Skocz do zawartości
Astec

Kilka pytań o R5 1600 AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak ten procesor radzi sobie w nowych mniej lub bardziej wymagających grach komputerowych?

Gdzie jest jego kres jeśli chodzi o jego możliwości? 

Z jaką najlepszą kartą graficzną można go sparować? 

Czy owy procesor pozwala na grę w 60 FPS-ach w np. God of War, AC Valhalla, Warzone?

Z jaką pamięcią RAM, płyta główna i chłodzeniem należało by go sparować?

Lepiej połączyć go z RX 480 4 GB czy GTX 970?

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

takie pytanie ?, czy masz zablokowaną w przeglądarce wyszukiwarkę ?

poszukanie interesujących tematów za pomocą interneta to nie wymaga zbyt wielkiego zaangażowania, aby odnaleźć odpowiedzi na interesujący temat,  ino trochę własnego czasu trzeba poświecić...  

ale, z racji ze miałem okazje przetestować owe cudo techniki, to mogę powiedzieć jedno, ze szkoda czasu na ten CPU przy wykorzystaniu do giercowania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem 1600AF dość długo, moja sztuka była dość dobra działała z nastawami 4100MHz przy napięciu 1,15V i 4300MHz przy napięciu 1,35V, pamięci na 3600MHz cl 16 i kartą GTX 1060 działało to naprawdę dobrze.
Moim zdaniem, na wydajność tego procesora maja szczególnie znaczenie pamięci większość kończy się na 3433MHz.
I najważniejsza kwestia za ile go kupisz.
Lepiej działa z kartami NV. GTX970 nie jest zbyt nową kartą.
Maks co bym łączył z tym procesorem to RTX2060 /AMD RX5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kronan napisał:

Mr.T...Ryzen 1600 AF za słaby do GTX 970?Nowe.Nie znalem 🙂

patrząc na testy co robiłem w grach, to ilość generowanych FPS, oraz jak bardzo spadają FPS w grach, to porównując do i7 3770K OC. 4.3HGz, akurat na takich dwóch kompiuterach robiłem porównanie, i parując pierwej z GTX 1070 potem RTX 2070 Super oraz RX 6800 to mogę śmiało powiedzieć, ze ten Ryzen przy swojej specyfikacji, a tym jaka oferuje wydajność w grach to nie ma co nawet porównywać, nawet do trzeciej generacji Intela a gdzie tu dalej. 

ale jak te same grafiki przetestowałem z Ryzen 7 1800X, to już całkiem inna wydajność, ale cena tyz inna.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...