Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!!

Posiadam tego Chiefteca:   https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-smart-700w-gps-700a8-597434/  . Chcę kupić RTX 3070Ti, zatem konieczna jest wymiana zasilacza na lepszy? np. na Corsaira RM750X 750W bądź przykładowo pokusić się o 850W - Corsair RM850X ? Jeśli zmiana jest konieczna to lepiej wziąć 750W czy 850W ?  Dodam, że swojego Chiefteca mam już 7 lat i zastanawiam się czy warto zainwestować w nowy, dobrej klasy zasilacz z dobrym certyfikatem. W końcu ma on zasilać RTX 3070Ti.

SPECYFIKACJA:

PROCESOR:    i5-9600KF (OC – 4.9 Ghz)

PŁYTA GŁÓWNA:    MSI MAG Z390 Tomahawk

RAM:      Adata XPG GAMMIX D10 (2x8GB) (XMP – 3333 Mhz)

DYSKI SSD:     ADATA SX8200PNP (1TB)

                          SanDisk SDSSDA120G (120GB)

DYSK HDD:      TOSHIBA DT01ACA100 (1TB)

CHŁODZENIE WODNE:         NZXT Kraken X63

OBUDOWA:          SPC Armis AR7X EVO TG ARGB

MONITOR:         Benq XL2540 (240Hz)

KARTA DŹWIĘKOWA:         Sound BlasterX AE-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

wychodząc z założenia ze zasilacze uzyskują najlepsza sprawność przy 50-60% obciążenia to można popatrzeć na jak to wygląda na kalkulatorze.

https://www.bequiet.com/pl/psucalculator

to taki 850W jak nic będzie optymalnym wyborem, co do firmy i modelu to każdy ma własne preferencje, dla mnie jakimś wykładnikiem nie jest tylko cena ale tez czas gwarancji.

12 lat gwarancji  SeaSonic Prime PX 850W (PRIME-PX-850) 

natomiast na 10 letniej jest tego całkiem sporo

be quiet! Dark Power 12 850W (BN315)

Asus ROG Thor Platinum 850W (ROG-THOR-850P)

Corsair HX850 (CP-9020138-EU)

MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0) 

jest tez ten wybrany przez Ciebie Corsair RM850x 2021 850W (CP-9020200-EU)

ale ta różnica 200pln w stosunku do wersji HX z czegoś wynika ?

natomiast śmieszy mnie podejście ludzi np. grafika za 6-7 tys. a zasilacz najlepiej za trzy stówki z zapytaniem czy da się taniej...

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakupisz zasilacz poszukaj testów recenzji. Te podane to są bardzo dobre jednostki zasilające,mające bardzo dobre parametry,bogate okablowanie,jak i dodatki.Jedynym producentem który produkuje zasilacze z własnym logo jest tu SeaSonic,Corsair i be quiet! zlecają produkcję innym podwykonawcom (CWT czy FSP a także SeaSonic).

Co do okablowania to zwróć uwagę czy posiadają wtyczki EPS 2x8 pin,choć nowe jednostki o tej mocy powinny posiadać takowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...