Skocz do zawartości
niko2003

Jak karta graficzna do 1k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Nie jestem fanem NVIDII ale w tej cenie kupiłbym GTX 1050 Ti . Co prawda cena nowej jest nieco ciut ponad 1K , ale myślę że używkę da się przy odrobinie szczęścia znaleźć poniżej tych widełek i z racji wydajności nie sądzę aby była używana do kopania krypto. Do tego karta jest bardzo wydajna energetycznie , ma dobrą kulturę pracy i 4GB VRAMu .

Na i7 6gen z 1050Ti kolega ma w Wiedżminie 3 ma około 60 FPS ( na detalach MEDIUM ) , w GTA V jest nawet lepiej (PC bez żadnego OC ) .

Ceny ostatnio nieco spadają , jest jakieś małe światełko w tunelu .

Zapomniałem dodać - chodzi oczywiście o grę w 1080p.

Edytowane przez The_VaultBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mane myślę że rozważyłbym poprzednią generację czyli  Maxwella i wybrał GTX 970 , wtedy jest tylko rynek używany ale ceny są poniżej 1K . Czyste porównanie to moc większa o ponad 50% :

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-970-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/2577vs3649

Realnie w grach nie ma pewnie takiego przyrostu mocy - myślę że jakieś 30-40% ale wystarczy aby podbić detale .  GTX 970 to były spoko karty , tylko dość duże w rozmiarach , jak ktoś ma małą obudowę to lepiej sprawdzić przed zakupem czy wejdzie. Swego czasu na PC Lab były mega fajne testy porównawcze tych kart , ale serwisu już nie ma. Na PurePC jest taki test :

https://www.purepc.pl/test-zestawow-core-i5-4460-vs-fx-8300-oraz-gtx-970-vs-r9-390?page=0,15

Może ktoś poleci jakiegoś Radeona , tutaj nie mam dużej wiedzy w temacie , nie siedzę na Radkach od czasów 5770 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...