "złomka" (wymiana procka z 4x4 na 4x8 oraz dysku i stanęło tylko na dodaniu dysku i całe szczęście, bo tylko tyle mi brakowało do komfortowego korzystania!), ale widzę również, że powolutku ceny zaczynają spadać. Czyżby to miała być mała ryska doprowadzająca do rozpadu tej betonozy? Oczywiście nie próbuje się tu oszukiwać hehe. Z nudów przygotowałem sobie w nocy listę na szybko z podzespołami, których cenę chciałbym śledzić.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie interesują mnie świecidełka, przeźroczysta pucha (szkło z boku) i uprzedzając pytania dlaczego w takim razie pamięci mam kolorowe - a no bo już mi się szczerze mówiąc nie chciało szukać odpowiedniego modelu bez świecidełek 🤪 - w każdym razie docenię wszelaką propozycje na podmianę. Najlepiej, żeby komputer nie dawał oznak tego, że pracuje. Cisza i ciemność - w sam raz do piwnicy! 🧛‍♀️

Chciałem też spore wirniki i dobrą pracę, dlatego też z chłodzeniem procka celowałem w Noctue, ale niestety nie znalazłem na socket 1700 (albo jestem ślepy).

I teraz najważniejsze pytania do ekspertów to jak się zapatrują na pamięci DDR5? Bo moim skromnym zdaniem jak wytrzymałem te 2 lata przed kupnem to mogę jeszcze z rok czy dwa wytrzymać, żeby ta technologia się ugruntowała. Wszak z tego co się orientuję przyszłe wersje pamięci będą 2x czy nawet 3x szybsze od obecnych! Prawda to? No i wraz z nimi oczywiście nowe karty graficzne również dostępne co obecne! A wszyscy wiemy jak one się sprawują w grach. Ledwo wyszły na pełnym hype, a nie widać jakoś zniewalającej różnicy w grach czy to aplikacjach, które są co raz bardziej zasobożerne. Choć osobiście celowałem w 3070 czy 3070ti to cena ich nadal przyprawia mnie o mdłości i dlatego na razie REALNIE skłaniam się do 3060, którego cena ostatnio oscyluje w ok. 3,5k. Na przestrzeni miesięcy ma co prawda wyjść wersja SUPER, ale z kolei ta pamięć 12GB jest zachęcająca, a upgrade z mojej obecnej Gigabyte GTX 770 4GB będzie tak czy siak znaczący. 

Także zapraszam do dyskusji 🙃.

Lista znajduje się poniżej: 

https://www.x-kom.pl/lista/5ackwq9sg

Edytowane przez Morguliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

za 2-3 lata to ta lista, to będzie tylko historia ...

to na początek  ,nowa platforma i jesteś beta testerem nowego sprzętu XD

https://www.youtube.com/watch?v=Q8W6gGJ8Fbc

zasilacz 60 miesięcy gwarancji ok, ale można kupić coś na dłuższej gwarancji.

Antec High Current Gamer HCG850 850W (0-761345-11644-2)    10 lat 

MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0)  10 lat 

Phanteks Revolt Pro 850W (NEPH-004)  12 lat 

i pewnie znalazło by się kilka innych. 

pamięć Ram 2x16GB ok przyszłościowo ,  CL14 ale 3200MHz i maja RGB , ale przydało by się 3600MHz, ok można zrobić OC , lub poszukać bez podświetlenia RGB i w x-com 3600MHz z CL17 są tańsze.   

obudowa co się komu podoba, byle aby była funkcjonalna .

dysk Samsunga SSD M.2 ma dobre opinie, możliwe ze kiedyś kupie aby faktycznie przetestować szybkość/temperatury.  

sam korzystam z SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C)

karta graficzna , kto bogatemu zabroni kupować w cenie x2 

procesor , czysto pod względem testów dosyć opłacalny, ale w niektórych przypadkach programy/gry nie poprawnie wykrywają CPU, jako dwa CPU i peszek rdzenie energooszczędne trzeba wyłączać w biosie , czy już pisałem ze będziesz beta testerem sprzętu XD

płyta główna , dopłacił bym do wersji z Wi-Fi bo obecnie to fajne udogodnienie, nawet jak korzysta się z połączenia na kablu, ewentualnie rozważył bym zakup. 

MSI MPG Z690 EDGE WIFI DDR4

MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4

chłodzenie ok, bo to nowa konstrukcja i już ma zestaw montażowy do LGA 1700 i po testach widać ze w tej cenie jest to dobry wybór, fajna opcja jest tez 

CPU Arctic Freezer 34 eSports Duo , ale trzeba by się dopytać sprzedawcy o zestaw montażowy do LGA 1700. 

DDR 5 ? , cena zakupu do ogólnej wydajności względem DDR 4 nie opłacalne , zakup tylko dla fanów słupków i wykresów.   

     

 

       

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...