Skocz do zawartości
Astec

i7 4790K - jak zniósł upływ czasu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako że wielu z Was siedzi jeszcze na 4 generacji Intela miałbym do Was kilka pytań odnośnie i7 4790/4790K. 

Jak ten procesor zniósł upływ czasu?

Można myśleć o graniu na nim w full HD w lżejsze gry pokroju Grida 2019, Forzy Horizon 3/4/5, Euro truck Simulator?

Jak z temperaturami po tylu latach użytkowania? Bardzo wzrosły z czasem?

Jaka płytę, pamięci i chłodzenie polecacie do tego CPU?  

Jakich wzrostów wydajności można się spodziewać po podkręceniu procesora? 

I najważniejsze czy polecacie kupno tego procesora w powiedzmy okazyjnych pieniądzach? Jeśli tak to za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4tej??? ja siedzę na trzeciej 😄

Jak na wiek 4790k to jest wydajnościowo naprawdę ok, na Youtube jest pełno testów w nowych grach gdzie widać, że troszkę odstaje od Ryzenów 2 ale nie jakoś znacznie. W komputerze mam xeona gen3, który daje sobie radę z nowymi grami i nie narzekam, a 4790k będzie zauważalnie mocniejszy, a po OC to bardzo.

Jednakże zakup procesora i płyty głównej będzie nieopłacalny, jeśli przeszukasz allegro to już taniej wyjdzie używany ryzen z płytą główną i będziesz mieć możliwość wsadzenia tam nawet 12 rdzeni. Komputery biurowe na 4 serii są tanie ale wątpię żebyś chciał parować odblokowany procesor z płytą OEM.
Zobrazuję to tak - taniej kupisz cały komputer z i3/i5 4gen niż samą płytę pod ten procesor.

Kilka lat temu posiadałam 4790k i coś mnie podkusiło sprzedać komputer i zainwestować w laptopa ;'') nigdy nie podkręcałam ale pamiętam, że był nieco chłodniejszy od 4770k i dużo lepiej znosił OC osiągając wyższe taktowania.

Edytowane przez PaulaBXi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

sam obecnie użytkuję i7-4790K na lekkim OC - 4.6 GHz na wszystkich rdzeniach.
Na chłodzeniu Noctua NH-D15. Przyznam, że nie zmieniałem pasty już ładnych kilka lat.

MB to Asus Z-97 Deluxe, pamięci 2x8 GB G.Skill 2400MHz.

W grach (gdzie gram w rozdzielczości 2k) mam temperaturę do 80 st C.
Obecnie tytuły które sobie ogrywam to New World, GTA5, Cyberpunk 2077.

Ustawienia graficzne to High lub pomieszanie High i medium. W CP2077 również (z wyłączonymi niektórymi funkcjami których trudno dostrzec, a zżerają moc karty - GTX1080).

W NW mam założony ogranicznik do 60 fps - przez co temperatura na CPU również jest niższa.

Myślę, że w FullHD procesor powinien dawać radę w tytułach które wymieniłeś.

 

Ogólnie uważam ten procesor za udany zakup który zrobiłem w 2015r.

Sam obecnie mam dylemat czy zmieniać platformę na nowszą, czy poczekać na DDR5.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Hatori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...