Skocz do zawartości
zielono_mi

Jaki telewizor wybrać - 32 cale, wyjście słuchawkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Pilnie potrzebuję porady, jaki telewizor kupić dla starszej osoby, bo niestety stary nagle się zepsuł. Nie są wymagane żadne bajery typu przeglądarki, gry itd. Chodzi po prostu o oglądanie telewizji, nic ponadto. Mamy pakiet Orange Love. Choć nie wiem, czy to konieczne w przypadku kablówki, ale lepiej, żeby telewizor spełniał nowe standardy, które w Łodzi będą obowiązywać od maja. Telewizor musi być 32-calowy, większego nie ma gdzie postawić. Chcę skorzystać z jakiegoś "pewnego" sklepu i wybrałam euro rtv agd, oto jakie propozycje wyskoczyły po wpisaniu KONIECZNYCH warunków (wyjście słuchawkowe oraz 32 cale). Nie chcę kupić badziewia, które w maju będę musiała wyrzucić. Proszę, spójrzcie na to i doradźcie, co wybrać. Ja nie oglądam TV (chyba że w necie) i kompletnie nie mam pojęcia, co wybrać. Budżet tak mniej więcej od 1000 do 1300 zł, ale może być ciut droższy. Oto propozycje tego sklepu:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,przekatna-ekranu-relacje!do-29-cali,zlacza-opis-cenowy!sluchawkowe.bhtml

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alexvonrybka napisał:

Mama ma 82 lata i niezbyt chce słyszeć o Philipsie, bo właśnie tej firmy telewizor miałyśmy i zepsuł się kilka razy. W dodatku (co najważniejsze) facet który go naprawiał, twierdził, że Philipsy to już przeszłość i bardzo trudno zdobyć do nich części. Nie mam pojęcia, czy to prawda, bo dla mnie facet był trochę krętaczem. A ewentualnie inny, może być z innego sklepu ale KONIECZNIE z wyjściem słuchawkowym i przystosowany do tej nowej technologii, która ma wkrótce wejść... Wierzcie mi, przekonanie osoby 82-letniej nie jest proste. Tak btw, dla niej nie jest ważne np. HBO, które mamy w pakiecie, ale ona i tak go nie ogląda, ważne dla niej są seriale, teleturnieje i programy informacyjne (ale nie tvn, bo jest osobą b. religijną, więc najważniejsze jest TVP info i TRWAM). W absolutnej ostateczności może być 40-calowy. I musi być prosty w obsłudze. Aha, i koniecznie na "nóżkach". Wszelkie funkcje internetowe są zbędne. Ważne żeby był w miarę dobry obraz i dźwięk. 

I jeszcze mam pytanie - czy naprawdę Philipsy to "przeszłość" i lepiej kupić np. Mantę albo coś chińskiego?

Podsumowując jednym zdaniem: konieczne wyjście słuchawkowe, najlepiej 32 cale, dostosowany do kablówki orange ale też spełniający najnowsze standardy, niezły obraz i dźwięk, w razie konieczności naprawy łatwo dostępne części, konieczne nóżki, łatwość obsługi. Inne bajery, internet itp. zbędne. Ewentualnie niezłe byłoby oglądanie zdjęć z pendrive, ale to nie jest konieczne. 

Edytowane przez zielono_mi
wyjaśnienie co do wymagań osoby starszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"konieczne wyjście słuchawkowe" - wydawać by się mogło ,że to standard i powinno być w każdym TV ale.. popatrzyłem i okazuje się ,że się oszczędza i często go nie ma.

Nie wszystkie sklepu o tym informują.

"spełniający najnowsze standardy" czyli chodzi zapewne o tuner DVB-T2/HEVC ?

Który i tak nie będzie używany bo :"Mamy pakiet Orange Love" -  no ale na "zapas" niech będzie.

"niezły obraz i dźwięk" - i tu jest problem bo w tej cenie to ... no lipa jest.

Ja w każdym wypadku jednak wybrał bym w tej cenie FullHD a nie HDReady - dlatego z Twojej listy jest tam dostępny Philips. Czy to dobra firma w TV - robią je od dawna, nie miałem TV, za to miałem monitor i był bardzo dobry .Działa do dziś.

Co do jakiś MANT itp to  ja by tego nie kupił - choć znam jeden TV Manty pracujący w kuchni od jakiś 3-4 lat i jeszcze żyje.

Wiec po zaznaczeniu FUllHD, 32' , wejscia słuchawkowego i DVBT-2 wychodzi:

 

https://www.morele.net/kategoria/telewizory-412/,,,,,,,p,0,,,,23160O890686,23162O889341,23198O889373,23218O730653/1/?noi


a wybór w powyższym linku niewielki (chyba właśnie z powodu "wyjście słuchawkowe")

https://www.x-kom.pl/g-8/c/2480-telewizory-33-43.html?f[1411][10990]=1

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizory/wszystkie-telewizory./format-hd=full-hd&przekatna-ekranu-cale=od-31-do-39&gotowe-na-nowy-standard-nadawania-2022=tak?priceFilter[min]=0&priceFilter[max]=39999

w opisach jest info czy ma wejście słuchawkowe

i znów mi wypada Philips.

 

Sharp i Toshiba kiedyś były fajne ale teraz to chyba produkcja Turecka?? może dobra ? nie wiem TLC też jakieś sćiemy odwalał z matrycami na europe?

 

W powyższych wyszukiwania jak zmienisz FullHD na HDready (mniejsza rozdzielczość obrazu) wybór będzie większy różnych modeli -ale czy lepszy ? Wątpię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor "24 i telewizor "55 Philipsa i sobie chwalę, chociaż na razie kilka lat a tyle to powinno nawet najtańsze chińskie guano wytrzymać, mam też wiekowe już monitor "24 i telewizor "32 LG i też bez zastrzeżeń i to przez kupę lat. Na jakieś manty czy inne tanie made in china wynalazki nawet bym nie patrzył, co tanie to drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...