Skocz do zawartości
procentowy

Jakie chłodzenie, LGA1700

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Zmieniłem platformę na lga1700 i nosze się z zamiarem wymiany chłodzenia na procesor.

Moje graty: Procesor ii5 12600k, Płyta Gigabyte z690 UD, Obudowa Corsair 4000D.

Zastanawiałem się nad AIO, Arctic jest dość przystępny cenowo wydajny oraz cichy ale mam obawy że się nie zmieści na top obudowy. Przerabiał ktoś ten temat w takiej obudowie lub ma doświadczenie z AIO? co byście polecili  w rozsądnych pieniążkach?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% na top nie wejdzie, musisz posiadać także pamięci low profile max 3,5cm wysokości i po włożeniu je w sloty, górny radiator płyty na wysokości wentylatorów nie może byc wyższy od pamięci. Dla przykladu na Gigabyte b550 vision i przy takich pamięciach wchodzi z delikatnym 3-4mm luzem. Ale tam jest niski górny radiator. Sama chlodnica zapewne wejdzie, ale problem jest z wentylami to one kolidują.

Edytowane przez DaffyDuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie napisaleś jaki arctic cię interesuje. Ja pisząc to myślałem o aio 280, przy tych pamięciach to na 99% ci nie wejdzie. Natomiast 240-ka raczej wejdzie, to już będzie 2cm więcej luzu. Ewentualnie weź jakiegoś korsarza, ale ich chłodzenia są droższe.

Edytowane przez DaffyDuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...