Skocz do zawartości
samzi

Problem - po instalacji win 7 nie chce wstać

Rekomendowane odpowiedzi

Część 

Zbotowalem na pendrive win7  wsadziłem do lapka włączyła się instalacja  zrobiłem partycję win niby się zainstalował po instalacji wyskoczyl komunikat że system zaraz się uruchomi i się nie uruchamia 🙂 stoi cały czas na logu Windowsa z napisem "starting Windows" I tyle 

Win był wygrywamy na czysty dysk laptop to Asus a53s 

Może ktoś ma jakieś rady co sprawdzić zeby sie dowiedzieć co poszło nie tak

Dodam że diodą od "mózgu" Lapka świeci cały czas 

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jako ze laptop jest kilku letni to nie powinno być problemu instalacja systemu , ale czy podczas instalacji ?

wybrałeś "jakiego typu instalacje chcesz wykonać ?"  - zakładam niestandardowa -zawansowane i za pomocą instalatora ręcznie usunąłeś wszystkie istniejące partycje z dysku ?

i to co mnie interesuje czyli nie opcja "dalej" ale po wybraniu u "nowy" czyli tworzenie nowej partycji z określeniem jej wielkości lub nie, czyli przydzielenie prawie całej powierzchni dysku pod nowa partycje, instalator daje  powiadomienie o utworzeniu tzw. partycji rozruchowej,  następnie tworzy partycje rozruchowa około 100MB i partycje systemowa z określona pojemnością przez użytkownika lub jeśli nie to wykorzystując resztę pojemności dysku , następnie zaznaczamy nowa utworzona partycje systemowa i naciskamy formatuj , partycji rozruchowej 100MB nie ruszamy i dopiero po sformatowaniu partycji systemowej naciskamy dalej , jeśli nadal problem będzie występował z instalacja to poprosił bym o forteczkę , właśnie miejscu gdzie za pomocą instalatora zakłada się i formatuje partycje , to co mnie interesuje to jakie partycje instalator zakłada , dwie ? czyli rozruchowa i systemowa czy więcej ? 

 

https://www.purepc.pl/jak-zainstalowac-windows-7-poradnik-krok-po-kroku-z-pendrive-i-dvd?page=0,3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🙂 dobra sytuacja się trochę rozwinęła 

wsadziłem do lapka dysk od innego działającego lapka i wlaczy się normalnie i wszytko działa 🤨 

i wsadziłem ten dysk  który nie startował do tego działającego lapka win 7  musiałem na nowo zbotowac pendrive z ISO na MBR bo ten lapek nie czytał uefi czy jakoś tak włączyłem bota przeszło do instalacji po Sformatowaniu dysku nie ma żadnych partycji  ja robię dwie i na jednej zaczynam instalować ale po chwili wyskakuje ten częsty błąd "że coś tam z lokalizacja regionu"  I jak ponownie uruchomienie instalacje to są te moje partycje i te 2 o których ty pisałeś  ale nie mogę na swojej na nowo zainstalować wina  muszę włączyć cmd wyczyścić i zrobić convert na MBR   instaluje i błąd  

da się coś z tym zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, samzi napisał:

🙂 dobra sytuacja się trochę rozwinęła 

wsadziłem do lapka dysk od innego działającego lapka i wlaczy się normalnie i wszytko działa 🤨 

i wsadziłem ten dysk  który nie startował do tego działającego lapka win 7  musiałem na nowo zbotowac pendrive z ISO na MBR bo ten lapek nie czytał uefi czy jakoś tak włączyłem bota przeszło do instalacji po Sformatowaniu dysku nie ma żadnych partycji  ja robię dwie i na jednej zaczynam instalować ale po chwili wyskakuje ten częsty błąd "że coś tam z lokalizacja regionu"  I jak ponownie uruchomienie instalacje to są te moje partycje i te 2 o których ty pisałeś  ale nie mogę na swojej na nowo zainstalować wina  muszę włączyć cmd wyczyścić i zrobić convert na MBR   instaluje i błąd  

da się coś z tym zrobić? 

skoro masz starszego laptopa to instalator win ma utworzyć tylko dwie partycje 100MB jako rozruchowa i druga o wielkości zdefiniowana przez użytkownika lub auto

zakładając czy tworząc instalator win z iso użyj programu Rufus 

 opcje obrazu -standardowa instalacja Windowsa

system partycjonowania - MBR 

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/Rufus.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...