Skocz do zawartości
inadees

Nowa klawiatura TKL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

klawiatura, na której właśnie piszę, a jest to staruszka Logitech Deluxe 250, powoli odchodzi. Muszę kupić nową, ale sam, bez Waszych wskazówek i podpowiedzi, nie dokonam wyboru. Przy okazji nowa nie musi być aż tak budżetowa - mam do wydania ca. 400 zł. Raczej mechanik. Ogólnie: bardzo dużo piszę, także grywam, lecz nie wyczynowo.

 

Szczególnie zależy mi na (kolejność przypadkowa):

- formacie TKL, bo nie potrzebuję bloku numerycznego i chcę odzyskać nieco miejsca na biurku;

- odpinanym kablu, bo takie rozwiązanie bardzo przydaje się przy czyszczeniu;

- klawiszach z trwałym nadrukiem, bo ostatnio w pracy dostałem budżetówkę HP i po godzinie na kilku klawiszach nic już nie było;

- podświetleniu RGB, bo często pracuję wieczorem lub w nocy, jednak nie musi być wodotrysków;

- ciszy, bo... wiadomo dlaczego, ale nie musi być bezszelestna, zwłaszcza, że moja 250 z pewnością do takich nie należy.

 

Ostatnio wpadł mi oko Corsair K70 TKL (ca. 460 zł) - ale czy nadaje się do wygodnego pisania i czy jest w miarę cichy? Jeśli nie ten typ, to jakie są Wasze propozycje?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ciche przełĄczniki to najbezpieczniejsze sĄ Browny.Ta klawiatura Corsaira jest na redach i raczej cicha nie jest i nie jest też głośna.Kwestia gustu.Jednak pisanie na redach bywa bardzo często problematyczne.Redy w użyciu sA czułe na przypadkowe naciśnięcie.W grach to nie wadzi.W pisaniu bywa bardzo różnie.Znowu.Kwestia indywidualna.W cenie tego Corsaira który jest w promce ja bym brał Klawiatura Cooler Master CK530 V2, BROWN Switch, US layout (CK-530-GKTM1-US) Czarna.Na Ceneo widziałem jĄ za 472 zł.Cena z dziś.Można taniej SPC GEAR GK630K Tournament Kailh Brown RGB Klawiatura.Ma to co chcesz i odpinany kabel.Choć jego odpinanie jest upierdliwe.Wiem bo mam ta klawiatura na Redach.No ale ja nie muszę jej odpinać i dla mnie to nie problem.Cena około 220-250 zł.Albo coś krakowskim targiem w z cenĄ pośrodku twojego budżetu.Klawiatura Sharkoon PureWriter TKL Brown.Wielu zachwala jĄ właśnie za wygodę przy dłuższym pisaniu co ma zwiĄzek z niskim profilem klawiszy.Za 340 zł można jĄ wyrwać.Cokolwiek wybierzesz,lub sam znajdziesz pamiętaj żeby były to prz곥czniki browny.Z tego co preferujesz to najbezpieczniejszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...