Skocz do zawartości
svverx

Zarządzanie wentylatorami w obudowie. Kontroler PWM Lamptron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Piszę tutaj temat ponieważ mam pewną myśl. Ponieważ posiadam obudowę be quiet! Pure Base 500. Mam dwa stockowe wentylatory, lecz planowałem kupić 3 wentylatory Corsair LL120 RGB.

I teraz tutaj moje pytanie, czy taki o to: https://www.ceneo.pl/115930204 kontroler będzie odpowiedni aby podłączyć te stockowe wentylatory oraz te od Corsair?

Czy może będę potrzebować jednak czegoś innego. I z tego co widzę to do zasilenia tego kontrolera jest potrzebny kabel SATA (ten do którego podpina się dysk tak?)

Dzięki z góry za odpowiedź! Jeśli jednak wybrałem zły kontroler (przy okazji zależy mi na tym PWM oraz złączu żeby wentylatory się świeciły) to prosiłbym o podesłanie linku do prawidłowego kontrolera oraz prosiłbym żeby tych wejść (pwm i rgb) było dość dużo, ponieważ te stockowe również będą wymieniane najprawdopodobniej w przyszłości na te Corsair LL120 RGB. Pozdrawiam!

 

edit1: jeśli chodzi o wentylatory (o te Corsair LL120) planuję kupić używane, lecz przed chwilą znalazłem takie: https://www.ceneo.pl/113355748# będą one bardziej opłacalne? może lepsze? I czy by pasowały z tym kontrolerem wyżej?

edit2: słyszałem również ze te wentylatory od Corsair wymagają tego kontrolera od Corsair żeby było można sterować oświetleniem czy jakos tak, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisu z X-KOM tego produktu można wyczytać.

"Uniwersalny Kontroler Lamptron PWM SP901 RGB/ARGB Hub służy do dystrybucji sygnału PWM lub RGB wentylatora z płyty głównej, lub innego kontrolera. Może wysyłać sygnał do maksymalnie dziesięciu wentylatorów lub elementów RGB. Jest kompatybilny zarówno z wentylatorami 3-pinowymi i 4-pinowymi, jak i elementami ARGB z 3-pinowym złączem RGB."

Jeden z kupujących nawet dodał w komentarzu do produktu:

"Wszystko OK, przy czym nazywanie go kontrolerem jest trochę na wyrost - to po prostu rozdzielacz sygnału ARGB oraz
PWM. Poza tym, spełnia swoją rolę."

Teoretycznie aplikacja Corsair iCUE powinna "widzieć" wentylatory wpięte w tego Lamptrona to praktycznie tyko rozdzielacz.

Osobiście użyłbym dedykowanego Corsaira dla pełnej pewności, ale to tylko moja opinia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, svverx said:

edit2: słyszałem również ze te wentylatory od Corsair wymagają tego kontrolera od Corsair żeby było można sterować oświetleniem czy jakos tak, to prawda?

Tak, corsair używa własnego rodzaju wtyczki przy wentylach argb, choć elektrycznie jest to samo co w standardowym złączu argb. Z tego co wiem nie ma oficjalnych przejściówek tylko chińskie.

Więc jak pójdziesz w corsaira i chcesz potem więcej wentyli to comander pro to jedyne wyjście.

A poza tym soft corsaira ma naprawdę wiele możliwości konfiguracji jeśli chodzi o rgb a comander pro ułatwia to.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, anqu napisał:

Tak, corsair używa własnego rodzaju wtyczki przy wentylach argb, choć elektrycznie jest to samo co w standardowym złączu argb. Z tego co wiem nie ma oficjalnych przejściówek tylko chińskie.

Więc jak pójdziesz w corsaira i chcesz potem więcej wentyli to comander pro to jedyne wyjście.

A poza tym soft corsaira ma naprawdę wiele możliwości konfiguracji jeśli chodzi o rgb a comander pro ułatwia to.

pod commander pro podepnę 5 wentylatorów? chodzi mi o to że tam są tylko dwa złącza led, czy będę musiał dokupić Corsair RGB Fan LED Hub OEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do rgb trzeba huba.

Trójpaki wentyli mają go w zestawie.

Ekosystem rgb corsaira ma najmniej problemów ale jest cholernie drogi.

Może zerknij na wntylatory Lian Li.  >klik< >klik<

Mają fajny system łączenia wentyli. Spinasz 3 ze sobą i  masz tylko kabel rgb i pwm.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi bardzo na białych wentylatorach tzn. wentylator z podświetleniem rgb/argb lecz z białą budową że tak to ujmę, co byś powiedział na te? https://www.ceneo.pl/106159049
nie ukrywam, nie mam jakiegoś dużego budżetu.
te co podałem, byłyby opłacalne? czy może jednak dozbierać do tych do podesłałeś?
i jeszcze jedno, czy jeśli kupiłbym trójpak, załóżmy tego Lian Li w przyszłości mógłbym dokupić dwa wentylatory i spiąć je z sobą wszystkie jeśli byłoby miejsce na hubie?

edit: lub może te: Corsair Wentylator SP120 RGB Elite w trójpaku i dokupić do nich jakiś kontroler PWM?

edit2: i czy moja płyta obsłuży te wentylatory? ponieważ mam płytę Gigabyte B450M DS3H. I jedyne złącze które ma coś z ledami to ma nazwę LED_CPU.
pytania mogą być idiotyczne lecz wolę mieć pewność a jestem zielony w tym.

Edytowane przez svverx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

edit2: i czy moja płyta obsłuży te wentylatory? ponieważ mam płytę Gigabyte B450M DS3H. I jedyne złącze które ma coś z ledami to ma nazwę LED_CPU.
pytania mogą być idiotyczne lecz wolę mieć pewność a jestem zielony w tym.

niestety twoja płyta nie obsługuje adresowalnego RGB, czyli jeden kolor naraz i bez efektów praktycznie.

Te >klik< corsairy chyba będą najlepszym rozwiązaniem. Jest hub dla rgb (do 6 wentyli podepniesz) podpinany pod usb na płycie co umożliwi sterowanie softem corsaira. Tylko hub dla pwm ci potrzebny.

Jeśli chodzi o te Lian li to hub rgb jest tylko na 4 wentyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za odpowiedź! czy taki hub pwm: https://www.ceneo.pl/95673010#tab=spec byłby odpowiedni do tych wentylatorów? czy masz może jakiś inny godny polecenia?

edit: jeśli bym kupił sam hub RGB od tego corsair czyli: Lighting Node CORE. To mógłbym podpiąc pod to inne wentylatory RGB czy tylko od corsair?

Edytowane przez svverx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...